Rembates muižas parku rotājot ar eglītēm, lampiņu virtenēm, svecēm un piparkūku smaržu, Ziemassvētku jampadracis pulcēja mazus un lielus lielvārdiešus, lai smeltos un radītu gaidāmo svētku prieku. Jampadraci apciemoja arī Ziemassvētku vecītis, kas uzklausīja gan bērnu, gan pieaugušo vēlēšanās un viesmīlīgi cienāja ar gardumiem.

Dienas laikā bija iespēja sagādāt pārsteigumus sev un saviem mīļajiem, iegādājoties amatnieku izstrādājumus no lina, koka un citiem dabīgiem materiāliem, piparkūkas un garšīgas piedevas svētku galdam, kā arī spēles un skaistas interjera lietas, kas papildinās svētku sajūtu katra mājās. Papildus tam, svētku sajūtas radīt bija iespējams arī katram jampadrača dalībniekiem, savām rokām veidojot Ziemassvētku eglīšu rotājumus kopā ar Lielvārdes novada Jauniešu domi, dekorējot piparkūkas ar Solvitu Zeļģi un vērojot sveču liešanas procesu un izmantojot iespēju tās radīt pašam kopā ar Ivetu Ošu no SIA „Candle Magic”.

Dūraiņu svētkos par muzikālo noformējumu rūpējās senioru koris „Kamene”, kas skaistām un pazīstamām dziesmām ieskandināja tuvojošos svētkus. Par rotaļām un latvisku tradīciju saglabāšanu jampadrača ietvaros rūpējās folkloras kopa „Josta”. Kā ikkatru gadu, svētku noslēgumā ikvienam jampadrača apmeklētājam bija iespēja sarūpēt kādu cimdiņu vai zeķu pāri sev vai saviem mīļajiem, kas tika saziedoti un atstāti Lielvārdes novada kultūras namos šī gada nogalē. Līdz ar rotaļām un dziesmām, Dūraiņu svētku noslēgumā tika iedegtas sveces simboliski iededzot gaismu un dodot siltumu katram svētku dalībniekam. Laipnās saimnieces  katru dalībnieku un skatītāju cienāja ar skābu kāpostu zupu, lai iestiprinātos un sasildītos pēc aktīvi pavadītas pēcpusdienas. Pēc gardā cienasta, meža iemītnieki jaukās Pūces vadībā stāstīja savus piedzīvojumus un kopā ar bērniem gaidīja Ziemassvētku vecīti, izrādē „Pūces un viņas draugu piedzīvojumi”.

Vēlamies pateikt sirsnīgu paldies visiem, kas palīdzēja radīt gaišumu un prieku Ziemassvētku jampadracī: Lielvārdes attīstības fondam un Ilzei Kreišmanei, SIA „Veina Pluss”, Lielvārdes novada Jauniešu domei un Zitai Bērziņai, Solvitai Zeļģei, Ivetai Ošai, Mārtiņam Daksim un Miervaldim Paeglem, kā arī visiem tirdziņa dalībniekiem!

Dāvanas senioru korim "Kamene", folkloras kopai "Josta" un kalējam Mārtiņam Daksim sarūpēja Māris & Co, veikals ELVI, „Kumelītes”, „Lūšu Drava” un „Linu Māja”. Lielvārdes Attīstības fonds izsaka vissirsnīgāko paldies par atbalstu.

Sintija Jurgelāne,

Lielvārdes novada Kultūras centra struktūrvienības

Kultūras nama „Lielvārde” pasākumu organizatore

Autores foto

Video: fakti.lv

 

Skatījumu skaits: 58228
 X