Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

26. martā Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001„ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ražotnē ,, Sierštelle’’ Ogrē Lielvārdes pamatskolas 7. un 8. klasei notika nodarbība ,,Ražots pašu rokām’’.

Izdevumi par karjeras attīstības atbalsta pasākuma īstenošanu ražotnē ,, SierŠtelle’’ un izdevumi par sabiedriskā transporta biļetēm tika finansēti  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Skolēni ar vilcienu devās uz ražotni ,,SierŠtelle’’, kur viņus pārtikas tehnologs iepazīstināja ar savu profesiju. Viņš organizē pārtikas ražošanu pēc noteiktas tehnoloģijas/ shēmas jeb plāna. Pārtikas  tehnologs gādā, lai tiktu ievērota tehnoloģijas secība un vajadzīgie ražošanas apstākļi visa tehnoloģiskā procesa garumā. Viņš  atbild par gatavā produkta kvalitāti. Pārtikas tehnologs regulāri izstrādā ražošanas tehnoloģisko programmu, lai noteiktu, kādi produkti ražotnei ikdienā jāražo pārdošanai. Rūpīgi tiek analizēts, kāda produkcija ir iecienīta pircēju vidū un dod ienākumus, bet kāda nes zaudējumus. Pārtikas tehnologs rūpējas par jaunu produktu izstrādi un ieviešanu ražošanā. Viņš pārzina arī pārtikas produktu ražošanas iekārtas, to uzbūvi, darbību un iespējamās kļūmes.

Pārtikas tehnologa prasmes un zināšanas ietekmē visu ražošanas procesu, tā modernizāciju, attīstību un līdz ar to produkcijas kvalitāti. Pārtikas tehnologa pārziņā ir tehnoloģiskā dokumentācija, kā arī normatīvie dokumenti, dažāda veida uzskaites dokumenti: izejvielu patēriņa uzskaite, citu ražošanai nepieciešamo materiālu uzskaite un izlietojums, gatavās produkcijas daudzuma uzskaite.

Pārtikas tehnologs darbā lieto datoru, viņam ir nepieciešams tehniskais aprīkojums jaunu produktu recepšu un tehnoloģiju izstrādei.

Pārtikas tehnologs parādīja telpas, kur norit ražošanas process, un kabinetu, kurā veic dokumentācijas kārtošanu pie rakstāmgalda. Kopumā darba ritms ir saspringts. Pārtikas tehnologs strādā astoņu stundu darba dienu. Darbs var būt arī maiņās. Iespējams arī darbs ārpus darba laika (brīvdienās, svētku dienās).

Pārtikas tehnologs var strādāt visu veidu pārtikas ražošanas uzņēmumos, var dibināt savu privātuzņēmumu.

Skolēniem bija interesanti klausīties pārtikas tehnologa stāstījumā. Vēl labāk viņiem patika, kā tika parādīts siera ražošanas process. Dažiem skolēniem iepatikās darbs šajā ražotnē, viņi pat apsver domu nākotni saistīt ar pārtikas tehnologa darbu.

Paldies ražotnei ,, Sierštelle’’ par viesmīlīgo uzņemšanu! Paldies skolotājām Ingai Blumfeldei un Santai Mežvēverei par sadarbību!

Pasākumu izvērtēja Lielvārdes pamatskolas pedagogs karjeras konsultants Inta Lipiņa

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu