Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Sveicināti godātie Lielvārdes novada iedzīvotāji! Pateicoties Lielvārdes novada pašvaldības atbalstam tiks realizēts projekts „Lielvārdieši  - vēsture veidojas šodien - gleznu sērija”, kura ietvaros iecerēts realizēt 9 unikālu gleznu sēriju, kas reprezentē Lielvārdes novada cilvēkus. Šīs gleznas taps ievērojot akadēmiskās glezniecības pamatprincipus un brīvu kompozīcijas risinājumu gan sadarbojoties ar gleznu modeļiem, gan iekļaujot gleznu risinājumos nozīmīgus Lielvārdes motīvus. Visi darbi tiks gleznoti no dabas, ļaujot piedzīvot, kā top mākslas darbs klātienē.

Šī ir iespēja Jums visiem iesaistīties katram savā veidā šī projekta tapšanā. Deviņas gleznas, tie būtībā ir deviņi tikumi, talanti, labas īpašības, un attīstības iespējas. Vēlos ar to Jūs visus rosināt saskatīt vienam otrā šīs iespējas un potenciālu. Visi, kas vēlas paši tapt uzgleznoti kādā no šīm gleznām, vai arī vēlas ierosināt kādu sev pazīstamu cilvēku no mūsu novada iekļaut kādā no šo gleznu kategorijām, sūtiet savus pieteikumus vai jautājumus uz e pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Vai arī sūtīt pa pastu uz adresi: Lielvārdes pilsētas bibliotēka (ar norādi - Gleznu projektam), Parka iela 3, Lielvārde, Lielvārdes novads, LV- 5070. Vai arī iesniegt bibliotēkā personīgi līdz 3. augustam.

Gleznu kategorijas:


1. Glezna, kas veltīta mūzikai (šajā kategorijā varētu būt mūziķi, kora dziedātāji u.c.);
2. Glezna, kas veltīta izglītībai;
3. Glezna rūpēm par veselīgu dzīvesveidu;
4. Glezna, kas veltīta dejai un deju priekam;
5. Glezna, kas veltīta amatniecībai;
6. Glezna, kas veltīta rūpēm par zemi;
7. Glezna, kas veltīta mīlestībai un ģimeniskumam;
8. Glezna, kas veltīta atbildībai;
9. Glezna, kas veltīta kultūrai.

Rakstot pieteikumu, norādiet – vārdu, uzvārdu, kategoriju, uz kuru vēlaties kandidēt, un motivācijas vēstuli, kurā norādiet, kādēļ kandidējat tieši šajā kategorijā, kā arī savu konktaktinformāciju.

Ņemot vērā Jūsu pieteikumus un ierosinājumus, katrai no gleznām tiks atlasīti gleznu modeļi, ar kuriem sazināšos personīgi, lai vienotos par iespējamo laiku, kad varētu pozēt gleznai. Tā ir brīnišķīga iespēja piedalīties vēsturiski nozīmīgā projektā un tapt uzgleznotiem par brīvu.
Man ir patiess prieks sadarboties ar sava novada iedzīvotājiem, lai radītu ko skaistu, un iedvesmojošu. Šo gleznu nozīme un vērtība ar gadiem augs. Projekts tiks noslēgts ar izstādes atklāšanas pasākumu, un tie būs svētki mums visiem.

Projektu realizē Santagora I. Jaundaldere profesionāla māksliniece ar maģistra grādu multivizualajā glezniecībā.  https://www.facebook.com/pages/Santagora-artcraft/1629405183971113?ref=bookmarks

Mazs ieskats no iepriekšējām mākslas aktivitātēm, kas līdz šim bijušas prezentētas LielvārdēGlezna „Pāreja”
100x135 cm 2014. No pirmās personālizstādes, „Dimensijas”, kura bija apskatāma kultūras namā "Lielvārde" 2014. gada decembrī.  Izstādes „Dimensijas” tēma bija universs un kosmoss - gan iekšējais, gan galaktiskais, ļaujot saskatīt šīs kopsakarības un vienojošos pamatus, un sajust šo iespēju plašumu. Vēlāk izstāde bija apskatāma arī Carnikavas kultūras namā. Katra no šīm gleznām ir ar stāstu, katrs mazais punktiņš gleznā „Pāreja” simbolizē Sauli. Bet ap katru sauli riņķo arī planētas, bet ap planētām – planētu pavadoņi, mēneši...  Jo vairāk iedziļinās, jo vairāk var sajust, cik bezgala daudz iespēju tur ir. Tai pašā laikā, tas var būt skats no mikropasaules, ko var saskatīt vienīgi mikroskopā. Arī krāsas, kas ir izmantotas katrā no gleznām, nes savu stāstu... Māksla - tā būtībā ir dziļi garīga joma, mākslas darbs rodas caur pieskārieniem ar krāsu uz audekla, un tas ir pavisam savādāk, nekā fotogrāfija. Līdz ar to mākslas darbs var sniegt daudz dziļāku piedzīvojumu caur savu unikalitāti.

https://www.youtube.com/watch?v=92NRzGUmSP8

Video klips no projekta „Viss ir viens” kalendārs par indiāņiem, izdevējs SIA Amruta www.amruta.lv

Šis kalendārs un kalendāram veltīta izstāde ir prezentēta Lielvārdes bibliotēkā 2014. gada nogalē. Indiāņu kalendārs ir ļoti īpašs projekts ar to, ka katra ilustrācija ir tapusi kā 3 autoru kopdarbs- Santagoras, Olgas Oladaras Bogdanovičas un Dagnes Ventiņas. Šobrīd sagatavošanā ir jauns kalendārs, kura tēma būs jauks pārsteigums, un, ja viss norisināsies kā iecerēts, tad 2015. gada nogalē Lielvārdes bibliotēkā varat gaidīt jaunā kalendāra prezentāciju un izstādi. Sekojiet līdzi informācijai!

https://www.youtube.com/watch?v=HWHR6xH7QM4

Video klips „The travelling” Jeb tulkojumā "Ceļojums", kurā izmantoti melnbaltie zīmējumi, no ilustrāciju sērijām, kas izmantotas „Eņģeļu kalendārā 2014.” un Jana Ikes grāmatā „Vilka Gars”, kas bijuši prezentēti līdz ar izstādi Lielvārdes bibliotēkā 2013. gada nogalē.

266 X