Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Latvijas dzelzceļš līdz 2023. gadam plāno modernizēt 20 dzelzceļa stacijas visā Latvijā ar mērķi nodrošināt konkurētspējīgu un videi draudzīgu dzelzceļa tīklu izveidi, veicinot tā drošību, kvalitāti un kapacitāti. Projekta „Dzelzceļa infrastruktūras modernizācija un izbūve”  ietvaros plānota paaugstināto platformu ar pandusiem un to aprīkojuma izbūve un saistītās dzelzceļa infrastruktūras būvniecība stacijas teritorijas un dzelzceļa zemes nodalījuma joslas robežās (pasažieru staciju ēku rekonstrukcija projekta ietvaros neietilpst). Lielvārdes novada teritorijā Projekta ietvaros plānota modernizācija staciju “Lielvārde” un “Jumprava” teritorijās.

Lai izstrādātu projekta dokumentāciju, Lielvārdes novada pašvaldībā saņemta VAS “Latvijas dzelzceļš” vēstule ar lūgumu sniegt izvirzāmās prasības par katru staciju, kā arī  informāciju par gājēju/velo infrastruktūras pieslēgumu sakārtošanu atbilstoši universālā dizaina principiem pašvaldības zemes īpašumā līdz publiskās lietošanas dzelzceļa zemes nodalījuma joslas robežai.

Šodien, 21. maijā, Lielvārdes novada pašvaldības administrācija tikās sanāksmē, lai spriestu par šo jautājumu. Sarunu gaitā nolēma izvirzīt šādus priekšlikumus Lielvārdes un Jumpravas dzelzceļa staciju modernizācijai:
 
1) nodrošināt bruģētu segumu starp plānotajām gājeju dzelzsceļa pārejām un ielām (t.sk. stāvlaukumiem) gan Lielvārdē, gan Jumpravā;

2) modernizēt labierīcību telpas, saglabājot vienotu visu dzelzceļa ēku vizuālo ansambli;

Infrastruktūras uzlabošanas pasākumos iesaistīsies arī Lielvārdes novada pašvaldība, sakārtojot pašvaldības īpašumā esošās teritorijas un nodrošinot gājēju/velo kustības pieslēgumu dzelzceļa teritorijai.

Kaibalas dzelzceļa stacijas modernizācija projektā nav iekļauta, sakarā ar nepietiekamo pasažieru kustības noslodzi.

Informāciju sagatavoja
Anita Saka,
Informācijas līdzekļu redaktore

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu