Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Tauvas josla ir sauszemes josla gar ūdeņu krastu, kas paredzēta ar zveju vai kuģošanu saistītām darbībām un kājāmgājējiem, un likumā teikts, ka tā ir 10 metri. Gar upēm un ezeriem tauvas josla nav jānorobežo ar speciālām zīmēm, bet zemes īpašumu plānos tā apzīmējama kā lietošanas tiesību ierobežojums. Pa tauvas joslu jābūt iespējai pārvietoties gājējiem.

Vai tiešām tā ir, to saulainā maija pēcpusdienā devās noskaidrot E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas ķīmijas skolotājas Veltas Gobiņas vadītais vides pulciņš.  Skolēni tauvas joslu pētīja arī pagājušā gada rudenī, tādēļ tagad, pavasarī, bija iespēja salīdzināt, vai situācija ir mainījusies. Ir teritorijas, kur sakopšanas darbi nav veikti, un vietām bija jābrien pa garu zāli un nātrēm un pat bija jārāpjas pa krūmiem. Tika atrastas arī pudeles un vecas riepas. Privātīpašumus sargā suņi, ko no gājējiem šķir žogs, kas, iespējams,  uzcelts tauvas joslā. Te gan vēl jānoskaidro, kam pieder zeme tauvas joslā – privātpersonai, valstij vai pašvaldībai, tādēļ situācija ar nesakoptajām teritorijām nav viennozīmīgi vērtējama. Tomēr viss nav tik slikti, vides aktīvisti konstatēja arī vietas, kas ir sakoptas, un priecājās par skaisto ainavu pie Daugavas.   

Pārgājienam pievienojās arī pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Bērzkalns, kurš pa ceļam pastāstīja, kā atšķirt privātīpašumu, ja arī tas nav uzskatāmi norobežots un kā, konstatējot vides pārkāpumus, rīkoties saskaņā ar likumu, proti, ir jāzvana Valsts policijai pa bezmaksas tālruni 110  vai pašvaldības policijai pa tālruni 65054477 vai 26538811, vai arī jāraksta iesniegums Lielvārdes novada pašvaldībai vai pašvaldības policijai.

Fotogrāfijā 6. a un 6.b klases vides pulciņa dalībnieki, skolotāja Velta Gobiņa un pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Bērzkalns.

Zane Aperāne, informācijas līdzekļu redaktore
 X