Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Ar daudzpusīgu svētku programmu un koncertiem Lielvārdes novadā aizvadīta Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadiena.

Ar sirsnīgu koncertu Lielvārdes novada iedzīvotājus Jumpravā priecēja 14. novembrī izskanējušais Valsts svētku koncerts “Mūsu Latviskais mantojums”. Izrakstot savu mīlestību tautas deju soļos, izdziedot dziesmas patiesākajos vārdos un citējot dižu cilvēku domas visskaistākajos dzejoļos, Jumpravas kultūras nama Lielā zāle piepildījās ar svētsvinīgu prieku un lepnumu. Latviskais mantojums iemirdzējās no jauna un ikvienam koncerta viesim un dalībniekiem ļāva apjaust un novērtēt, ka mantojums esam mēs paši un mūsu spēks ir to godā celt un lepoties.

Lēdmanē, pirmssvētku noskaņās, 14. novembrī  iedzīvotāji piepildīja nelielo Lēdmanes tautas nama zālīti ar prieku par gaidāmo tikšanos ar dziedātāju Inetu Rudzīti. Pirms koncerta svētku uzrunu teica Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš. Pēc kopīgi nodziedātās Valsts himnas, pianista Edgara Jasa pavadījumā, abi mākslinieki sniedza koncertu ar tautā iemīļotām dziesmām par Latviju. Ineta Rudzīte aicināja skatītājus pievienoties pazīstamāko dziesmu dziedāšanā. Koncerta noslēgumā īpašu saviļnojumu un patriotisku pacēlumu radīja kopīgi dziedātā Raimonda Paula un Imanta Ziedoņa dziesma "Svētvakars".

Ar plašu un svinīgu koncertu 17. novembrī norisinājās Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienas svinības Lielvārdē.

Koncertā piedalījās jauniešu deju kolektīvs “Pūpolītis”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vēji”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Lāčplēsis”, jauktais koris “Lāčplēsis”, sieviešu vokālais ansamblis “Pusnakts stundā”, bērnu vokālā studija “Mikauši”, folkloras kopa “Josta”, senioru koris “Kamene”, jauktais koris “Lāčplēsis”, koklētāju ansamblis un flautiste Rūta Ābola.

Svinīgā Latvijas valsts svētku uzrunā Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš sacīja: „Ir kaut kas mums visiem kopīgs - apziņa, ka Latvija ir mūsu zeme un mēs esam Latvijai. Gribētu vēlēt, lai mēs aptveru un justu lepnumu par sevi, savu tautu, novadu un valsti, kuru mūsu senči cēla, mūsu bērni, mazbērni un mazmazbērni turpinās celt un nodot tālāk stiprā gara mantojumu. Mīlestību pret savu tēvu, vectēvu un vecvectēvu pašu svētāko –Savu zemi. Tas jau šobrīd mīt mūsos, ikkatrā latvietī, ikkatrā tautas dēlā un ikkatrā tautas meitā. Lielvārdes novada pašvaldības vārdā sveicu Latvijas Valsts svētkos. Dievs svētī Lielvārdes novadu, Dievs svētī Latviju.”

Pasākuma laikā, apbalvojumu “Goda Lielvārdietis” saņēma SIA “Veina Plus” valdes locekle, Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrības priekšsēdētāja Santa Ločmele.

Savukārt apbalvojumu “Atzinība” saņēma Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Lielvārdes novada būvvaldes zemes ierīcības inženiere Anita Bērziņa un Lielvārdes Pensionāru biedrības priekšsēdētāja Nora Ivanova.

Informāciju apkopoja Evita Sprukta, Lielvārdes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Jāņa Vīksnas fotogrāfijas no 17.novembra pasākuma Lielvārdē

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu