Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Interesantu stāstījumu par iecienīto latviešu dzejnieku Aleksandru Čaku noklausījās 9.a klases skolēni, 28. martā viesojoties dzejnieka memoriālajā dzīvoklī Rīgā. Tajā autors dzīvoja sava mūža pēdējos 13 gadus. Pēc dēla aiziešanas Mūžībā 48 gadu vecumā tajā vēl 2 gadus nodzīvoja Čaka tēvs, bet vēlāk mājoklis tika pārvērsts par komunālo dzīvokli (iedomājieties, katrā no 4 caurstaigājamām istabām dzīvoja savstarpēji svešas ģimenes, kurām bija kopīga virtuve, vannasistaba utt.)

Vai šie cilvēki apzinājās, ka ikdienā lieto ģeniālā autora mēbeles un traukus?

Daļa Čadaraiņu ģimenes īpašuma tika saglabāta, pateicoties Čaka otrās pakāpes māsīcai Emīlijai Briežkalnei un Mūzai Mildai Grīnfeldei.

Darbistabā Čaka grāmatas, spalvaskāts, acenes, rokraksti. Ēdamistabā uz galda Čaka mātes rokām izšūts galdauts. Pie sienām – vecmeistaru (tie bija Čaka draugi) gleznas. Pieticīgi, bet pietiekami. Uz vecā patafona tika atskaņota kādreiz moderna mūzika. Fotogrāfijas un dzejnieka pēcnāves maska.

Laiks, ciemojoties pie Čaka, aizritēja ātri. Mēs, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolēni un pedagogi, esam pateicīgi par iespēju projekta „Skolas soma” ietvaros apmeklēt dažādus kultūras pasākumus un iestādes.

Daina Grīnhofa, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu