Ceturtdien, 22.septembrī, diženajam dzejniekam Andrejam Pumpuram apritēja 175 gadi. Lai godinātu un pieminētu dzejnieku, šajā dienā notika vairāki jubilejai veltīti svētku pasākumi.

Jau no paša rīta Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja darbinieces kopā ar citiem pārstāvjiem no Latvijas Ordeņa brālības, Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas, kā arī no Andreja Pumpura dzimtās vietas - Birzgales - devās nolikt ziedus pie Andreja Pumpura piemiņas vietas.

Vēlāk Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā notika arī literāra pēcpusdiena "Andrejam Pumpuram 175", kurā piedalīties tika aicināts ikviens interesents. Pasākuma laikā tika atklāts sadarbībā ar apgādu “Lauku Avīze” tapušais eposa “Lāčplēsis” jaunizdevums, kuru vizuāli rotās mākslinieka, lielvārdieša Agra Liepiņa ilustrācijas. Eposa tapšanā lielāko ieguldījumu devuši tieši šī novada iedzīvotāji, gan vākdami materiālus, gan atbalstīdami to finansiāli un pat būdami tām par modeļiem. Vakarā ar uzrunu priecēja arī dzejnieka mazmazmeita Ieva Zicmane. Kā īpašs pārsteigums bija Andreja Pumpura mazmazmazmeitas, smilšu kino mākslinieces Zanes Pumpures–Prāmnieces radošā smilšu darbnīca. 

Vairāk - pievienotajā video materialā. 
Video: fakti.lv
Skatījumu skaits: 18592
 X