Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Lielvārdes novada pašvaldībā ir daudz interešu un pieaugušo neformālās izglītības pakalpojumu sniedzēju, kuri dažādām iedzīvotāju grupām nodrošina iespējas attīstīt radošumu un saturīgi pavadīt brīvo laiku, taču daudzi nodarbību vadītāji darbojas bez licences. 2013. gada 24. aprīlī Lielvārdes novada dome pieņēma saistošos noteikumus Nr.11 „Par interešu un pieaugušo neformālās izglītības programmu licencēšanas kārtību”. Šie noteikumi attiecas uz jebkuru fizisku vai juridisku personu, kura vēlas realizēt vai jau realizē interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības programmu, izņemot pašvaldības izglītības iestādes. Izglītības likums ļauj izglītības iestādēm īstenot interešu izglītības programmas bez licences saņemšanas. Pārējiem interešu izglītības un neformālās izglītības programmu īstenotājiem nav jāreģistrējas Izglītības iestāžu reģistrā, bet ir nepieciešams saņemt attiecīgas programmas licenci pašvaldībā. Par licenci ir jāsamaksā nodeva 44,50 EUR, licence derīga 2 gadus, par licences derīguma termiņa pagarināšanu jāmaksā 16,80 EUR. 

Lai fiziska vai juridiska persona atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem saņemtu licenci, pašvaldībā ir jāiesniedz šādi dokumenti:

1) pieteikums licences saņemšanai;

PIETEIKUMA VEIDLAPA

2) interešu izglītības vai pieaugušo neformālās izglītības programma;

3) nodarbību vadītāja CV;

4) programmas vadītāja un personāla izglītību apliecinošu dokumentu kopijas;

5) ja pēc programmas apguves ir plānots izsniegt dokumentu, tad jāpievieno tā paraugs.

2016. gada sākumā Saeima pieņēma grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas nosaka, ka nodokļu maksātāji savā ikgadējā ienākumu deklarācijā pie attaisnotajiem izdevumiem par bērna izglītības iegūšanu no 2016. gada 1. janvāra papildu var iekļaut arī izdevumus par interešu izglītības programmu apgūšanu bērniem līdz 18 gadu vecumam, kas samaksātas, piemēram, par mūzikas, deju vai sporta nodarbībām. Īpaši aktuāls šis jautājums ir bērnu vecākiem, kuri šos izdevumus varēs atgūt 2017. gadā, iekļaujot tos 2016. gada ienākumu deklarācijā. Vecāki atmaksu saņems tikai tādā gadījumā, ja interešu izglītības programmai būs licence.

Tāpēc aicinām pašvaldības administratīvajā teritorijā darbojošos interešu izglītības pulciņu vadītājus un pieaugušo neformālās izglītības nodarbību vadītājus iesniegt pieteikumus pašvaldībā licenču saņemšanai. Dokumentus var iesniegt, sūtot dokumentus This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (parakstītus ar elektronisko parakstu) vai iesniedzot personīgi Vienotajā klientu apkalpošanas centrā, Raiņa ielā 11 A, Lielvārdē, 1. stāvā, vai sūtot pa pastu uz adresi - Lielvārdes novada pašvaldība, Raiņa iela 11A, Lielvārde, LV 5070. Konsultācijas dokumentu sagatavošanai var saņemt pa e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai pa tālruni 65020828.

Grozījumi Saistošajos noteikumos

SAISTOŠIE NOTEIKUMI

Aktuālo licenču reģistrs (precizēts)

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu