Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Septembris, un Latvijā kā katru gadu malu malās atkal skan dzeja.

17. septembrī kultūras namā “Lielvārde” tikāmies ar dzejnieci no deviņu pakalnu pilsētas - Talsiem Maiju Laukmani (VKKF atbalstītā Lielvārdes pilsētas bibliotēkas projekta “Vārda un vizuālās mākslas dialogs ar lasītāju” ietvaros). Tikšanos muzikāli kuplināja un romantisku noskaņojumu radīja mūziķes Linda (saksofons) un Rimma (klavieres).

Pirms pasākuma dzejniece paspēja apskatīt Lielvārdi, veltot sirsnīgus vārdus A.Pumpura Lielvārdes muzeja darbiniekiem. Dzejniece raksturoja sevi kā aktīvu, atsaucīgu un smaidošu, tomēr ar sirdī mītošu kurzemnieku atturību. Nodemonstrēja Kurzemei raksturīgos košām pērlītēm izšūtos maučus (aukstuma punktu sildītāji uz rokām). Uzzinājām, ka Maijas ikdiena un vakari paiet kopā ar jauno paaudzi, jo viņa strādā Talsu bērnu bibliotēkā, kā arī vada jauniešu teātra studiju “Jandāls”. Maija Laukmane atklāja, ka pēc Kultūras tehnikuma beigšanas bijusi iespēja nākt strādāt uz Lielvārdi, bet viņa tomēr izvēlējusies dzimto pusi.

Maija Laukmane sākusi dzejot jau bērnībā. Ilgu laiku domājusi, ka raksta tikai pieaugušajiem, bet tad atklājusi, ka ir jau uzrakstīts pietiekami daudz bērnu dzejolīšu un iznākusi pirmā grāmata arī bērniem. Dzejnieces stāstījums par sevi un dzejas lasījumi mijās ar atbilstošas noskaņas mūziku. Pasākumā valdīja gaiša un sirsnīga noskaņa. Maija Laukmane atzīst, lai rakstītu tik izjustu, mīlestības pilnu dzeju, tad pašam ir jāiebrien upē, pašam jāizbauda visa jūtu gamma un jāapaug ar sāpēm un ilgām. Kā arī, ka dzeja ir telpa, kurā ir patīkami ieiet, tā ir prasme strādāt ar vārdiem, tā ir valoda…

Paldies kultūras nama ”Lielvārde” kolektīvam par veiksmīgu sadarbību.

Lielvārdes pilsētas bibliotēkas vecākā bibliotekāre Lāsma Gabrāne

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu