Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
               

15. decembra pēcpusdienā Lielvārdes Kultūras centrā sirsnīgi un ar mīlestību izskanēja Lielvārdes senioru kora „Kamene” 25 gadu jubilejas koncerts. Koncerts sākās ar lielvārdiešu, kora dibinātāja Edgara Priednieka un Olgas Raikovskas dziesmu „Lielvārdes krastā”.

Ļoti mīļa un aizkustinoša bija mazo „Mikaušu” uzstāšanās koncertā. Mazie sveicēji jubilāriem dāvināja piparkūkas, un tad sabira „Kamenītēm” klēpjos. Dziesmu „Circenīša ziemassvētki” jau dziedāja gan „Kamenes” un „Mikauši”, gan koncerta klausītāji. Šis bija koncerta emocionālākais un siltākais brīdis, kad asaras sariesās acīs ne vienam vien koncerta klausītājam. Paldies Baibai Kleperei par radošo ideju! Iederīgi jubilejas koncertā izskanēja arī ansambļa „Pusnakts stundā” skanīgās balsis.

Kā sveiciens ilggadējam kora vadītājam Paulam Kveldem koncertā izskanēja dziesma „Te esmu es dzimtenē’’ slavenā diriģenta apdarē. Koris savā repertuārā ir iekļāvis daudzas novadnieku sacerētas un aranžētas dziesmas. Koncertā dzirdējām arī lielvārdieša, komponista Modra Krūmiņa dziesmas un kora diriģenta Gunāra Jākobsona veidotās apdares.

Kolektīva jubilejā kori „Kamenes” sveica arī novada pašvaldība un citi Lielvārdes Kultūras centra koelktīvi, vēlot kora dalībniekiem veselību, dzīvesprieku un vēl ilgus dziesmotus gadus!

Kā savā apsveikumā atzīmēja kora „Lāčplēsis” prezidents Gunārs Pētersons, dziedāšana vairo veselību un dzīvesprieku. Un dzīvesprieks no „Kamenēm” burtiski staro – tāpat kā labestība un sirsnība. Labestīga un sirsnīga bija arī šī jubilejas koncerta noskaņa – ar senioru atdevīgo dziedāšanu, diriģentu iederīgajiem jokiem un skatītāju līdzpārdzīvojumu.

Koncertu vadīja koriste Sarmīte Gaveika, un te nu ir ir jāpaklanās skolotājas aktrises dotību, lieliskās atmiņas un domas asuma priekšā!

Koristi jubilejas koncertā sveica arī savus diriģentus – Antoniju Kleperi un Gunāru Jākobsonu – un teica, ka abus mīl vienādi stipri. Abu diriģentu veiksmīgā kopdarbība bija jūtama gan biedriskajos rokasspiedienos, gan skatienos – bija redzams, ka šie vīri lieliski saprotas arī bez vārdiem.

Savukārt visiem sveicējiem kora „Kamene” prezidente Gundega Širova dāvināja kādu noslēpumainu dzejas grāmatu.

Koncerts izskanēja ar patriotisko Modra Krūmiņa un Sarmītes Gaveikas dziesmu „Lielvārdei”, bet mūsu sirdīs palika prieks par jauko koncertu un mūsu brīnišķīgo senioru dzīvi apliecinošo sniegumu.

Beata Kempele, pašvaldības izdevumu redaktore

Anitas Sakas foto; ogrenet.lv foto


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu