Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Lielvārdes novada pašvaldība sadarbībā ar Lielvārdes novada uzņēmēju biedrību un Lielvārdes Attīstības fondu no  22. līdz 29. aprīlim rīkoja Lielvārdes novada uzņēmēju nedēļu, kuras ietvaros notika interesanti un saistoši pasākumi gan uzņēmējiem, gan novada iedzīvotājiem un viesiem.       

Ar mērķi iepazīstināt iedzīvotājus ar uzņēmēju, lauksaimnieku un amatnieku ražoto produkciju un sniegtajiem pakalpojumiem tradicionāli tika rīkota izstāde – gadatirgus. Šogad 22. aprīlis pārsteidza ar nepatīkamiem laika apstākļiem, kas īstai tirgus atmosfēras radīšanai traucēja. Nācās samierināties un pielāgoties dabas untumiem un daļu no tirgu aktivitātēm pārcelt telpās, tomēr arī parkā tirgošanās, ražojumu un pakalpojumu prezentācija neizpalika. Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespēja piedalīties jauniešu organizētajās radošajās darbnīcās, greznot piparkūkas un iepazīt kalēja amata prasmes. Kultūras nama „Lielvārde” lielajā zālē izglītības karjeras ietvaros interesenti tika aicināti uz Bārmeņu šovu. Īpašu uzmanību šogad veltījām mūsu maizes cepējiem – Zaiga un Valts no Rumbiņas un „Zelmas maiznīca” degustācijās piedāvāja nogaršot dažādus gardus maizes izstrādājumus. Tirgus apmeklētāji, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, tika aicināti balsot par trim aktīvākajiem tirgotājiem. Noslēdzoties balsojumam,  diplomu par 1.vietu „Tirgus meistars 2017” saņēma SIA „MĀRIS & Co”, diplomu par 2.vietu „Uzņēmīgākais Tirgvedis 2017” saņēma ZS „Kumelītes”, bet diploms par 3.vietu „Rosīgākais Tirgvedis” tika piparkūku meistarei Dailai Vanagai. Balsotājiem,savukārt,bija iespēja piedalīties loterijā par pašu uzņēmēju sarūpētajām balvām. Lustīgu atmosfēru radīja deju kolektīvs „Pūpolītis” un folkloras kopa „Josta”. Tirgus aktivitātes vadīja Ieva Sintija Mālniece un Toms Antons.

22.aprīlī Lielvārdes novada jaunieši iepazinās ar bārmeņa profesiju un vēroja aizraujošu šovu. Kultūras nama "Lielvārde" lielajā zālē notika pirmais karjeras izglītības atbalsta pasākums Lielvārdes novada jauniešiem. Tas ir Eiropas savienības finansēts projekts, kura laikā skolēni tiks iepazīstināti ar dažādām profesijām. Šoreiz jauniešus ar bārmeņa profesiju iepazīstināja un aizraujošo "Biezpiena un rozīnes" šovu demonstrēja Latvijā pazīstami bārmeņi Ivars Rutkovskis un Mārtiņš Rozenvalds. Lielvārdes jauniešiem piepulcējās arī 26 Jumpravas vidusskolas skolēni un skolotāja-karjeras konsultante Ina Mārcēna.

Pāris stundas vēlāk kultūras namā „Lielvārde” sākās īsta rosība – modes mākslinieces, modeļi un frizieri gatavojās savam uznācienam modes skatē „Lielvārde Var!” Šis pasākums kļuvis par gaidītu un apmeklētu notikumu. Šogad skates tēma bija „Saule”. Saulainu un radošu piedzīvojumu uzbūra modes mākslinieces: Inese Delviņa un Elita Jaudzema(„Linu Māja”), Dace Šīmane-Kalnozola, Inga Some, Ilze Stepiņa un Māra Volkova, Linda Kurmis, Aiga Malēja, „Kidlino”, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas modes dizaina grupa un frizieri: Iveta Krūzmane , meistari no „Laimdotas skaistuma centra” un „Elvi” skaistumkopšanas centra „Saloniņš”.

Lai piedalītos dažādās sportiskās aktivitātēs un sarunās, 26.aprīļa vakarā Lielvārdes novada Sporta centrā uzņēmēji un viņu ģimenes tikās „Sporta vakariņās”.

1.aprīlī kultūras namā „Lielvārde” notika Lielvārdes novada jauniešu un uzņēmēju forums „Nekas nav pabeigts, iekams tas nav pārdots.” Tas bija jau otrais jauniešu un uzņēmēju kopīgi veidotais forums, kurā  Erasmus + jauniešu projekta „Nāc un runāt sāc” pasākuma ietvaros tika prezentētas brīvprātīgā darba realizētās idejas , kā arī  ģenerētas jaunas biznesa idejas.

Nedēļas noslēgumā, 29.aprīlī visus uzņēmējus gaidījām Lielvārdes novada uzņēmēju Gada balvas pasniegšanas ceremonijā un svētku ballē. Kultūras namā „Lielvārde” tika radīta svinīga un neierasta gaisotne -  ar sarkano paklāju,mūsu mākslinieku Modra Krūmiņa un Maigoņa Makara muzicēšanu, fotogrāfes Anitas Sakas aicinājumu fotosesijai. Viesus sagaidīja atraktīvais vakara vadītājs Kristaps Rasims, kurš balvu pasniegšanas ceremoniju uzturēja īpaši pozitīvā un nepiespiestā gaisotnē. Pēc svinīgās daļas visus turpināja priecēt Kristapa humors, atrakcijas un mūziķu grupas „Ballīšu orķestris” lieliskais sniegums.

 Šogad tika pasniegtas gada balvas 9 nominācijās 7  Lielvārdes novada uzņēmējiem:

1.GADA TIRGOTĀJS un GADA RAŽOTĀJS - ZS KUMELĪTES, īpašnieks Pēteris Vilcāns;

2.GADA AMATNIEKS - Sandra Lasmane un Viesturs Lasmanis;

3.GADA ĒDINĀTĀJS un LIELĀKAIS DARBA DEVĒJS - SIA MĀRIS & Co, valdes priekšsēdētājs Māris Mālmeisters;

4.GADA PAKALPOJUMS - SIA MAURIŅI AUTO, valdes locekļi Ingus Balodis un Mārtiņš Mārcēns;   

5.GADA SIMPĀTIJA - SIA ROŽLEJAS 44, valdes loceklis Ainārs Buls;

6.GADA SOCIĀLI ATBILDĪGAIS DARBA DEVĒJS - SIA LIELVĀRDS, valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts;           

7.LIELĀKAIS UZŅĒMUMA IENĀKUMA NODOKĻU MAKSĀTĀJS - SIA GM HELICOPTERS, valdes priekšsēdētājs Aivars Bebrišs.                       

Paldies visiem uzņēmējiem par devumu novada labklājības pilnveidošanā! Paldies visiem, kuri palīdzēja ar idejām, to īstenošanu un pielika savu roku pasākumu veidošanā.

Šie ir gada svētki UZŅĒMĪGAJIEM -  iespēja satikties visiem un ikvienam Lielvārdes novada uzņēmējam, amatniekam, mājražotājam. Nākamgad, kad svētkus svinēsim piekto reizi, ļoti priecāsimies tajos redzēt mūsu uzņēmīgos ļaudis kuplākā skaitā. Uz tikšanos Lielvārdes novada uzņēmēju nedēļā 2018!

Informāciju sagatvoja Iveta Bule
 X