Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

9.oktobrī Lielvārdes novada Kultūras centrā norisinājās  Lielvārdes pilsētas bibliotēkas organizētais pasākums, kurā piedalījās žurnāliste, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, grāmatu autore Līga Blaua.

Pēc žurnālistikas studijām Līga Blaua sāka strādāt Latvijas televīzijā un veidot raidījumus par lauku ļaudīm. Kā atminas L.Blaua, pirmais radošais komandējums bija uz Lielvārdi - tolaik tālu izdaudzināto  kolhozu "Lāčplēsis", ko vadīja leģendārais Edgars Kauliņš.

L.Blaua piedalījusies arī nupat iznākušās grāmatas "Mūžs kā asara uz vaiga" par Edgaru Kauliņu tapšanā, kur publicēti raksti - "Ģimenē - ikdienā un svētkos" un "Mīlestības pilna sirds". Par Edgaru Kauliņu un viņa ģimeni L.Blaua rakstījusi arī žurnālā "Ievas Stāsti". 2008.gadā publicēti raksti "Kauliņtēvs" un "Kauliņtēva dēls".

Veidojot publikāciju sērijas par populārām personībām, tās likumsakarīgi turpinājušās grāmatās. Uzrakstīt pirmo grāmatu L.Blauu mudināja aktrise Vija Artmane, un tā 2009.gadā iznāca grāmata "Vija Artmane: sirdī palikušie", kas stāsta par skatuves mākslinieces kino un teātra partneriem.

L.Blaua sarakstījusi grāmatas arī par citām Latvijā ievērojamām un spilgtām personībām – Džemmu Skulmi, Maiju Tabaku, Jāni Paukštello, akadēmiķi Jāni Stradiņu, Hariju Spanovski, Uldi Dumpi, Ainaru Virgu, Indru Briķi.

Pēc tikšanās ar autori, kura atklāja daudz interesentu faktu par grāmatu tapšanas procesu un to varoņu dzīvi, varēja aplūkot un pašķirstīt izdevumu lappuses. Šīs grāmatas ir arī Lielvārdes pilsētas bibliotēkas fondos, un ar tām var iepazīties ikviens interesents.

Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda projekta "Rakstnieki ciemos pie lielvārdiešiem" atbalstam, septembrī un oktobrī Lielvārdē notika vairākas tikšanās: Lielvārdes vispārējās pirmsskolas izglītības iestādē "Pūt Vējiņi" ar mākslinieci un rakstnieci Indru Sproģi, Lielvārdes pamatskolā ar rakstnieku, kultūras žurnālistu un Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāju Arno Jundzi un bērnu rakstnieci Inesi Valteri, savukārt Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolēni tuvāk iepazinās ar rakstnieci un tulkotāju Ievu Melgalvi. Tikšanās  ar žurnālisti un grāmatu autori Līgu Blauu bija šī projekta noslēdzošais pasākums.

Informācijas avots www.ogrenet.lv

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu