Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Lielvārdes pilsētas svētku ietvaros 30. jūlijā  savu brīvdabas pirmizrādi piedzīvoja lielvārdietes Ineses Tālmanes luga „Asās mēles”. Lugas pamatā ir sena leģenda par notikumiem Lielvārdē 17. gadsimtā, kad tika sadedzināta pēdējā ragana Baltijā - Lielvārdes ragana Kača. Lielvārdes teātris un visa radošā komanda nostāstu veidoja kā notikuma rekonstrukciju reālajā vidē, Uldevena pilī.

Inese Tālmane šo lugu sarakstījusi kā diplomdarbu, beidzot dramaturgu kursu. Autorei nav muzikālās izglītības, viņa neprot pierakstīt notis, bet interesanti, ka lugas melodiju autore ir tieši viņa - tās nošu rakstā palīdzējis pierakstīt Guntars Bernāts - kādreizējais kora "Lāčplēsis" diriģents. Tālāk pie dziesmu aranžēšanas un fonogrammu ierakstīšanas ķērās lielvārdietis Modris Krūmiņš. Viņš dziesmas arī pielāgoja aktieru balsīm. Lielvārdietis Raimods Graudiņš dziesmu fonogrammu pārveidojis atbilstoši 17. gadsimta noskaņām. 

Kā stāsta idejas autori, pēc izrādes sarunās ar skatītājiem varēja sajust cilvēcisko līdzpārdzīvojumu no skatītāju un aktieru puses. Izrādes autori pauž pateicību lielvārdiešiem – Inesei Tālmanei, Agrim Liepiņam, Modrim Krūmiņam, Raimondam Graudiņam, Agrim Ancveriņam un Lielvārdes teātra aktieriem, kuru ieguldījums izrādes tapšanā bijis kā materiāls atbalsts šī projekta tapšanā.

Lielvārdes teātris, uzsākot nākamo sezonu, šo izrādi pielāgos skatuves variantam un paturēs repertuārā, lai piedalītos amatierteātru skatēs un festivālos visā Latvijā.

Iestudējuma režisors un projekta vadītājs – Kārlis Lišmanis.

Projektu līdzfinansējusi Lielvārdes novada pašvaldība.

Foto: Vita Ozola
 X