Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis
IMG_9500.JPG
IMG_9493.JPG
IMG_9497.JPG
IMG_9499.JPG
IMG_9505.JPG
IMG_9509.JPG
IMG_9514.JPG
IMG_9515.JPG
IMG_9519.JPG
IMG_9523.JPG
IMG_9524.JPG
IMG_9529.JPG
IMG_9531.JPG
IMG_9537.JPG
IMG_9538.JPG
IMG_9541.JPG
IMG_9543.JPG
IMG_9545.JPG
IMG_9546.JPG
IMG_9549.JPG
IMG_9551.JPG

12. decembra pēcpusdienā visi ceļi veda uz Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju, kur sadarbībā ar izdevniecību “Latvijas Mediji” tika svinēti mākslinieka un teksta autora Agra Liepiņa grāmatas “Mūsu Ķēniņš” atvēršanas svētki.

Grāmata aicina būt aktīvam pētniekam un izzināt senlaiku vēsturi no desmitā līdz trīspadsmitajam gadsimtam. Koši ilustrētais izdevums nav jāuztver kā akadēmisks pētījums. Te lasāmi daudz literāru, interesantu sižetu, bet ilustrāciju pamatā ir arheoloģiskajos izrakumos atrasto tērpu rekonstrukcijas.  Grāmatas literārais varonis ir Lielvārdes ķēniņš Miervaldis.  

Pasākumu, ļaujot visiem klātesošajiem ieklausīties dažos citātos no grāmatas, atklāja muzeja vadītāja Anita Streile. Pats autors, stāstot par ierosmēm grāmatas radīšanai, uzsvēra, ka valstiskuma apziņa cilvēkā ir ļoti būtiska. To savā uzrunā apstiprināja arī viens no padomdevējiem grāmatas tapšanā – Arheoloģijas centra vadītājs, vēstures profesors Juris Urtāns. Viņš uzsvēra, ka grāmata dod spēku un apziņu, kāpēc esam šeit un tagad. Bet otrs palīgs – Latvijas vēstures institūta vadošais pētnieks, vēstures doktors Ainārs Lerhis – priecājās, ka Agris Liepiņš jau ilgus gadus darbojas Senlatvijas popularizēšanas jomā un pats šajā brīdī šeit ir kā Ķēniņš.

Grāmatas atbildīgo redaktori Renāti Neimani sajūsmināja iespēja strādāt kopā ar Agri Liepiņu, jo viņš spēj aizraut, pārliecināt un ieinteresēt. Tam piekrita arī literārā redaktore Dzintra Zālīte, sakot, ka grāmatas “Mūsu Ķēniņš” autors ir lielisks mākslinieks, kurš prot lieliski rakstīt.  

Novadpētnieks Ivars Logins atzina, ka Agris Liepiņš veic svētīgu darbu – aizpilda citu autoru neuzdrīkstēšanos rakstīt par šiem laikiem.

Grāmatas autoru sveikt bija ieradušies ciemiņi no tuvākas un tālākas apkārtnes. Pašvaldības vārdā sveicienu nodeva domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, uzsverot, ka pateicoties tādam pilskungam un Ķēniņam kāds ir Agris Liepiņš, Lielvārdes novads ir tālu priekšā citiem novadiem.

Pasākuma otrajā daļā viesi varēja aplūkot grāmatas oriģinālilustrāciju ekspresizstādi, iegādāties savā īpašumā grāmatu un izlūgties autogrāfu no paša autora, baudīt gardus pārsteigumus un pavadīt laiku interesantās sarunās.  

Un no šī brīža visi grāmatas atvēršanas svētku dalībnieki zina, ka “ķēniņu pirksti stingri apskāvuši sudrabā kalto zobenu rokturus, lūpas sakniebtas ciešā apņēmībā – ja tauta izklīdīs svešās zemēs, viņi cels augšā sen kritušos karavīrus un stāsies aizgājušo vietā”.

Irēna Arāja, Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja vadošā speciāliste

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu