Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis
IMG_3890
IMG_3686
IMG_3690
IMG_3692
IMG_3704
IMG_3705
IMG_3707
IMG_3741
IMG_3746
IMG_3748
IMG_3750
IMG_3753
IMG_3757
IMG_3758
IMG_3759
IMG_3762
IMG_3764
IMG_3770
IMG_3779
IMG_3794
IMG_3798
IMG_3802
IMG_3804
IMG_3806
IMG_3810
IMG_3874
IMG_3876
IMG_3879
IMG_3885
IMG_3909
IMG_3911
IMG_3917
4.maijā, Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā svinīgā ceremonijā godājamākajiem Lielvārdes novada cilvēkiem tika pasniegts apbalvojums "Gada novadnieks 2018".

"Šodien aprit 29 gadi, kopš 1990.gada 4.maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Tik vienotas izjūtas un attieksme pret notiekošo kā toreiz, ir vienreizējas, un katru gadu šī diena ir svētku diena," svinīgā pasākuma ievadā sacīja Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja vadītāja Anita Streile. 

Jau ceturto gadu 4.maijā par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai tiek svinēti Baltā galdauta svētki, pulcējoties pie viena galda ģimenes, draugu, kolektīvu, kaimiņu lokā, svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. 

"Šodien klāsim baltus galdautus, nāksim kopā - ģimenes, draugi, kaimiņi, saimes, bet svinēsim neatkarību. Tie nav Baltā galdauta svētki. Tie ir svētki valstij un neatkarībai, kurā uzklājam balto galdautu gaišām domām un skaidriem darbiem. Tādi ir arī mūsu īpašie cilvēki, kurus šodien godināsim. Kāds, domājot par valsti, par Lielvārdi, stiprina kultūrvēsturiskās tradīcijas, cildina mūsu tautas tērpu, kāds par svarīgu uzskata ne tikai sabiedrības un līdzcilvēku prāta un gara izaugsmi, bet arī fizisko veselību, dara to ar mīlestību un aizrauj sev līdzi daudzus citus, kur kāds sev uzticētu pienākumu pilda ar tādu atbildības sajūtu un tādu degsmi, ka mums visiem gribas līdzināties. Lai tie ir svētki, ko šodien veltām saviem īpašajiem cilvēkiem, kas veido mūsu novadu un mūsu valsti," svētku uzrunā sacīja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele.

Pašvaldības vadītāja ar lepnumu atzīmēja, ka šogad visa valsts aicināta Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā godināt savus īpašos cilvēkus, bet Lielvārdes novadā šī tradīcija aizsākta jau pērn.

Apbalvojumu "Gada novadnieks" pasniedza Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele un priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte.

Lielvārdes novada Kultūras centra Vidējās paaudzes deju kolektīva "Lāčplēsis" prezidentam Aināram Bajinskim apbalvojums piešķirts par Lielvārdes novada kultūrvēsturiskā  mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu.

Ar Aināra Bajinska iniciatīvu 2018. gadā tika realizēts projekts "Etnogrāfisku Lielvārdes novada tautas tērpu iegāde kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai", popularizējot Lielvārdi un tās unikālo tautastērpu. Projekta ietvaros tika pilnveidoti VPDK "Lāčplēsis" lietošanā esošie Lielvārdes novada tautas tērpi, papildinot sievu tautas tērpus ar etnogrāfiski pareizām daļām un iegādājoties vīru tērpu komplektus, lai saglabātu novada kultūrvēsturisko mantojumu un sniegtu informāciju par Lielvārdes novada tautas tērpiem. Pateicoties Aināram, ir izdota brošūra par Lielvārdes tautas tērpu, kā arī radīti skaisti svētki tā godināšanai. Viņš latviešu kultūrvēsturisko mantojumu glabā un nodod nākamajām paaudzēm. Ir iniciējis arī vairākus kultūras pasākumus, piemēram, "Saules gada rits un ornamentika".

Uz godināšanu A.Bajinskis ierasties nevarēja, jo atradās darba komandējumā Vācijā, tāpēc apbalvojumu viņa vietā saņēma Aināra mamma Veneranda Bajinska.

"Nav daudz tādu cilvēku, kas savu brīvo laiku veltītu kultūrai, kā to dara Ainārs," atzina VPDK dejotāja Inese Kundženova.

Apbalvojums "Gada novadnieks" par iedzīvotāju iedvesmošanu aktīvam dzīvesveidam piešķirts pirmskolas izglītības iestādes "Pūt, vējiņi" sporta skolotājam, biedrības "Visa Veida Kustība" vadītājam Agrim Pikšenam. Par viņu pieteikuma vēstulēs Agra audzēkņi, biedrības biedri, draugi un laikabiedri saka tā: "Kur Agris, tur kustība!"

Agris Pikšens ir sporta entuziasts un mīlestību pret sportu māca arī apkārtējiem. Viņš strādā par sporta skolotāju pirmsskolas izglītības iestādē "Pūt vējiņi", kur ik dienu bērnus iedvesmo aktīvam dzīvesveidam. Strādājis arī Lielvārdes novada pašvaldībā kā sporta darba organizators, ieviešot virkni jaunu sportisku tradīciju, piemēram, "Sniega diena", "Spēka diena", "Kustības mēnesis". 2018. gadā Agra skandinātais sauklis "Visa Veida Kustība" ieguva arī oficiālu statusu, kļūstot par vienu no aktīvākajām biedrībām novadā. Tā atbalsta dažādas ieceres - gan sporta un vides infrastruktūras uzlabošanu Lielvārdes novadā, gan individuālo sportistu un sporta skolotāju sasniegumu veicināšanu. Agris ar savu aktivitāti ir iesaistījis aktīva dzīvesveida piekritējus dažādos vietējā mēroga projektos. 2018. gada "Sporta laureātā" viņš ir saņēmis apbalvojumu "Gada entuziasts" un šo titulu godam pierādījis praksē, ap sevi pulcējot arvien vairāk sportot gribētājus. Tāpat Agris Latvijas simtgadē ir izveidojis 10 video sēriju ciklu ar 100 vingrinājumiem, iesaistot vairāk nekā 50 cilvēkus video tapšanā. Šīs sērijas ir publiski pieejamas un kalpo kā motivācija pievērsties aktīvam dzīvesveidam. Pasākumi, kuros iesaistās Agris, vienmēr balstās uz ģimeniskām vērtībām. Agris velta sevi tam, lai veidotu sabiedrībai noderīgus un aktīvus jauniešus.

"Agris var ne tikai uzvilkt sporta apgērbu, bet arī jebkura pasaku tēla tērpu, kopā ar bērniem spēlēt teātri, rādīt filmas," atklāj PII "Pūt vējiņi" vadītāja Ilze Mazitāne. Viņa klātesošajiem nolasīja arī Agra paveiktā viskristiskāko vērtētāju – bērnudārza audzēkņu – atziņas. To autori apliecina, ka arī viņi vēlētos būt tikpat sportiski, muskuļaini un smaidīgi, kāds ir Agris.

Lielvārdietis, mūziķis un komponists, Lauris Valters atzīst, ka viņam un Agrim viens no viņa mīļākajiem sporta veidiem ir basketbols. "Kaut gan man biežāk nācies spēlēt pretinieka komandā, arī tad ir labi redzams, ka Agrim ir viena lieliska īpašība – būt komandas līderim un iedvesmot komandas biedrus. Arī biedrībā "Visa Veida Kustība" viņš ieliek savu sirdi. Cik laimīgi var būt tie cilvēki, kuri ir īstajā vietā  un sevi sajūt īstajā laikā. Agris noteikti tāds ir," saka L.Valters.

A.Pikšenam apbalvojumu pasniedza Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja S.Ločmele un Agra tētis Māris Pikšens, kurš ir dēla iedvesmotājs un paraugs.

SIA "Lielvārdes Remte" Pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Vilnis Melkerts saņēma Lielvārdes novada pašvaldības Pateicību par nesavtīgu ieguldījumu sakārtotas un cilvēkiem pieejamas vides veidošanā. V.Melkerts tiek raksturots kā sava novada un darba patriots, atvērts, izpalīdzīgs un iejūtīgs cilvēks.

Par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas svinībām un pašvaldības balvu saņēmējiem svinīgajā ceremonijā mūziķi Andris Daniļenko un Valdis Zilveris sniedza koncertu "Ar Latviju sirdī", kā arī uzstājās Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.

Aina Trasune, ogrenet.lv

Foto: Anita Saka


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu