Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Septembrī Lielvārdes novada pāsvaldības policijā saņemti 74 izsaukumi, tajā skaitā 24 izsaukumi caur Valsts policijas dežūrdaļu. Sastādīti 16 Administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 5 protokoli par Lielvārdes novada pašvaldības Administratīvās komisijas kompetencē esošajiem jautājumiem un 2 protokoli – paziņojumi par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. Uzsāktas 3 lietvedības administratīvā pārkāpuma lietās.

Izskatīti 6 Administratīvo pārkāpumu protokoli un pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpumu lietās,  apsekoti 8 dzīvokļi, gan kopā ar Sociālo dienestu un Bāriņtiesu, gan veicot personu izdeklarēšanu. 3 personas nogādātas VP Ogres iecirkņa dežūrdaļā, 3 personas nodotas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, 2 personas nogādātas uz nakts patversmi “Gaiziņš”. Veikts profilaktiskais darbs, 48 gadījumos izsakot mutiskus aizrādījumus.

Interesantākie atgadījumi pašvaldības policijas darbā:

  • 1. septembrī – sākas jaunais mācību gads un pašvaldības policija pastiprinātā režīmā patrulē novada skolu apkārtnē un vietās, kur notiek Zinību dienas “atzīmēšana”. Par atrašanos alkohola reibumā sastādīti 5 administratīvo pārkāpumu protokoli nepilngadīgiem jauniešiem.
  • 2. septembrī – Ogres dzīvnieku patversmē nogādāti divi kaķēni, kas saviem saimniekiem kļuvuši lieki.
  • 5. septembrī – pastiprināta uzmanība pievērsta sabiedriskās kārtības ievērošanai Jumpravas olimpisko spēļu un tām sekojošo izklaides pasākumu laikā.
  • 8. septembrī – sniegts atbalsts Valsts policijas darbiniekiem meklēšanā esošas personas J.Š. aizturēšanā.
  • 11. septembrī – sniegts atbalsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem psihiski slimas personas transportēšanā no Avotu dzīvojamā masīva uz Tvaika ielas slimnīcu Rīgā.
  • 14. septembrī – Nacionālo bruņoto spēku sapierim nodots kara laika lādiņš, ko sēņotāji bija atraduši mežā netālu no Jumpravas kapiem.
  • 25. septembrī – pateicoties iedzīvotāju vērībai, pašvaldības policijas darbiniekiem izdevās aizturēt degvielas zagļus, kas degvielu zaga no Raiņa ielas namu pagalmos stāvēšanai novietotu automašīnu bākām. Pēc īsas pakaļdzīšanās aizturēta persona B.S., kas nodota Valsts policijas darbiniekiem. Nākamās dienas rītā aizturētas arī pārējās personas, kas bija iesaistītas degvielas zādzībās. Izmeklēšanu veic Valsts policija. (foto)
  • 26. septembrī – Kaibalā konstatētas vairākas vandāļu sabojātas norādes zīmes. Pašvaldības policija lūdz iedzīvotāju palīdzību vainīgo personu noskaidrošanā. (foto)
  • 27. septembrī - dienas laikā no iedzīvotājiem vairākkārtīgi saņemta informācija par Lielvārdes pilsētā klīstošām kazām, kas kā vēlāk noskaidrojās, bija āži. Dzīvnieki manīti gan Rembates ielas, gan dzelzceļa stacijas un Mēness ielas rajonā. Izsauktais dzīvnieku ķērājs dzīvniekus nogādāja Bauskas dzīvnieku patversmē, kur tie gaida savus saimniekus.

Pēc iedzīvotāju sniegtās informācijas par to, ka nepilngadīgajiem atsevišķās tirdzniecības vietās tiekot pārdoti alkoholiskie dzērieni un cigaretes, pašvaldības policijas darbinieki veica pastiprinātu patrulēšanu šo vietu tuvumā, nekonstatējot administratīvi sodāmus pārkāpumus. Pašvaldības policija aicina arī turpmāk iedzīvotājus aktīvi sniegt informāciju par vietām, kur alkohols un cigaretes tiek tirgotas nepilngadīgajiem, gan arī par pieaugušajiem, kas palīdz jauniešiem iegādāties alkoholu un cigaretes. Policija atgādina, ka Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 172.panta trešajā daļā noteikts, ka “Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai”, var uzlikt naudas sodu līdz 140 eiro, vai, ja šādas darbības veiktas atkārtoti gada laikā – līdz 700 eiro.

Uvis Briedis, Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšnieks

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu