Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Vadītāja Jolanta Kirsanova
Koncertmeistars Raimonds Krieviņš

1980.- to gadu sākumā Jumpravā dibināja skolēnu vecuma bērnu deju kolektīvi, kurus vadīja Gunta Lielmane un Guna Jansone. Jau 1981. gada skolēnu kolektīvi veiksmīgi startēja Rīgas zonas deju svētkos un 1990., 1995. gada skolēnu Dziesmu un deju svētkos Rīgā.

Bērnu deju kolektīvs "Rītupīte" dibināts 2008. gada septembrī, sapulcinot mazos Jumpravas pagasta dejot gribētājus no 1. līdz 5. klasei. Kolektīva nosaukums cēlies no mazās Rītupītes, kas tek cauri Jumpravas pagasta teritorijai. No 2008. gada līdz 2014. gadam kolektīvu vadīja Evita Tabure. No 2014. gada novembra kolektīvu vada Jolanta Kirsanova. Ilggadējs un uzticams ir kolektīva koncertmeistars – Raimonds Krieviņš.

 Šobrīd bērnu deju kolektīvā „Rītupīte” dejo 29 bērni no 7 līdz 12 gadu vecumam. Kolektīvs savā īsajā pastāvēšanas laikā piedalījies svētkos un reģionālajās skatēs dažādās Latvijas pilsētās – Madonā, Ogrē, Ikšķilē, Lielvārdē, kā arī regulāri uzstājas Jumpravas kultūras nama rīkotajos pasākumos. 2010. gada pavasarī „Rītupīte” piedalījās Baltijas valstu bērnu un jauniešu dziesmu un deju konkursā „TULPĖS ŽIEDAS 2010”, kur izcīnīja 2. vietu. 2010. gada vasarā „Rītupīte” piedalījās X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos deju lieluzvedumā „Deja kāpj debesīs” Daugavas stadionā un laureātu koncertā „Tur uzplauka pumpuriņi” VEF kultūras pilī. Savukārt 2011. gada maijā „Rītupīte” ar koncertuzvedumu „Kautkurija” uzstājās Stokholmā.

 Mērķtiecīgi gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 2015. gada 17. aprīlī „Rītupīte” piedalījās skatē, izcīnīja Pirmās pakāpes diplomu ar 43,2 punktiem un iespēju piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kur ļāva līdzjutējiem lepoties ar „Rītupītes” draudzīgo, izpalīdzīgo kolektīvu un lielisko dejas prasmi mēģinājumos un koncertos nedēļas garumā!

 Bērnu deju kolektīvā „Rītupīte” katru gadu uzņem jaunus dalībniekus.
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu