Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Mākslinieciskais vadītājs Normunds Ķirsis

Diriģents Austris Kalniņš

Jumpravas Kultūras nama jauktais koris „Jumprava" dibināts 1872. gadā un piedalījies visos Dziesmu svētkos to pastāvēšanas vēsturē. Senākā kora vēstures liecība ir kora karogs, datēts ar 1872.gadu, kas pašlaik glabājas A.Pumpura muzejā Lielvārdē.

Gadu gaitā pie kora diriģenta pults stāvējuši A. Āboliņš (no 1880.gada), E. Noems (no 1910.gada) Sermons un Šmits (no 1924. līdz 1930. gadam), Kārlis Lielais un Kurts Nemme (no 1930. līdz 1939.gadam), Olga Noriete, Ķipore, Edīte Aneraude, Narbute (1950-tajos, 1960-tajos gados), Gunta Apermane, V. Priediens (no 1969. līdz 1974. gadam), Mārtiņš Putniņš, Ināra Biseniece, Einārs Verro (no 1977. līdz 1983. gadam), Solveiga Zondaka, Imants Točs (no 1984. līdz 1985. gadam), Sigvards Kļava, Jānis Radziņš, Mārcis Katais, Aivars Kalniņš, Mārtiņš Klišāns un Egils Gaidis (no 1985. gada līdz 1988. gadam), Leons Amoliņš (no 1990. gada līdz 1994. gadam), Diāna Kadiša un Mārīte Puriņa (no 1994. līdz 1997. gadam).

Kopš 1998. gada kora mākslinieciskais vadītājs ir Normunds Ķirsis un diriģents –Austris Kalniņš, kurš kora saimei pievienojās 2013. gadā. Abu diriģentu pacietība un mīlestība pret dziesmu, iedvesmo kori, ļaujot korim sasniegt labus vērtējumus reģionālajās skatēs. Abiem diriģentiem piemīt veselīga humora izjūta, kas palīdz uzmundrināt kori grūtākos mēģinājuma brīžos.

Koris regulāri piedalās Jumpravas kultūras nama rīkotajos pasākumos, kā arī dažādos koncertos visā Latvijā. 2015. gadā koris piedalījās Baumaņu Kārļa 180 gadu jubilejai veltītajā sarīkojumā „Himnas Goda diena”, kas norisinājās Limbažu novada Viļķenē. Pirms tam, 2014. gadā, koris piedalījās deju lieluzvedumā „Lec, saulīte!” un Pasaules koru olimpiādes lielkoncertā, kuri norisinājās Mežaparka Lielajā estrādē. Koris vairākus gadus pēc kārtas Lauku koru konkursā Mazsalacā ieguvis pirmās vietas. Korim ir liela pieredze daudzu garīgās mūzikas programmu realizēšanā sadarbībā ar profesionāliem solistiem un kamerorķestri. 2012. gada 3. novembrī koris svinēja 140 savas pastāvēšanas gadus.

Atcerēties pasākuma skaistākos mirkļus var šeit:

http://www.dzimtenesbalss.lv/?tag=jumpravas-evangeliski-luteriska-baznica

 Koris ir koncertējis arī ārpus Latvijas robežām - Nīderlandē, Čehijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā un Īrijā.

 „Dziesma ir kas unikāls latviešu tautai - tā patiešām dod spēku! Daudzi korī dziedošie nav profesionāli mūziķi, bet dzied gadiem, jo viņiem patīk tas, ko viņi dara. Dziesmai piemīt enerģija, kas palīdz aizmirst ikdienas rūpes un raizes, tāpat šī enerģija piemīt pašiem koristiem, kas cits citam palīdz. Koris ir kā liela ģimene, kas kopīgi ne tikai mēģina. Ik pa laikam paši koristi rīko tematiskos vakarus, kuros atpūsties no ikdienas rutīnas,” stāsta kora dalībniece Agnese.

 Koris ar prieku uzņem jaunus dalībniekus!

koris Jumprava
Jauktais koris „Jumprava” XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos 2008. gadā
Foto no Kultūras nama arhīva

 

Jauktais koris „Jumprava” uzņem draugus – īru kori „Cór Mhaigh Eo”
Foto no Kultūras nama arhīva

 

Jauktais koris „Jumprava” Garīgās mūzikas mēneša koncertā Jumpravas baznīcā
Foto no Kultūras nama arhīva
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu