Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Sestdien, 12.septembrī pie vēsturiskās Lielvārdes mācītājmuižas tika atklāta 60 metrus gara laipa, kura piedāvās publiski pieejamas pastaigas iespējas izbaudot gan dabas unikalitāti, gan putnu daudzveidību dabas liegumā "Daugava pie Kaibalas". Tā būs atvērta putnu vērošanai no pavasara līdz rudenim, netraucējot putnus.

Projekta iecere radās 2018.gada vasarā, kad Rīgas Doma pārvalde kopā ar Rīgas Doma draudzi uzsāka Lielvārdes mācītājmuižas teritorijas atjaunošanas darbus. Vērojot šo mācītājmuižu radās iecere uzbūvēt 60 metrus garu laipu, kas ļautu cilvēkiem doties pastaigā, vērojot dabu un putnus, paverot plašu un vienreizēju skatu uz Daugavu. Tieši ļaušanās pastaigai un vējam, ejot pa laipu virs ūdens virsmas, varētu cilvēkus atbrīvot no ikdienas spriedzes. Projekta "Lielvārdes mācītājmuižas laipa pirms Kaibalas" mērķis veicināt sakrālā tūrisma attīstību, izveidojot vietu, kur cilvēkus uzrunā daba, dodot pienesumu viņu personības attīstībai. Laipas apmeklētājiem tiek iespēja dabiskā un sakārtotā vidē baudīt radību, pieminot arī savu Radītāju.

Laipas atklāšanas pasākumā pulcējās projekta īstenotāji Lauris Treijs, Elijs Godiņš, Kaspars Upītis kopā un draudzes pārstāvjiem, kā arī Lielvārdes novada pašvaldības administrācija: priekšsēdētāja Santa Ločmele, izpilddirektore Inga Reķe, būvvaldes vadītāja Ilze Staļģe un vides inženiere Sandra Pudāne.

Svinīgo atklāšanas pasākumu ievadīja Rīgas Doma pārvaldes projektu vadītājs Lauris Treijs, sakot: “Latvijas daba ir brīnumu pilna, vajag tikai palīdzēt tiem atklāties!”
Rīgas Doma dekāns, mācītājs Elijs Godiņš sveica klātesošos un  kavējās pārdomās par brīvības pilno putna dabu, tas sasaucās ar šī projekta mērķi – laipas izveidi gan putnu, gan savas iekšējās pasaules vērošanai, kā arī lai sastaptos ar dabu, sevi un Dievu.

Gaišajā un sirsnīgajā atmosfērā savā priekā par paveikto dalījās  arī Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētāja Santa Ločmele atzinīgi novērtējot šo labas gribas vadīto projektu, sakopto Lielvārdes mācītājmuižas teritoriju  ar jaunizveidoto laipu, savā apsveikuma runā uzteicot projektu īstenotāju vēlmi sakārtot vidi, padarot to skaistu un cilvēkiem pieejamu: “Liels prieks, ka laipas izveide sasaucas ar pašvaldības realizēto projektu “Daugava pie Kaibalas”, veidojot kopīgu ansambli.”

“Lai arī laipa paredzēta publiskai lietošanai, liels cilvēks pieplūdums traucētu šai vietai saglabāt nošķirtību, jo tās galvenais mērķis ir sakrālā tūrisma attīstība, vieta, kur vērot putnus, baudīt dabu klusumā, meditācijās un mierā, tāpēc īpaši aicinām ievērot šīs vietas izveidošanas sakrālo mērķi,” teic mācītājs Elijs Godiņš.

Laipas atklāšanas pasākumu ar pūšaminstrumentu spēli papildināja multiinstrumentāliste, mūziķe Ieva Nīmane. Lielvārdes mācītājmuižas laipas būvprojekta izstrādātājs ir Architects Mārtiņmājas, bet laipas būvniecību veica uzņēmums Ponton.

Sagatavoja Anita Saka,
informācijas līdzekļu redaktore

Rīgas Doma pārvalde īsteno projektu Lielvārdes mācītājmuižas laipa pirms Kaibalas Nr. 19-04-
AL02-A019.2202-000015 ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku
attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma Atbalsts LEADER vietējai attīstībai
(sabiedrības virzīta vietējā attīstība) apakšpasākuma Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības
virzītas vietējās attīstības stratēģiju Publisko un privāto partnerattiecību biedrības ZIED ZEME
S virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 līdzfinansējumu. 
Lauku atbalsta dienests projektam piešķīra līdzfinansējumu 9’000 € apmērā. Projekta kopējais
izmaksu apjoms ir 12’244 €.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu