Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Sagaidot Tēvzemes nedēļu, skolēnu radošie darbi un noformējums skolas telpās vēstīja par valsts svētku tuvošanos.

9. novembrī abas devītās klases piedalījās Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja rīkotajā Lāčplēša dienai veltītajā pasākumā "Lāčplēša spēka mantinieki”. Pasākumā piedalījās 8 komandas no Lielvārdes, Jumpravas, Lēdmanes, Ķeguma un Ogres skolām. Skolēni piedalījās komandu prezentācijā, erudītu konkursā, soļošanā ar dziesmu un sacensībās "Vīru spēles".

Katru gadu Tēvzemes nedēļā skolā notiek erudīcijas konkurss 1.-9.klašu skolēniem. Šogad jaunāko klašu skolēni, gatavojoties konkursam “Dažādā Latvija”, pētīja Latvijas augus, dzīvniekus un putnus. Bērni meklēja informāciju, zīmēja, veidoja kolāžas un gatavoja stāstījumu. Ar skolēnu veikumu ikviens varēja iepazīties izstādē skolas zālē. Vecāko klašu skolēni izlozēja  kādu no Latvijas mūzikas grupām. Katra klase nu gatavosies, lai atveidotu pazīstamu mūziķu dziesmas. Katra klase izstādē “Lielvārde Latvijas 100 gadē” piedalījās ar kādas Lielvārdei svarīgas vietas fotoattēlu.

15.novembra pēcpusdienā Latvijas dzimšanas dienu svinēja mūsu vismazākie – 2 līdz 6 gadīgie bērni. Pirmsskolas grupiņas svētkiem gatavojās jau laicīgi. Bērni kopā ar skolotājām rotāja telpas, zīmēja un līmēja, mācījās dziesmas un dzejoļus. Svinīgajā pasākumā visi devās kopīgā muzikālā ceļojumā. Dziedot bērni priecājās par Latvijas mežiem, ūdeņiem un galvaspilsētu Rīgu,  par ģimenēm, kas veido mūsu valsti  un kopīgi prot svinēt svētkus.

16.novembra rītā pie skolas latvju rakstā izkārtotās svecīšu un lāpu liesmiņas visus vedināja uz valsts svētku koncertu skolā. Zālē 1.-9.klašu skolēnus un skolotājus gaidīja klusināts video ar dziesmām un Latvijas dabas skatiem. Koncerts sākās ar L. Breikša dzejoļa „Lūgšana” lasījumu, kas radīja emocionālu noskaņu. Valsts himnu dziedāja 1.- 3.klašu ansamblis kopkorī ar visiem zālē esošajiem. Svētku uzrunā skolas direktors Andis Pētersons aicināja ikvienu čakli mācīties un visus darbus veikt mūsu mīļās Latvijas stiprināšanai. Lepojamies, ka mūsu skolā ir daudz skolēnu, kuru vidējā atzīme mācībās ir virs 8.5! Katrs no viņiem saņēma Latvijas 100gades piemiņas nozīmīti. Ar prieka aplausiem sveicām 9.b klasi un skolotāju Intu Lipiņu - pasākuma “Lāčplēša spēka mantinieki” 1.vietas un ceļojošā kausa ieguvējus. Skolotāja Pētera Imša vadībā 9.klašu puišu komanda no Ikšķiles atveda 3.vietas diplomu par dalību sacensībās “Lāčausis 2018”. Koncertā uzstājās gan lieli, gan mazi dziedātāji, gan runātāji, kuri skandināja aizkustinošas dziesmas, dzeju un atgādināja pagātnē piedzīvotos notikumus. Koncerta īpašie viesi – Lielvārdes garnizona ansamblis, Janas Grizānes vadībā, visus iepriecināja ar mundru un skanīgu dziedājumu. Koncerta noslēgumā visi noskatījās dokumentālu video par 100 vēsturiski svarīgākajiem notikumiem Latvijā.

Arī šogad tika turpināta skolas tradīcija – uz valsts svētku koncertu aicinājām viesus, kas Lielvārdes novada labā veikuši nozīmīgus un svarīgus darbus. Kopā ar visiem koncertu noklausījās Vita Volonte - Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas vietniece, Vita Saleniece– Šmaukstele - Lielvārdes novada Sociālā dienas aprūpes centra vadītāja, Agnese Vovčenko, Lielvārdes novada Jaunatnes lietu speciāliste, Liena Muceniece - māksliniece, biškope, Beāte Klipa – Eiropas un Baltijas čempione autosportā, Vairis Kraševskis – NBS virsseržants, Aivars Gribusts - Izglītības uzņēmuma "Lielvārds" valdes priekšsēdētājs. Pēc koncerta viesi tika aicināti klasēs, lai skolēniem stāstītu par savu nodarbošanos un ikdienas darba gaitām. Viesi atzina, ka koncertā valdīja tā sirsnīgā svētku atmosfēra, kas visu laiku bija gaidīta, lai sajustu Latvijas 100gades tuvošanos. Pēc nodarbības ar skolēniem, direktors viesus aicināja uz sarunām neoficiālā gaisotnē un vēlāk visi devās ekskursijā pa skolu.

Paldies visiem skolēniem, skolotājiem un skolas darbiniekiem, kas nodrošināja svētku norisi un izdošanos!

Visa Lielvārdes pamatskolas lielā saime vēl: “Latvija, esi brīva, stipra un liela!”

Inga Blumfelde,

Lielvārdes pamatskolas direktora vietniece

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu