Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Lai aicinātu skolu jauniešus mērķtiecīgi un laikus plānot savu tālāko izglītošanos, nākotnes karjeru un profesiju, 20 Latvijas pilsētās šodien sākas Karjeras nedēļas pasākumi, kuru vadmotīvs šogad ir “Atver profesijas durvis!”. Pasākumus jau ceturto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm, kuru lokam šogad pievienojies arī Lielvārdes novads.  

Šodien Lielvārdes novadā Karjeras nedēļa iesākās ar mācību laboratorijas "Tehnobuss Latvija" ierašanos Lielvārdes pamatskolā, kur skolēni tuvāk ar praktiskām darbībām iepazina metālspatrādes un mašīnbūves industriju, vēl 8. klases skolēni šodien tuvāk iepazina tulka profesiju, kur viesojās Lielvārdes novada Valodu centra vadītāja Ilze Kreišmane. Vēl šodien, 12. oktobrī Lielvārdes pamatskolā notika interaktīvs konkurss "Profesiju karuselis", kura laikā skolēni iepazina dažādas profesijas jau konkursa laikā, tērpjoties atbilstoši dažādām profesijām.

Savukārt Jumpravas vidusskolas 9.-12. klases skolēni veica karjeras testus un konsultācijas, lai apzinātos jomas, kurās izvēlēties savu profesiju.

Lēdmanes pamatskolas skolēni šodien iepazina tuvāk farmaceita profesiju un iesāka karjeras nedēļas aktivitātes, pievēršot uzmanību profesijām savā dzimtā, kā arī izrotājot skolas durvis, bet pamatskolas pirmsskolas grupas 4-6 gadīgie bērni iepazina policista profesiju.
VPII "Pūt vējiņi!" bērni iepazina vairākas profesijas un veidoja ielūgumus uz izstādi, kas paredzēta ceturtdienā, 15. oktobrī.

Pilnu Karjeras nedēļas programma Lielvārdes novadā iespējams redzēt šeit, jaunieši aicināti piedalīties arī citās Karjeras nedēļas aktivitātēs 19 citās pilsētās Latvijā, programma pieejama http://viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/karjeras_nedela/kn_2015/kn_2015_programma/

Šogad Karjeras nedēļa norisināsies vienlaikus 20 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Tukumā, Dagdā un Preiļos.

Karjeras nedēļu no 12. līdz 16. oktobrim organizē VIAA sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programma Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance ietvaros.

Pasākumu programma šajās pilsētās un novados pieejama interneta vietnē www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela

Sagatavoja:
Renāte Mencendorfa
Lielvārdes novada jaunatnes lietu speciāliste.
Foto: R.Mencendorfa, G.Puča, K.Kuka, I.Blumfelde.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu