Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

30. novembrī dzejnieki un dzejas mīļotāji Lielvārdē svinēja Andrejdienu, satiekoties jau tradicionālajos dzejoļu konkursa noslēguma svētkos.

Latvieši izsenis ir svinējuši svētkus. Svinot svētkus, mēs izdaiļojam savu ikdienu un veicinām prieku. Svētki ir katras ģimenes, nācijas un kultūras neatņemama sastāvdaļa. Tie ir tik dažādi, un katrs piesķir tiem savu nozīmi. Kāds ar nepacietību gaida, kad varēs svinēt nedēļas nogali, cits - dzimšanas dienu vai Līgo svētkus. Svinēt var dažādi. Kādam svinēšana nozīmē pavadīt laiku ar draugiem, radiem vai ģimeni. Citam svinēšana nozīmē sēdēt pie bagātīgi klāta galda, kopīgi dalīties atmiņās vai baudīt svētku salūta spožās dzirkstis.

Šo gadu izdzīvojam mūsu valsts simtgades svētku sajūtās. Un tieši tik gaiša noskaņojuma laikā Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs izsludināja dzejoļu konkursu par tēmu “Svētki”. Jo ir svarīgi kopt un nosargāt tos svētkus,  kuros tiek cildināts dzimtās valodas skanējums.

Pasākumu ar muzikālu sveicienu atklāja dzejniece, mūziķe Inese Nereta, kuras ikdienas darbs arī ir cieši saistīts ar svētku radīšanu līdzcilvēkiem. Padomos, ieteikumos un pārdomās ar jaunajiem un jau pieredzējušajiem dzejniekiem  dalījās pedagoģe, dzejniece, literatūras pētniece Iveta Ratinīka.

Tika lasīta dzeja un godināti laureāti.

Šogad dalībai konkursā atsaucās 138 dzejoļu autori no Taurupes, Raunas, Saldus, Skrīveriem, Suntažiem, Ogres, Rožupes, Birzgales, Ķeguma, Zaļeniekiem, Iršiem, Jelgavas, Lēdmanes un Lielvārdes.

Atzinību par veiksmīgu piedalīšanos dzejoļu konkursā “Svētki” saņēma Jēkabs Ābeltiņš, Kate Birzgale, Danuta Rašmane un Gunārs Grišulis.

Trešās vietas ieguvēji – Krista Līva Antone, Alise Silgale, Patrīcija Zālīte un Ilga Rēdmane.

Otrās vietas īpašnieki – Santa Rasčevska, Gustavs Tomsons, Roberts Ralfs Vārslavs un Andra Gaigala.

Pirmā vieta tika piešķirta Frīdriham Feldmanim, Kārlim Rudzītim, Evijai Mahliņecai un Otīlijai Kromanei.

Kā īpašu muzeja kolektīva pārsteigumu daži dzejoļu autori saņēma veicināšanas balvas. Paldies par centību, atsaucību un atvērto sirdi Renātei Zelčai, Elizabetei Pilmanei, Līgai Rubenei un Veronikai Linužai.

Apsveikumu bija sarūpējusi arī producente, pasākumu rīkotāja, iepriekšējo dzejoļu konkursu dalībniece un muzeja draugs Zane Auškāpa, kura savu izvēlēto dzejoļu autoriem - Raulam Strapcānam, Daniilam Sakaitim, Oskaram Valtam Lejniekam un Uldim Prancānam piešķīra savas specbalvas!

Paldies visiem čaklajiem dzejniekiem, viņu iedvesmotājiem un palīgiem! Paldies, ka uzticējāties mums un atsaucāties dalībai dzejoļu konkursā! Īpašs paldies skolotājiem un vecākiem, kuri palīdzēja, pamudināja un iedrošināja jaunos dzejniekus! Paldies konkursa atbalstītājiem un sadarbības partneriem!

Andrejdienā zīlēja arī nākotni, vēroja laikapstākļus, piebūra bagātību, veiksmi, ar dažādiem rituāliem aizbiedēja ļaunos garus. Tādēļ pasākuma noslēgumā ikviens klātesošais varēja saņemt kādu vairāk vai mazāk nopietnu ieteikumu nākotnes veidošanai, ieklausoties latviešu tautas ticējumos. Bet pirms došanās mājup visi varēja nobaudīt tradicionālo Andrejdienas cienastu - pelēkos zirņus ar mērci.

Svētku sajūtu sevī radām katrs pats. Un katra spēkos ir dāvāt prieku arī citiem. Esot jau nākamo svētku gaidās, ikvienam vēlam gaišu un sirdssiltu noskaņojumu!

Irēna Arāja, muzeja galvenā speciāliste

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu