Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Tūrisms

Sestdien, 3. augustā, velobraukšanas entuziasti pulcējās  pie Lielvārdes novada Kultūras centra, lai kopīgi dotos piedzīvojumā –  braucienā no Lielvārdes uz Lēdmani.

Braucienu organizēja Lielvārdes novada Tūrisma centrs, lai popularizētu velobraukšanu un veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Braucēju pulks sestdienas rītā bija gana kupls – 35 braucēji.  Ekskursijas vadītāja lomu uzņēmās velobraukšanas entuziasts Ojārs Lepsis, bet par palīgu piekrita būt Jānis Lūsis. Paldies viņiem par to!

Pirmā apstāšanās un kopīgs foto tapa pie Vangusalu Dīnamarkas akmens. Šis dižakmens  kādreiz atradies uz stigu krustpunkta un apzīmējis četru pagastu – Jumpravas, Krapes, Rembates un Lielvārdes – robežu. Akmenī iekaltas arī dažādas senas zīmes.

Otrā pietura bija biedrības “Aktīvās atpūtas centrs jauniešiem” šopavasar atklātajā šautuvē Lēdmanes pagastā. Tur visiem bija iespēja izmēģināt spēkus šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem, kā arī uzzināt visu par un ap šaušanu.  10. augustā šeit svinēs biedrības 10 gadu pastāvēšanas jubileju. Paldies biedrības vadītājam Normundam Raubiškam par interesanto stāstījumu!

Nākamajā velobrauciena pieturā Lēdmanes pagasta bibliotēkas vadītāja Veneranda Trumekalne  aicināja atskatīties senatnē un savā stāstījumā uzbūra reiz varenās  Lēdmanes muižas majestātiskumu.  Līdz mūsdienām saglabājusies vien muižas moderes māja. Liela daļa Lēdmanes muižas kompleksa ēku nojauktas vai sabrukušas 20. gs. 60., 70. gados un aizvāktas pavisam, kad būvēts ceļš, tādēļ atlika vien izstaigāt vietas un ļauties iztēlei. Paldies Venerandai par novada vēstures glabāšanu!

Finišā “Trušu karalistē” ceļotājus gaidīja ekskursija ar gidu un kopīgs launags.

Velobraucienā  laikapstākļi lutināja un kopumā nobraukti 35 km, baudot novada dabas ainavas un kustību prieku. Bija gan jautri brīži, gan bija arī jāpasvīst, un kāds brauciena laikā iepazina blakus mājā dzīvojošu kaimiņu, ko ikdienas skrējienā nebija gadījies satikt līdz šim. Gadījās arī starpgadījumi ar nokritušu ķēdi un cauru riepu, bet visam pāri – kopības sajūta, un neviens netika atstāts ar savu ķibeli viens pats uz ceļa.   

Teksts: Zane Aperāne

Foto: Ritvars Raits un pašvaldības arhīvs

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu