Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Lielvārdes 815. dzimšanas dienā kultūras nama “Lielvārde” lielā zāle bija tik ļaužu piepildīta, ka nebija, kur adatai nokrist. Nācām godāt savus spilgtākos novadniekus – Skaidrīti Tilaku, Jāni Zeļģi un Jāni Gržibovski. Šoreiz par novadniekiem bija īpaši padomāts, lai pārsteigtu viņus, lielvārdiešus un pilsētas viesus.

Domājot par Lielvārdes Dzimšanas dienas svētkiem un vēloties pārsteigt ar ko jaunu un nebijušu, Iluta Mistre nāca ar brīnišķīgu ideju. Zinot, kādus projektus Iluta ir realizējusi, nešaubījos ne mirkli, ka viss izdosies. Redzēju, cik daudz laika un enerģijas prasīja šī pasākuma rīkošana. Meitenes - Iveta Bule, Santa Ločmele un Iluta Mistre paveica fantastisku darbu: daudz tika pētīts, vākts, apkopots, sarunāts, domāts un pārdomāts. Arī skatuves noformējums bija pašas Ilutas roku darbs. Ir savākts dokumentāls video materiāls par lielvārdiešiem. Pasākuma laikā redzējām tikai mazu daļiņu no tā, bet zemāk pie šī raksta šis video ir pieejams pilnā versijā.

Lai pasākums būtu interesants un saistošs, jābūt pārsteiguma momentiem. Fantastiska bija mūziķu grupa, katrs tās dalībnieks bija lielvārdietis - pie taustiņiem bija Modris Krūmiņš, saksofonu spēlēja Maigonis Makars, solo ģitāru Kristaps Taburs, sitamos instrumentus Kristaps Paegle, vokālistes Ingrīda Klepere un Katrīna Vīgante.

Nepārspējami bija mūsu fantastiskie spēles dalībnieki –

Izglītības uzņēmuma “Lielvārds” valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts, mūziķe Aija Andrejeva, Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, ilggadēja kultūras darbiniece Genovefa Poriete, Paula Stradiņa slimnīcas ausu kakla un deguna slimību klīnikas vadītājs Dins Sumerags un florbolists Aivis Kusiņš. Šo cilvēku dalība pasākumā bija viņu dāvana Lielvārdei dzimšanas dienā! Spēles gaitā uzzinājām interesantus faktus par Lielvārdi, dziedājām un priecājāmies. Ar savu klātbūtni šarmēja TV šovu vadītāji Jana Duļevska un Valters Krauze, kuri bija pārsteigti par tik labi organizētu pasākumu. Viņu komentārs bija: ”Televīzijā iet daudz grūtāk, ainas tiek pārfilmētas vairākas reizes, bet šeit viss notika tiešraidē”.

Pasākuma organizatoru vārdā saku paldies: SIA “Māras Aptieka” un Lāsmai Krūmiņai personīgi par sarūpētajām dāvaniņām, galdniekam Jānim Brikulim, kurš izgatavoja spēles ratu un dalībniekiem galdus, SIA “Māris un Co” par dzimšanas dienas kūku, ar kuru cienājās visi pasākuma apmeklētāji, uzņēmumam “Lielvārds”, Kristapam Deksnim un Ansim Jansonam, SIA “Veina plus”, Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja darbiniecēm, Valtam Ruisam un Zaigai Auziņai, Ilzei Jankunai, Tomam Streilim, Jānim Putniņam, “Full Stage, Sound Systems” un Tālim Lukjanskim.

Ļoti trāpīgi bija pasākuma noslēgumā izskanējušie vārdi: “Mēs varam būt pateicīgi Dievam par šo skaisto vietu likteņupes krastā. Mums pašiem jābūt saimniekiem savā zemē. Un vairojot labo, lai varam teikt: ”Mēs mīlam Tevi, Lielvārde!””

Maija Jaudzeme, kultūras nama “Lielvārde” direktore

Foto: Vita Ozola

 X