Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Mākslinieciskais vadītājs Pēteris Vaickovskis

„Reiz sensenos laikos (bet varbūt ne tik sen) kaut kur tāltālā zemē (bet varbūt tepat blakus) dzīvoja un mīlēja pieci brīnumdari.Viņu pils bija brīnumu pils: celta no mirkļiem un zvaigznēm, no tumšajām nakts debesīm un no rasas agros vasaras rītos, no skumjām un prieka, kaisles un mīlestības - tā bija mūzikas pils. Viņu vārdi, tāpat kā viņu dziesmas, stāstīja par dzīvi - par dzīvi mūzikā."

tā par sevi „Modus Vivendi" dziedātāji

Jumpravas kultūras nama vokālais ansamblis Modus Vivendi dibināts 2006. gada janvārī, kas savas gaitas iesāka Jumpravas ev. lut. baznīcā. Tajā dzied pieci jaunieši, kuri savu brīvo laiku labprāt velta vokālo iemaņu pilnveidošanai. Ansambļa dalībniekus vieno interese par renesanses un baroka mūzikas stilistiku, tāpēc Modus Vivendi repertuārā visplašāk pārstāvēti tieši šo laikmetu skaņdarbi. Vokālais ansamblis regulāri koncertē Latvijas baznīcās un koncertzālēs, atskaņojot cittautu un latviešu komponistu skaņdarbus.

Latvijas vokālo ansambļu skatē Modus Vivendi ieguva I pakāpi un piedalījās arī XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koncertā „Dvēseles lūgšana" sv.Jāņa baznīcā Rīgā.

 Modus Vivendi repertuārā ir Džona Dovlanda, Filippes de Monte, Tomasa Vīkla, Luka Marencio, Džona Beneta, Viljama Bērda, Tomasa Tomkinsa un citu autoru skaņdarbi, kuri apkopoti koncertprogrammā, ar kuru Modus Vivendi atzīmēja savu 3 gadu jubileju Jumpravas kultūras namā un koncertēja Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā.

Ansamblis sadarbojas un muzicē kopā ar dažādiem seno mūzikas instrumentu speciālistiem, tādiem kā Sergeju Sjominu (lauta, teorba) un Mārtiņu Zilbertu (klavesīns), kas piešķir ansambļa skanējumam vēl senatnīgāku un interesantāku nokrāsu. 

2011. gadā ansamblis piedalījās II Latvijas vokālo ansambļu konkursā, izturot vairākas kārtas un iekļūstot finālā. Konkursā ansamblis izpildīja pirmo tieši viņiem rakstīto tautas dziesmas apdari „Zvirbuli, zvirbuli”, kuras autors ir Andris Sējāns.

2011. gada vasarā Modus Vivendi  atzīmēja savu piecu gadu jubileju, sniedzot koncertu Jumpravas luterāņu baznīcā kopā ar seno deju grupu „Ballare”

„Modus Vivendi, gatavojoties 3 gadu jubilejas koncertam Foto - Normunds Mežiņš

 „Modus Vivendi, gatavojoties 3 gadu jubilejas koncertam Foto - Andris Siks 


„Modus Vivendi” fotosesija Melngalvju namā Rīgā Foto – Rolands Kozulis

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu