Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Vadītāja Aija Ērgle
Koncertmeistars Raimonds Krieviņš

Jauniešu deju kolektīvu Jumpravā 1930. gadā dibināja Milda Lasmane, kuras veikums latviešu folkloras apzināšanā, pierakstīšanā un deju svētku organizēšanā nedalāmi iegūlies tautas mākslas sasniegumu kopkrātuvē.

Otrais pasaules karš un sabumbotais Tautas nams uz laiku pārtrauc Jauniešu deju kolektīva darbību. Bet 1950. gados tautas deju Jumpravā atjauno Milda Lūka un Ludmila Sommere, kas Jumpravas jauniešiem latviešu tautas dejas soļus sāk mācīt vasarā Zirņa mājas pļavā, akordeona pavadībā. Toreiz uz deju svētkiem Ogrē kolektīvu veda ar meijām izrotātā kravas mašīnā.

Vēlāk kolektīva vadīšanu pārņem Vitālijs Stepiņš, bet pēc viņa - Līga Ludborža. Līga Ludborža ieviesa kolektīvā romantisku noskaņu un viņas Kultūras nama vadīšanas laiku joprojām atceras kā ļoti skaistu un gaišu periodu Jumpravas kultūras dzīvē.

Pēc Līgas Ludboržas kolektīvu vada Juris Driksna, kas ieviesa deju kolektīvā dinamisku dejas manieri. Dejot mācīja arī Ināra Driksna, Gunta Lielmane un Daumants Ola. Tad kolektīvu vadīja Jānis Maļinovskis, kura repetitori bija Māris Retermanis un Alberts Kivlenieks. Pēc viņa dejas grožus turēja Juris Saratovs, kuru ļoti cienīja kā skolas direktoru. Tad Sandra Staltāne un Gundars Staltāns. Vēlāk kolektīvu vada Evita Tabure, kura izdomāja kolektīva nosaukumu „Jumpraviņa”. Pēc viņas vadības grožus līdz 2006. gadam pārņēma Gundega Prancāne.

Koncertmeistari bijuši Gustavs Krūmiņš, Velta Dripe, Zenta Ozoliņa un kopš 80. gadiem kolektīvam uzticamais koncertmeistars - Raimonds Krieviņš.

No 2006. gada vienu no Jumpravas kultūras nama labākajiem kolektīviem vada Aija Ērgle. „Jumpraviņas” jaunieši iepazīšanos ar Aiju citē šādi: “Es neesmu vadītāja, jo nevadu trolejbusu. Es neesmu pasniedzēja, jo nepasniedzu mēteļus! Es neesmu skolotāja, jo skolotāji strādā skolā! Sauciet mani vienkārši par Aiju!”

2015. gads „Jumpraviņai bija īpašs - 2015. gada 28. martā reģionālajā skatē “Jumpraviņa” ieguva augstāko pakāpi un 9. maijā kolektīvs ar skaistu koncertu nosvinēja savu 85 gadu jubileju.

2016. gadā „Jumpraviņa” reģionālajā skatē ieguva 1. pakāpi ar 49,3 punktu skaitu.

”Jumpraviņa” regulāri piedalās Jumpravas kultūras nama rīkotajos pasākumos, kā arī koncertē novada un republikas mēroga koncertos un festivālos, Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos un arī ārpus valsts robežām - „Jumpraviņas” iecienīta valsts ir Itālija, kur kolektīvs kopā ar Jumpravas Sarkanā Krusta jauniešiem iepazīstina citu Eiropas valstu iedzīvotājus ar latviešu deju un tradīcijām.

„Jumpraviņa" ir jautru, interesantu un atraktīvu jauniešu deju kolektīvs, kas paši sevi sauc par „deju čupu" un par sevi saka šādi:

„Deju čupā "Jumpraviņa" neviens nekad pat būdams viens nav viens! Rudeņos savicinām savus raibos tauriņu spārnus un nevis uz dienvidsiltumiem, bet uz Jumpravas kultūras namu, kur pie klavierēm sēž maestro Raimonds Krieviņš, bet uz klavierēm elegantā Aija. Jo mūs sasilda draugu siltums un mīlestība uz deju! Savas dzīves kaleidoskopu mēs griežam kopīgi - spējam priecāties par esošo, pagājušo un ar nepacietību gaidām nākamo! Visretākā un šķietami vieglākā drosme ir Aijai un Raimondam, kuri bez gala atkārto vienas un tās pašas lietas, lai mēs kļūtu labāki, izplestu spārnus un virs skatuves dēļiem lidotu!"

 Jūsu deju čupa "Jumpraviņa"

 Jauniešu deju kolektīvs „Jumpraviņa” katru gadu uzņem jaunus dalībniekus.

 

Jumpravas jauniešu deju kolektīvam 75 jubilejas koncertā. Jumpravā, 2009.g. 13.jūnijā. Foto no Kultūras nama arhīva

 

Jumpraviņa XIV Vispārējo Dziesmu un Deju svētkos Rīgā. 2009.g. Foto - Artis Balodis

 

Jumpraviņa jauniešu deju kolektīvu skatē Lielvārdē. 2008.g. Foto no Kultūras nama arhīva

Video sveiciens, kas apskatāms zemāk, 2016. gada maijā veidots Aijai Ērglei no deju kolektīviem "Jumpraviņa" un "Saime", sveicot māksliniecisko vadītāju 10 gadu darba jubilejā!

     


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu