Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
               

Veselīgu un dzīvesprieka pilnu 2020. gadu!

 2019. gada notikumus apcerēja Rūta Koluža.

Māra Medeņa fotogrāfijas.

Nākamie pasākumi   

                                                                                                                   

23.11.2019. pulksten 9.30 no centra izbraucam uz Valmieras teātra izrādi “Uz Akapulko, kundze!”. Izrāde pārcelta uz 18.01.2020.

 Decembris 

27.12.2019. Dienas centrā pulcējāmies Ziemassvētku ballei. Eglīte bija krāšņi izrotāta, pie sienas laba vēlējuma vārdi, mirdzoša zvaigzne un kamīna priekšā svecīšu uguntiņas.

Krēsli gar malām, lai varam cits citu redzēt. Jauka mūzika. Sākām ar Olgas Reikovskas dziesmu “Ziema baltā”, kas izteica mūsu ilgas, jo aiz loga bija vēl zaļa zāle.

Mīļi sveicām savu Noru, kura kā māmiņa gādājusi par mums un bijusi ideju pienesēja, arī īstenotāja.

Uzņēmām jaunu biedru - Kārli Krūmiņu.

Nora uzteica ansambļu vadītājus, nolasīja draugu apsveikumus. Godinājām “apaļo gadu” jubilārus. Lielvārdietes nodziedāja vēl divas dziesmas, minējām mīklas, Rūta novadīja dāvaniņu izlozēšanu. Cienājāmies pie pašu sarūpētā svētku galda blakusistabā.

 Ārija organizēja izkustēšanās dejas. Un tad jau balle turpinājās pilnā spēkā. Jauki aizvadījām vienu no 2019. gada pēdējām dienām.

 

23.12.2019. "Sidrabotie gadi" kuplināja Jumpravas senioru Ziemassvētku sarīkojumu ar četrām dejām.

08.12.2019. Kultūras centrā notika Dzidras Bļodones (redaktore Rūta Koluža) grāmatas "Lielvārdes teātris otrajā simtgadē" atvēršana. 

                                                                                                                                                                                                                       Novembris

29.11.2019Dienas centrā notika kārtējā sapulce. Temats – “Elza Bērziņa pašreizējo Lielvārdes vārda  mākslinieku vidū".           Sanāksmi vadīja Rūta. Par vārda māksliniekiem runāja Dzintra, Māra, Ausma, Laima, Rūta. Anastasija stāstīja par Elzas Bērziņas dzīvi un grāmatas "Ikdienība un Zilais putns" tapšanu. Dzejoļus runāja  Anna, Ilze, Mirdza, Ivars, Aivars, Ārija, Maija, Skaidrīte, Gunta, Nora. Visi kopīgi nodziedāja "Pūt, vējiņi!".

 03.11.2019. Madlienā notika reģionālā amatierteātru skate. Mūsu teātris “Paši” piedalījās ar Mārtiņa Zīverta lugas “Kā Tomu Tenis ar nāvi cīnījās” izrādi. Režisore Skaidrīte Tilaka. Skatītāji bija atsaucīgi. Piešķirts 1. pakāpes diploms.

Oktobris

 26.10.2019.  Kultūras centra pagraba zālē notika teātra "Paši" izrāde "Kā Tomu Tenis ar nāvi cīnījās". 

25.10.2019. gājām uz tikšanos ar rakstnieku un vēsturnieku Jāni Lejiņu un viņa dzīvesbiedri režisori Virdžīniju Lejiņu.    Klausītāji varēja iepazīties ar nelielu Jāņa Lejiņa grāmatu izstādi. Viņus interesēja vēstures materiālu vākšana,                  pagātnes izzināšana. Patiesībā mēs ļoti maz zinām par savu seno pagātni. Katrs šāds darbs – piemēram, grāmata    “Zīmogs sarkanā  vaskā”, daudzsēriju filma “Likteņa līdumnieki” – aizpilda šo robu.

                                    

 Septembris        

28.09.2019.

Ar viesizrādi Salas novada Sēlpils pagastā LPB noslēdza senioru teātra „Paši” šīs vasaras viesizrāžu tūri Latvijas novados. Rādījām Mārtiņa Zīverta lugas iestudējumu „KĀ TOMU TENIS AR NĀVI CĪNĪJĀS” Skaidrītes TIlakas režijā ar senioru dziesmu ansambļa priekšspēli akordeonistes Intas Saulītes pavadībā.

              Tikām cienāti ar Miķeļtirgus sautējumu, un tad skaistajā kultūras nama zālē izrādi noskatījās tirgus dalībnieki un viesu kolektīvi.

              Kā vienmēr šajos izbraucienos, apmeklējām apskates vietas. Skatījām brīnumaino Zaļo baznīcu, kas darbojas reiz nograutajos, bet tagad nostiprinātajos mūros zem jauna, caurspīdīga jumta iesētā zālītē ar Daugavas plienakmeņu altāri, kanceli un pāri lidojošiem baložiem.

              Tad pabijām slavenajā Zvejnieklīcī pie Daugavas ar skaisti iekārtotu estrādi un takām gar Daugavu. Žēl, ka sāka līt un Sēlpils dāvāto kliņģeri vajadzēja apēst zem estrādes jumta.

              Mūsu viesizrāžu izbraukumi notika, pateicoties A/S „Latvijas Valsts meži” sociālās palīdzības projekta atbalstam, ko administrē Fonds „Ziedot.lv”. Paldies mūsu vienmēr uzticamajam partnerim SIA „A. Gādiga autotransporta pakalpojumi”!

 26.09.2019.  braucām uz Krievu drāmas teātra izrādi "Mana skaistā lēdija". 

 25.09.2019.  A. Pumpura Lielvārdes muzejā notika Elzas Bērziņas grāmatas “IKDIENĪBA un ZILAIS PUTNS” atvēršanas svētki. “Lielvārdietes” dziedāja četras dziesmas  un runāja dzeju.. 

   21.09.2018.   

        Maliena, mala, maliņa, nomale… Jaunlaicenes novada muzejā visu var uzzināt par malēniešiem (Ziemeļaustrumu Vidzemes iedzīvotājiem): par viņu zinātkāri, lepnumu un spītu (neatlaidību!), par viņu īpatnējo valodu ar “vārda lauzumu uz pusēm”. Var aplūkot sadzīves priekšmetus, tērpus, var uzzināt stāstus un pat nogaršot dzimteni, kas nav ne dzimtenīte, ne samogonka.

      Mums palaimējās tur būt, jo mūsu teātris “Paši”, deju kolektīvs “Sidrabotie gadi” un dziesmu ansamblis “Lielvārdietes” viesojās Jaunlaicenes Tautas namā ar izrādi “Darbs lielu dara” (lugas autors Agris Liepiņš).

`      Mūs laipni sagaidīja Jaunlaicenes Tautas nama vadītāja Agija Pauģe. Bija sarūpēta tēja, kafija un pīrādziņi. Sakoptajā skaistajā ciematā esot tikai ap 100 cilvēku. Apmēram puse bija ieradusies, lai pavērotu lielvārdiešu sniegumu.                  Režisore Skaidrīte Tilaka prasmīgi savijusi izrādes norisi tā, lai skatītāji varētu baudīt ne tikai aktieru spēli, bet redzēt arī dejas un klausīties dziesmas. Šķiet, ka jaunlaiceniešiem tas patika.

              Malēniešu sirsnības un atsaucības rosināti, viesojāmies arī naksnīgajā Alūksnē. Alūksnieši pēdējo trīs gadu laikā ar Eiropas fondu atbalstu sarūpējuši izgaismotu dziedošu tiltu un koncertzāli, labiekārtotas makšķernieku un laivotāju vietas, krāsainas strūklakas un vienu no saliņām pārvērtuši par skaistu atpūtas un sporta paradīzi.

              Ar šo braucienu uz Malienu kļuvām emocijām un atziņām bagātāki. Ir prieks, ka cilvēki arī tad, ja nav lielu ražotņu, prot veidot un attīstīt savu dzīves vietu. Citiem vārdiem: esi dzejnieks, taisi no nekā.

                                         

07.09.2019. "Sidrabotie gadi" piedalījās sadancī Blomē.

Augusts

23.08.2019. Ventspilī notika teātra "Paši" izrāde "Kā Tomu Tenis ar nāvi cīnījās". Nostiprināta draudzība ar Ventspils Pensionāru biedrību "Ventspils Liedags". Apskatījām arī jauno koncertzāli un skaisto pilsētu.

10.08.2019. mūsu teātra “Paši” izrādē “Kā Tomu Tenis ar nāvi cīnījās” iesaistītie aktieri un dziedātāji devās uz Amatas novada Ģikšiem.

Ceļā brauktuvi bija aizšķērsojuši lieli vētras nogāzti alkšņi. Vīri sāka ar rokām atlauzt galotnes zarus…

 

Par laimi, garām tikt vēlējās arī kāds vietējais braucējs. Mūsu vīri vieglajai mašīnai varēja ceļu izbrīvēt. Bet autobusam? Pēc brīža svešais braucējs atgriezās ar husqvarnu, un autobuss drīz vien varēja turpināt ceļu. Paldies svešajam braucējam!

 

 Kā vienmēr šāds izbraukums bija saistīts ar izglītojošu programmu. Apmeklējām Melānijas Vanagas muzeju, kas iekārtots skolas ēkā, kurā mācību gaitas sākusi pati Melānija.

 

Muzeja gide, kura rakstnieci pazinusi 30 gadus, varēja pastāstīt daudz interesanta: par Melānijas darbīgumu, raksturu, iepazīšanos ar dzīvesbiedru, par apjomīgajām kladēm un pierakstu mapēm savas dzimtas radurakstu izpētē. Mēs gribējām viņu klausīties vēl un vēl, bet bija jāsteidz izvietot rekvizītus un saģērbties izrādei Amatas Kultūras centrā.

Amatas Pensionāru biedrības vadītāja Aleksandra Freivalde un režisore Skaidrīte Tilaka uzrunāja skatītājus.

 

Dziesmu ansamblis “Lielvārdietes” bija uzņēmies veikt priekšspēli un publikas “iesildīšanu” pirms izrādes.

 

 Dziedātājiem palīdzēja akordeoniste Inta Saulīte. Liekas, ka priekšnesums bija izdevies, jo pēc izrādes skatītāji nāca klāt un teica paldies.

 Patiesībā tā bija pirmizrāde. Režisore Skaidrīte Tilaka bija satraukusies: kā viss izdosies? Pašiem taču jārūpējas par mūzikas atskaņošanu, skatuves iekārtojumu un to, lai aktieru balsis būtu labi dzirdamas. Bet viss bija labi.

 

          

                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Pēc izrādes Amatas Pensionāru biedrība un tās vadītāja Aleksandra Freivalde cienāja mūs ar gardu zupu un pašceptām plātsmaizēm. Prieks un pateicība bija abpusēja.

03.08.2019. "Sidrabotie gadi" dejoja Tirzas novada svētkos. Mūs ielūdza Tirzas senioru jauktais kolektīvs "Degsme".

Jūnijs

 11.07.2019. ekskursija uz Rūjienas pusi. Maršruts: Lielvārde–Rūjiena–Ķoņu dzirnavas–Mazsalaca–Skaņaiskalns–Lielvārde.

Ārijas Palteres fotogrāfijas.

Rūjienas ražotnē varēja nogaršot desmit saldējuma šķirnes.

Pie Kārļa Zemdegas veidotā “Tālavas taurētāja” pieminekļa.

Skanīga bija jaunā Rūjienas brīvdabas estrāde.

Ķoņu dzirnavas ir vienīgās Latvijā, kurās pārstrādā vilnu.

Mazsalacas novada muzejā priecēja Valtera Hirtes koka skulptūriņas.

Ekskursijas dalībnieki pie Skaņākalna.

13.07.2019. Limbažos starptautiskajā amatierteātru festivālā notika teātra “Paši” izrāde “Tīreļpurvs”. Atsauksmes labas.

28.06.2019. Dienas aprūpes centrā notika Pēterdienas svinības un Līgosvētku atcere. “Lielvārdietes” nodziedāja Maslovskas dziesmu “Lai dziesma kā drauga vārdi”. Aprūpes centra direktore Vita Saleniece-Šmaukstele pastāstīja par Pēterdienas tradīcijām. Teātris “Paši” izspēlēja Agra Liepiņa lugu “Darbs lielu dara” (režisore Skaidrīte Tilaka), iesaistot “Lielvārdietes” ar vairākām dziesmām Intas Saulītes akordeona pavadījumā, kā arī “Sidraboto gadu” dejotājus (vadītāja Ārija Priedīte). Ināra Bernāne ar palīdzēm parūpējās par garšīgu bukstiņbiezputru. Pašdarbības kolektīvu vadītāji saņēma piemiņas balvas un skatītāju pulka sirsnīgus aplausus.

 09.06.2019uz Spīdalas saliņas deju kolektīva "Sidrabotie gadi" 10 gadu jubilejas koncertballe ar draugiem.  Piedalās Amatas, Blomes, Jēkabpils, Lēdmanes, Baldones, Kokneses, Tirzas deju kolektīvi. 

“Nestandarta grambainais dancotprieks” – tā deju kolektīva “Sidrabotie gadi” desmit gadu jubilejas sarīkojumu nosaukusi Lielvārdes Pensionāru biedrības priekšsēdētāja un scenārija autore Nora Ivanova. Jā, pēc 70 un 80 dzīves gadiem gluda grīda arī šķiet grambaina…

Pirmās, kas Lielvārdē sāka iemēģināt pasaules tautu dejas, bija senioru dāmas. Pašreiz no viņām aktīvo dejotāju vidū ir tikai Maija un Māra. Toties Jubilejas koncertā kolektīvā dejo 12 dāmas un 10 kungi. Mēs ar to varam lepoties, jo jaukto pāru senioru deju kolektīvi ir retums. Turklāt mūsu dejotāju vidējais vecums ir 78 gadi, deviņiem dejotājiem – pāri 80. Te nav mājās sēdētāju. Visus šos 10 gadus kolektīvu vada Ārija Priedīte, visbiežāk kā brīvprātīgā darba veicēja.

Ar Noras rakstīto projektu palīdzību, ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un pašvaldības atbalstu sarūpēti vairāki  tērpu komplekti. Daudzos aksesuārus palīdzējušas radīt dejotājas Gaidas Kurtišas rokas.

***.

1. jūnija Vasarsvētku diena ir sevišķi koša. Uz “Sidraboto gadu” jubileju ir atbraukuši 7 kolektīvi no 7 novadiem.

Katrs mājinieks zina savu pienākumu: viesi tiek sagaidīti, reģistrēti, pavadīti, kultūras nama kafejnīcā vārītās gardās zupas taloni izdalīti, mēģinājumu laiks ierādīts. Brīvos interesentus Māra izvadā pa Uldevena pili. Pilskungs Agris Liepiņš iedevis krietnu ieejas maksas atlaidi un pats izpilda gida pienākumu. Dzintra organizē iepazīstināšanu ar Lielvārdes izcilo cilvēku Goda krēsliem Rembates parkā.

Pēc košā daudzkrāsainā gājiena uz Spīdalas saliņu un Vīnes valša nodejošanas Nora uzrunā jubilārus un svētku viesus, kā arī iepazīstina skatītājus ar katru kolektīvu pirms viņu uzstāšanās.

Koncertu sāk “Sidrabotie gadi” ar Ārijas Priedītes deju “Reiz dejojām valsi”. Mirdz sidrabotās blūzes, vīru baltie krekli un platās cepures ar ziedu pušķiem.

Lēdmanes “Dīvām” (vadītāja Evita Tabure, kas nomainījusi ilggadējo vadītāju Aldu Račiku) “Zīlānu dancī” un dejā “Līksmo mana dvēselīte” pland tumšzili lāsmojoši tērpi.

Baldones “Lustei” pavisam viegls solis. “Lustes” vadītāja Biruta Putniņa ir laba horeogrāfe un dažkārt pat atbraukusi palīgos mūsu kolektīvam.

Amatas “Aušas” jautri dejo “Lambetvoku” (vadītāja Taiga Krūmiņa). Viņu vidū arī Amatas PB priekšsēdētāja un mūsu labs draugs Aleksandra Freivalde.

Blomes “Papardes” (vadītāja Ženija Daudziete) savos zaļajos tērpos šalko kā parka koku zaļā lapotne.

“Sidrabotie gadi” ar prieku vēro Kokneses deju kolektīvu “Tik un tā” un atceras, kā 30 grādu salā Kornēlijas Reisneres dejotājas cienāja lielvārdietes ar karstu tēju un kartupeļu pankūkām.

Mūsu draugi, Gulbenes “Reveransa” dejotāji, kuri pirms 10 gadiem dāvāja mums vēlmi izmēģināt pasaules tautu deju soļus, savas deju gaitas ir beiguši, bet viņu dejotāja un bijusī PB priekšsēdētāja Mirdza Kušķe ir mudinājusi rasties jaunam kolektīvam. Tā pie mums ir atbraukusi tikko izveidotā Tirzas “Degsme” ar kolektīva enerģisko prezidentu Ojāru Priedi. Šo  senioru jaukto pāru kolektīvu  vada vidusskolas abiturients Armands Ariko.

Ar jēkabpilietēm mūs saista draudzība 10 gadu garumā (šobrīd kolektīvu vada Vika Vanaga). Viņu dejotāja Ausma Dombrovska ir mūsu pirmā deju skolotāja un abu kolektīvu draudzības veicinātāja.

Kad Māris Medenis iemūžinājis dejotājus kopbildē, kad izskanējuši Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas vietnieces Vitas Volontes, Dienas aprūpes centra vadītājas Vitas Salenieces-Šmauksteles, Kultūras centra darbinieces Maijas Jaudzemes un dejotāju kolektīvu apsveikumi, Nora ļauj mazliet ievilkt elpu. Pēc tam dzied un spēlē Lielvārdes folkloras ansamblis “Josta”, veltot katram kolektīvam dziesmu, kuras laikā, protams, jādejo.

Tā ir diena bez lietus, bez karstas saules, bez stipra vēja, bet ar kustību prieku un draudzības, sirsnības un labestības gaisotni.

Lielvārdes Pensionāru biedrība ir  pateicīga Maijai Jaudzemei ar Lielvārdes kultūras nama kolēģiem par atsaucību un palīdzību senioru svētku pasākuma tapšanā.

Maijs

18.05.2019. teātris "Paši", deju kolektīvs "Sidrabotie gadi" un ansamblis "Lielvārdietes" piedalījās Muzeja nakts pasākumā.

Viss izdotos labi, ja būtu izpildīta noruna un uzstādīti mikrofoni. Bez pastiprinātājiem dziedātāji nedzirdēja sintezatoru, skatītāji nevarēja saklausīt aktierus.

10.05.2019. ekskursija "Krāšņās tulpes Burbišķos" - Lietuvā.

09.05.2019. Kultūras centrs cikla "Lielvārdes ievērojamākās personības" ietvaros organizēja tikšanos ar Anastasiju (Asju) Neretnieci. Pasākuma vadītājs Guntis Skrastiņš iztaujāja Anastasiju par viņas dzīvi un ģimeni.

Studiju gadus atcerējās kursa biedrene Antoņina Trepša. Par Asjas mīlestību uz dziesmu runāja skolotāja Sarmīte Gaveika. Par ilgajiem muzeja vadīšanas gadiem un eposa "Lāčplēsis" svinībām Maskavas Kolonnu zālē stāstīja Ogres rajona kultūras dzīves vadītāja Velta Pētersone un Asjas kolēģe Zinaida Mežapuķe. Par dalību Pensionāru biedrībā un muzejnieces gaitām atcerējās biedrības priekšsēdētāja Nora Ivanova. Režisore Skaidrīte Tilaka raksturoja daudzās Asjas lomas izrādēs. Viņas darbu Trīszvaigžņu brālībā cildināja brālības priekšsēdētājs Juris Griķis un trīs valdes locekļi. Par Anastasijas rakstiem Lielvārdes grāmatās un sagatavoto Elzas Bērziņas dzejoļu izdevumu stāstīja redaktore Rūta Koluža.

Skanēja Anastasijas dēla Jura, mazdēla Arņa un LPB ansambļa "Lielvārdietes" dziesmas. Ar ziediem tika teikts paldies par izcilās personības mūžu un devumu Lielvārdei.

Aprīlis

 26.04.2019. Dienas centrā notika kārtējā sapulce – tikšanās ar “Uztura skolas” lektori ZANDU MIHAILOVSKU un veselīgu ēdienu gatavošanas praktikums.

Lektore mums stāstīja par artrīta, gastrīta un podagras cēloņiem, par D vitamīna trūkuma saasinātajām slimībām. Svarīgas ir kustības un veselīgs ēdiens. Neko nevajag pārspīlēt. Liekais svars izraisa daudzas problēmasPēc lekcijas un vizuālo materiālu aplūkošanas sadalījāmies divās grupās un gatavojām

musli ar biezpiena-jogurta mērci un kivi

un

dārzeņu zupu ar lēcām.

Ēdieni bija neparasti, bet garšoja labi. Kā nekā pašu gatavoti.

Marts

29.03.2019. Dienas centrā notika kārtējā sanāksme, ko vadīja Maruta Jēkabsone. Katram bija lūgts sagatavot stāstījumu par izlasīto, redzēto vai piedzīvoto, ar ko būtu vērts iepazīstināt citus.

Aija stāstīja par teātra spēlēšanu, kas sākusies jau 5. gs. pirms Kristus. Rūta iepazīstināja ar J. Streiča atzinumiem par teātra spēlēšanu un Lielvārdes dzejnieci Elzu Bērziņu, kautrīgu un lielvārdiešiem maz zināmu. Par viņu Anastasija ir sakārtojusi grāmatu, kura gaida izdošanu. Sarmīte no galvas norunāja vienu Bērziņas dzejoli. Ilze iepazīstināja ar apslēptas mantas meklējumiem bērnībā, kas vainagojušies ar interesantu skulptūriņu. Maija, Ivars, Voldemārs dalījās ar saviem iespaidiem, vērojot dabu. Nora pastāstīja par lūgšanas spēku. Un tā dalībnieki cēlās cits pēc cita, un gandrīz katram bija kaut kas, ar ko iepazīstināt citus.

Terēze un Gunta, projām iedamas, noteica: lieliska sapulce.

03.03.2019. drāmas teātra izrāde "Tango bez asinīm". 

01.03.2019. notika “Sidraboto gadu” 10 gadu un kolektīva vadītājas Ārijas Priedītes “apaļo gadu” jubilejas svinības.

Desmit deju pāri ansambļa “Lielvārdietes“ dziesmu pavadībā demonstrēja desmit deju tērpus, no kuriem lielākā daļa bija pašu kolektīva darināti un pielāgoti. Tos komentēja sarīkojuma vadītāja Rūta.

Dejotāji bija sagatavojuši piecas dejas, veltītas viesskolotājām. Ieradušās gan bija tikai Ilona Ķimena (Rīga) un Biruta Putniņa (Baldone). Ar pacilātību “Sidrabotie gadi” izrādīja deju “Reiz dejojām valsi” (Ārijas Priedītes horeogrāfija).

Viesskolotājas uzlielīja dejotāju prasmi un atcerējās sadarbības dienas.

“Lielvārdietes” veltīja jubilārei Anitas Kārkliņas dziesmu “Oranžais mēness”. Dejotāji sveica savu vadītāju ar ziediem, un kungi pēc kārtas visi dejoja valsi ar vadītāju.

Sarunās pie zviedru galda un dančos aizritēja sarīkojuma otrā daļa.

Februāris

22.02.2019. mūsu teātris “Paši” ar divām izrādēm (režisore Skaidrīte Tilaka) piedalījās senioru teātru festivālā Smiltenes novada Blomes kultūras namā. Skatītājiem tika piedāvāti M. Zīverta lugas “Tīreļpurvs” un A. Birbeles lugas “Kapusvētku PR” iestudējumi.

15.02.2019. notika mūsu biedrības sanāksme par žestu valodu. Vadītāja Rūta Koluža bija iepazinusies ar Janīnas Kursītes grāmatu, folkloras un interneta materiāliem un pastāstīja par to pārējiem.

Mirdza Tīcmane un Māra Krauze izteiksmīgi lasīja tautas teicienus par žestiem. Aija un Vitauts Ūbelīši demonstrēja sasveicināšanās žestus. Ilze Kloviņa iepazīstināja ar roku, Anna Ciganska – ar kāju, Maija Aruma – ar ķermeņa un galvas žestiem.

Runājām arī par pieklājīgiem un skaužamiem žestiem, kā arī par personisko pieredzi.

Visiem bija interesanti.

 

01.02.2019. notika gada pārskata un vēlēšanu sapulce. To vadīja valdes sekretāre Māra Šepetovska. Nora Ivanova stāstīja par paveiktajiem darbiem, īstenotajiem projektiem un iezīmēja šī gada plānotos pasākumus. Māris Medenis demonstrēja rūpīgi sakārtotu fotogrāfiju klāstu, kas uzskatāmi apliecināja priekšsēdētājas sacīto. Revīzijas komisijas priekšsēdētāja Velga Gailīte savā ziņojumā atzina, ka darbs ritējis veiksmīgi un ar finanšu izlietojumu viss ir kārtībā.

LPB biedri vienbalsīgi atzina biedrības darbu par teicamu un vienprātīgi vēlējās, lai Nora Ivanova arī vienpadsmito gadu turpina veikt priekšsēdētājas pienākumus. Aizklāti balsojot, tika ievēlēta valde (10 personas):

Ināra Bernāne, Dzintra Cepurniece, Anna Ciganska, Ilze Kloviņa, Rūta Koluža, Māra Krauze, Māra Šepetovska, Mirdza Tīcmane, Maija Uzulniece, Skaidrīte Vītola.

Revīzijas komisijā darbosies Lidija Peiseniece, Līga Kudule, Maruta Jēkabsone. Attēlā nav redzama M. Jēkabsone, kas bija slima.

Sapulce noslēdzās ar draudzīgām sarunām un tējas dzeršanu.  

Janvāris

 16.01.2019. Šogad 16. janvāris Lielvārdes Pensionāru biedrības amatiermākslas kolektīviem bija rosības pilna diena: jābrauc ar labdarības koncertu pie Skrīveru pansionāta sirmgalvjiem.

Pansionāta seniori jau vairākus gadus ir pabijuši pie lielvārdiešiem Dienas aprūpes centrā, ielīgojot Jāņus. Lielvārdes seniori arī jau vairākkārt gada nogalēs vai jaunā gada sākumā ir viesojušies Skrīveru pansionātā. Un tā arī šoreiz.  Pēc Noras Ivanovas sirsnīgās uzrunas ansamblis "Lielvārdietes" (vadītāja Edīte Graudiņa) dziedāja par draudzību, dzīvesprieku un sniegoto ziemu. "Sidrabotie gadi" (vadītāja Ārija Priedīte) izdejoja valšus, vecmāmiņu polku, meldera un kučiera dančus. Teātris "Paši" (režisore Skaidrīte Tilaka) izspēlēja fragmentus no Aivas Birbeles lugas par raibiem dzīves brīžiem.

Pansionāta iemītnieki bija iemācījušies lielvārdietes Olgas Reikovskas dziesmu "Vējš", ko viņiem bija iedevis Gunārs Jākobsons – Olgas dziesmu aranžētājs. Tā nu sarīkojums izskanēja sirsnīgi ar kopīgi dziedātu dziesmu.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu