Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

No 19. līdz 21. jūlijam Alūksnē norisinājās XIV Latvijas amatierteātru salidojums ar moto “Spoguļo!”. 

Tik plaša kopā būšana teātra spēlētājiem notiek reizi piecos gados un tiek dēvēta par teātru Dziesmu svētkiem. Alūksni šajās dienās ar pasākuma talismaniem – spogulīšiem izgaismoja 1800 dalībnieku no 115 Latvijas un ārzemju latviešu amatierteātriem, un skatītāji varēja baudīt 52 dažāda žanra izrādes.

Pasākuma organizatori visa festivāla garumā bija sarūpējuši arī interesantas aktivitātes – svētku atklāšanu pie Alūksnes ezera ar dažādu ūdens transportlīdzekļu piedalīšanos, atraktīvu gājienu cauri pilsētai, godēšanu, aktieru sadziedāšanos, sajūtu mūzikas baudīšanu un balles.     

Pirmo reizi teatrāļu salidojumu vēsturē tika pasniegta ievērojamās teātra zinātnieces Līvijas Akurateres (1925 - 2017) vārdā nosauktā balva. To saņēma Ogres Tautas teātris. Nākamreiz šāda balva kādam amatierteātrim tiks dāvāta atkal tikai pēc pieciem gadiem.

Svētkos sevi “atspoguļoja” arī dalībnieku vidū esošais otrais vecākais  latviešu amatierteātris – režisora Kārļa Lišmaņa vadītais simtu četrdesmit sešgadīgais Lielvārdes Tautas teātris. Lielvārdieši veiksmīgi pārstāvēja sevi ar divām Ineses Tālmanes radītām lugām – “Asās mēles” (rež. K. Lišmanis) un “Lielvārdes leģenda” (rež. I. Tālmane). Skatītāji šo izrāžu laikā tika pārsteigti gan ar negaidītiem sižetu pavērsieniem, gan specefektiem īstu uguns liesmu veidā, gan aktieru vokālajām prasmēm.

Latvieši teātri spēlē jau 151 gadu un gribas cerēt, ka spēlēs joprojām. Jo, kā savulaik uzsvēris teātra tēvs Ādolfs Alunāns, “ikkatrai tautai, kura ātri uz priekšu un pie gaismas grib tikt, vajaga teātera”.

 

Irēna Arāja

Foto: Mārtiņš Eglītis, Jānis Kukainis, Andris Latkovskis, Maija Jaudzeme

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu