Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
               

Gunāra Priedes deviņdesmitās dzimšanas dienas Lielvārdes teātra festivālā „Pie mums martā” sestdien, 17. martā, kultūras namā „Lielvārde” gaidāma pirmizrāde Mārtiņa Zīverta varoņdrāmai „Tīreļpurvs”.

Kā stāsta izrādes autori, stāsts par Latvijas piedzimšanu valsts simtgadē ir piemērotākā izvēle izrādei. Izrādes iestudēšanas procesā režisore Skaidrīte Tilaka konsultējusies Rīgā Kara muzejā, Ziemassvētku kauju muzejā. Kultūras mantojuma centrs „Tīnūžu muiža” izpalīdz ar kostīmiem, rekvizītiem. Komponists Leons Amoliņš īpaši šai izrādei radījis mūziku, aranžējis mūziķis no Lielvārdes Modris Krūmiņš. Teātris lepojas ar saviem dalībniekiem, kuru profesionālā pieredze palīdz arī ikdienas radošajā procesā. Ilggadējā VEF gleznošanas studijas dalībniece Ilze Kloviņa palīdz arī kā izrādes māksliniece un ilggadējais Lielvārdes teātra aktieris Juris Kaspars un Mihails Naglis darbojas kā skatuves meistars.

Lielvārdes kultūras namā reizi divos gados notiek Gunāra Priedes teātra festivāls „Pie mums martā”. Šonedēļ festivāls norisinās jau sesto reizi un tajā ar latviešu dramaturgu izrādēm piedalās amatierteātri no dažādiem Latvijas novadiem - Tērvetes, Limbažu, Ogres, Baldones, Rīgas. Idejas autori ir Lielvārdes Tautas teātra režisori Kārlis Lišmanis un Dzidra Bļodone.

Šogad festivālā kopumā tiks izrādītas deviņas izrādes. Lielvārdi pārstāvēs Lielvārdes tautas teātris ar izrādi „Saniknotā slieka”, Lielvārdes jauniešu teātra studija „Degsme” ar izrādi „Būda mežā” un Lielvārdes Pensionāru biedrības teātris „Paši” ar Mārtiņa Zīverta izrādi „Tīreļpurvs”, kas guvusi atbalstu VKKF mērķprogrammā „Latvijai-100”.

Lielvārdes pensionāru biedrība aktīvi darbojas jau 16 gadus trīs darbības jomās: labdarībā, pilsoniskās sabiedrības attīstībā, kultūras veicināšanā, jau sešus gadu biedrībai ir sava teātra studija – „Paši”.

 

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu