Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
               

Nākamie pasākumi:

30.10.2020. Dienas centrā pulksten 10.00 kārtējā sanāksme no cikla “Mana dzīve”. Māra Medeņa dabas skatu fotogrāfiju izstāde.

 24.10.2020. teātra “Paši” izrāde Tijas Bangas “Septiņas vecmeitas” Vecumnieku kultūras namā. Starpbrīžos skatītājus izklaidēs ansamblis “Lielvārdietes”.

Septembris

27.09.2020. notika teātra “Paši” izrāde Rūdolfa Blaumaņa “Indrāni” Sēlijas novada Sēlpils kultūras namā.

Mūsējie nospēlēja izrādi pilnā zālē (cik nu to drīkst piepildīt Covid-19 laikā), cienastā baudīja gardu zupu, apmeklēja rudens tirdziņu un devās izbraukumā pa Daugavu ar kuģīti.

25.09.2020. Dienas centrā notika kārtējā sanāksme “Sarunas pie tējas glāzes par aizvadīto laiku”.

Teātra “Paši” aktrises stāstīja par izrādi “Septiņas vecmeitas” Amatas kultūras centrā un “Indrānu” iestudējuma tapšanu. Asja iepazīstināja ar grāmatas “Mūžs kā asara uz vaiga” atvēršanas svētkiem 11. oktobrī. Aija lasīja dzeju. Sarunas iesākās arī par dārza darbiem un ēdienu receptēm. Lienīte visus apbūra ar stāstījumu par ceļojumu vienatnē pa Igaunijas purviem.

16.09.2020. Lielvārdes luterāņu baznīcā “Sidrabotie gadi” un LPB kolektīvs atvadījās no sava staltākā dejotāja Ulda Cīruļa un guldīja viņu Lāčplēša kapos.

09.09.2020. notika ekskursija uz Ziemeļlatviju. Ekskursanti vēroja Ziemeļvidzemi, pabija Rankas  un  Brantu muižā, apmeklēja Raunas siera ražotni, nogaršoja ķiploku kūku un priecājās par Raunas Staburagu.

Augusts

 29.08.2020. teātra “Paši” izrāde Tijas Bangas “Septiņas vecmeitas” Amatas kultūras centrā.

25. augustā seniori ar lielu atsaucību noskatījās Skaidrītes Tilakas iestudējumu Tijas Bangas "Septiņas vecmeitas", kuru teātris "Paši" izrādīja Mūzikas un mākslas skolas telpās.

22.08.2020. Blomes kultūras namā, kur savu māku rādīja 18 senioru deju kolektīvi, “Sidraboto gadu” seši jauktie pāri uzstājās ar trīs dejām.

Jūlijs

29.07.2020.ekskursija pa Latgali. Maršruts: Lielvārde–Ārendoles muiža–īstā Latvijas saimniece Faimja–keramiķa Aivara Ušpeļa sēta Maltā–Lūznavas muiža–Andrupenes lauku sēta– pie kulināra Andra Mejera (“Latgolis špeks”)–Lielvārde.

Ekskursanti Ārendoles muižā. Drīz sekos tikšanās ar saimnieci Faimju.

Etnogrāfiskajā muzejā "Andrupenes lauku sēta" sapazīstas divas Skaidrītes.

Pie keramiķa Aivara Ušpeļa darbnīcas.

Bernānu ģimene aplūko Aivara Ušpeļa melno keramiku.

Pie Lūznavas muižas pils, kur pie īpšnieka Kerbedza viesojies ari gleznotājs Konstantīns Čurļonis.

16.07.2020. “Sidraboto gadu” sezonas noslēgums

Gaidas Kurtišas dārzā.

 Atpūta, dejas, limonādes un salātu galds, sarunas par aktualitātēm.

 Uldis Ābelis iemūžināja fotoaparātā saieta dalībniekus.

 

 

No kreisās 1. rindā: Gaida Kurtiša, Ārija Priedīte – deju kolektīva vadītāja, Tālivaldis Birznieks, Maija Uzulniece;

  1. rindā: Laima Jaundaldere, Staņislavs Silavs, Ilze Rubene, Māra Zvidriņa, Dzintra Duļķina – kolektīva pārzine, Rūta Koluža – kolektīva krustmāte, Nora Ivanova – LPB priekšsēdētāja;
  2. rindā: Edgars Nulle, Dace Kudreņicka, Kārlis Pumpuriņš, Anna Ciganska, Uldis Cīrulis, Ilze Kloviņa.

Informācija par Lielvārdes Pensionāru biedrības „brīvdienām”

            Sakarā ar ārkārtas stāvokļa izsludināšanu Latvijā Covid-19 pandēmijas laikā un aizliegumu pulcēties, bijām spiesti atlikt visus ieplānotos pasākumus, labdarības koncertu Ogres pansionātā, teātra izrādes, sadraudzības izbraukumu pie Gulbenes senioriem.. Pusceļā palikušas divas jaunas teātra pirmizrādes ar dziesmu un deju iekļaušanu. Tas ir garš solis atpakaļ jau ieguldītajā darbā. Esam neziņā, vai mums šogad vēl būs iespēja realizēt atbalstītos projektus.

            Paldies Rūtai Kolužai, Marutai Jēkabsonei, Anastasijai Neretniecei par lielo un nepārtraukto darbu pie grāmatām par Lielvārdi un lielvārdiešiem.  Paldies mūsu kolektīvu vadītājām Skaidrītei Tilakai, Edītei Graudiņai, Ārijai Priedītei par priekšdarbiem kvalitatīvam darbam ar senioriem, kad tas būs atļauts. Paldies visiem senioriem, kuri „attālināti mācās” lomas, tekstus, soļus. Paldies valdes locekļiem jeb zvaigznīšu vadītājiem par telefona sarunām un informāciju savējiem. Paldies teātra opīšiem par mūsu dekorāciju nogādāšanu drošībā. Paldies pilsētas bibliotēkai par senioru apgādāšanu ar tīrām grāmatām. Paldies Dienas centram par sajustajām rūpēm senioru vajadzībās.

            No 18. maija atsākt mēģinājumu darbu pa ainai, pa cēlienam, stingri ievērojot distances, higiēnas un disciplīnas noteikumus, atļauts tikai teātrim „Paši”. Pārējiem vēl jāpaciešas. Neriskēsim ne ar sevi, ne ar Dienas centra darbiniekiem un klientiem, ne ar mūsu biedrību, ne ar savām ģimenēm. Vēl jau daudz kas jāpadara mājās, vēl grabažas jāaizvāc, vēl maija un jūnija zāļu tējas jāsavāc, vēl ar veciem draugiem jāparunājas, vēl dažas grāmatas noteikti jāizlasa.

            TĀS RĪTDIENAS, KAS PIENĀKS,/ BŪS LABĀKĀS NO VISĀM,/ DĒĻ TĀM MĒS VAKAR DEGĀM/ UN ŠODIEN NEIZDZISĀM. (Guntars Račs)

Veselību un pacietību vēlot ­– priekšsēdētāja Nora Ivanova

Februāris

28.03.2020. Dienas centrā notika atskaites sanāksme. Māris Medenis rādīja foto kompozīciju par aizvadītā gada notikumiem. Klātesošie ieinteresēti komentēja attēlus. Tika apstiprināts Revīzijas komisijas priekšsēdētājas Lidijas Peisenieces ziņojums. Nora Ivanova informēja par nākamajiem plāniem un pasākumiem. Dzintra Cepurniece savāca biedrunaudu.

 

Janvāris 

01.02.2020. mūsu teātris “Paši” ar M. Zīverta lugas “Kā Tomu Tenis ar nāvi cīnījās” izrādi piedalījās amatierteātru festivālā Smiltenes novada Blomes kultūras namā.

30.01.2020. notika kārtējā sapulce – tikšanās ar sociālā dienesta vadītāju Inesi Gelti un Dienas centra vadītāju Vitu Salenieci-Šmauksteli. Inese Gelte iepazīstināja mūs ar jaunumiem sociālajā aprūpē: ar pabalstu sistēmu, samariešu aktivitātēm, palīdzības pogu, aprūpi mājās. Vita runāja par jaunumiem un plāniem Lielvārdes labiekārtošanā, atpūtas nometnes iespējām.

Noklausījāmies jaunuzņemtā biedra Kārļa Krūmiņa stāstu par savu dzīvi un darbu. Viņš ir zemessargu pirmais organizators, apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, īsts Latvijas patriots, dziedājis koros, kamēr to spējis. tagad ir labs papildinājums teātrim “Paši”. Atsaucīgs, no sabiedriskiem pienākumiem nevairās.          

     

 07.01.2020. A Pumpura Lielvārdes muzejā Ilzes Kloviņas gleznu izstādes “Ceļojumu romantika’ atklāšana.

Pasākumu vadīja Nora Ivanova. Piedalījās Intas Saulītes vadītā akordeonistu grupa.

Ilze stāstīja par savu ceļotprieku. Gleznot viņa sākusi tikai pensijas gados. Ceļā redzētais bieži zīmējumā savijies ar izdomu un fantāziju.

Ilze Kloviņa ir arī LPB teātra “Paši” dekoratore. Viņas gleznotās priedes, tīrelis, bērzi guvuši lielu aktieru un skatītāju atsaucību. Izstādē bija apskatāmi arī Ilzes izšūtie dīvāna spilveni. Ilze saņēma daudz ziedu.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu