Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Pasniedzēja: Sanita (tālr. 26786131)

Par Kundalini jogu

Nosaukums Kundalini cēlies no vārda kundal, kas nozīmē „iemīļotās matu cirta”. Atritinot šo cirtu, tiek pamodināts Kundalini – radošais potenciāls, kas snauž katrā cilvēkā. Kundalini joga ir prakses veids, kurš ir koncentrēts uz Kundalini ( cilvēka potenciālās, neatmodinātās enerģijas) atmodināšanu. 

Kas ir Kundalini? Tā ir Visuma enerģija, apziņas enerģija un ja šīs enerģijas nebūtu, mēs nevarētu dzīvot. Ja šī enerģijas plūsma ir lielāka, Jūsu prāts sāk pamosties un Jūs pārstājiet dzīvot iedomātā realitātē un kļūstiet apzinīgs pret jebkuru no dzīves notikumiem. Kad Kundalini enerģija tiek pamodināta, tas izraisa būtiskas pārmaiņas apziņā. Tāpēc šo jogu sauc arī par „apzināšanās jogu”. Bez tās Kundalini enerģijas, kas jau plūst katra cilvēka ķermenī, pastāv milzīgi Kundalini enerģijas krājumi, kas netiek izmantoti un tie atrodas zem mugurkaula ceturtā skriemeļa. Praktizējot šo jogu, šī neizmantotā enerģija tiek stimulēta un pa mugurkaulu ceļas augšup, līdz sasniedz galvas virsu, kur aktivizē epifīzes sekrēciju, kas savukārt izraisa pārmaiņas apziņā. 

Tāpat kā Hatha jogā arī Kundalini jogas mērķis ir attīrīt un līdzsvarot gan smalko, gan arī fizisko ķermeni un apziņu. Hatha jogā šis process ir lēns, dziļš un pakāpenisks, turpretī, Kundalini jogā tas ir daudz dinamiskāks. Šo nodarbību laikā tiek veikti vingrinājumi, kuri apvieno jogas pozas (asanas) un aktīvu elpošanu. Ja Hatha jogā asanas pārsvarā ir statiskas, tad bieži veicot Kundalini jogu viena asana tiek atkārtota vairākas reizes, būtisks ir arī precīzs katra vingrojuma ilgums. Nodarbībā tiek izmantotas mantras, lai aktivizētu enerģētisko procesu. Kundalini joga, kurā ir ietvertas daudzas Hatha jogas asanas, ir iedarbīga, efektīva un viegla. Šāda joga ir lieliski piemērota mūsu trauksmainajam dzīvesveidam. Tā ir joga katrai dienai un katram cilvēkam. Nodarbojoties ar Kundalini jogu, pārmaiņas ķermenī un psihē jūtamas jau pēc dažām minūtēm, bet regulāra jogas praktizēšana rada dziļākus pārveidojumus. 

Senāk Kundalini jogu nemācīja publiski un Jogī Bhadžans bija pirmais, kas lauza gadsimtiem ilgo noslēpumainības tradīciju. 1969. Gadā viņš atveda Kundalini jogu uz ASV, no kurienes tā izplatījās visā pasaulē. 

Nodarbības notiek trešdienās plkst.19.30.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu