Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Šodien, 1. jūlijā,  septiņas Latvijas Dabas fonda projekta GrassLIFE mobilā ganāmpulka aitas kopā ar jēriem sēdās laivās un tika nogādātas uz Kaibalas salu Daugavā, Lielvārdes novadā. Uz salas aitas noganīs aptuveni vienu hektāru dabiskās pļavas, tā atjaunojot un uzturot Eiropas Savienības nozīmes biotopu Sausi zālāji kaļķainās augsnēs, kā arī pļavai piegulošo meža joslu. Tā ir pirmā sala, kuras pļavu apsaimniekošanā iesaistījies LDF mobilais ganāmpulks.

Latvijas Dabas fonda mobilajā ganāmpulkā ir 70 liellopi un ap 200 aitas, kuras ganīšanas sezonas laikā tiek nogādātas dažādās Latvijas malās, lai noganītu un tādā veidā atjaunotu dabiskās pļavas. Tā kā uz salas pļaušana un novākšana ir iespējama tikai ar rokām, tad šeit kā racionālākais variants tika izvēlēta ganīšana ar aitām.

Kaibalas sala ir daļa no īpaši aizsargājamās teritorijas “Daugava pie Kaibalas” un šīs teritorijas dabas aizsardzības plānā paredzēta dabisko pļavu atjaunošana uz tās. Tieši tāpēc Lielvārdes pašvaldība uzrunāja Latvijas Dabas fondu sadarbībai, kas nu īstenojusies, un pirmo reizi daļa no mobilā ganāmpulka tiks nogādāta darbam uz salas.

Aitas Kaibalas salā uzturēsies visu vasaru, un garām braucošie laivotāji varēs tās arī redzēt darbībā.

Latvijas Dabas fonda mobilais ganāmpulks šovasar nogana dabiskās pļavas daudzviet Latvijā – Gaujas Nacionālajā parkā, Abavas senlejā, Ziemeļgaujā, Vestines aizsargājamo ainavu apvidū, Veclaicenē, Vecdaugavā, Raķupes ielejā un citur.  Šajās vairāk nekā 20 pļavās, kas ir gan valsts, gan pašvaldības, gan privātajā īpašumā plānots noganīt gandrīz 300 hektārus.

Mobilais ganāmpulks izveidots LDF īstenotā projekta “GrassLIFE: Zālāju atjaunošana un to dažādas izmantošanas veicināšana” ietvaros. GrassLIFE ir ES LIFE programmas un Latvijas Vides aizsardzības fonda līdzfinansēts projekts, ko īsteno Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Vides Risinājumu institūtu un 12 zemnieku saimniecībām visā Latvijā. Vairāk par projektu: www.grasslife.lv

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu