Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Visu vasaru Lēdmanes tautas nama sienas rotāja mākslas darbi, kas tika izvietoti divās izstādēs, katra savā stāvā. Pirmajā stāvā gobelēniem līdzīgas gleznas uzrunāja skatītājus ar aicinājumu doties pie dabas, apskatot senču pilis, senās pilsdrupas un cēlo Staburagu, mākslinieces mīļākās atpūtas vietas un tēva sētu. Vērīgāk ielūkojoties gleznās, varēja pamanīt, kāds milzīgs un smalks darbs tajās ir ieguldīts, jo tās ir izšūtas rokām, pārsvarā krustdūriena tehnikā. Lielākie darbi ir prasījuši no rokdarbnieces pat sešu mēnešu pacietīgu darbu. Mākslas darbu autore Helēna Liepiņa, pēc profesijas vetārste, izšūt gleznas sākusi aizejot pelnītā atpūtā. Ar to bija sācies jauns dzīves posms, kurā māksliniece izbaudīja savu dzīves piepildījumu vairāk kā 25 gadus! Kā pati teic: “Kamēr redzēšu, tikmēr šūšu!”

Otrajā stāvā no fotorāmjiem uz mums lūkojās puķes, katra ar savu stāstu, sākot no parastās pienenes un kadiķa līdz greznām Ķīnas šaurlapu peonijām. Tās savā ceļā pamanīja un iemūžināja Inese Pūra. Inesei fotografēšana ir hobijs, tāpat kā pirmās izstādes māksliniecei, un tā jau ir otrā foto izstāde Lēdmanes tautas namā. Inese ir atraktīva dažādu kino lomu atveidotāja, filmējusies daudzās pazīstamās Latviešu filmās, kā piemēram: “Baltu ciltis”, “Klases salidojums”, “Bille”, “1906. gads” u.c.

Kopš 16.septembra, abu izstāžu vietā, būs skatāma Valda Kaprāļa eļļas gleznu izstāde. Valdis Kaprālis eļļas glezniecībā pazīstams kā ainavists un kluso dabu gleznotājs. Glezniecība vienmēr ir bijis viņa aicinājums. Studējot Jelgavā, Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimniecības fakultātē ar ievirzi ainavu arhitektūrā, mākslinieks apmeklēja Jelgavas mākslas studiju un kursus Mākslas akadēmijā. Pēc LLU beigšanas kopā ar savu skolotāju Hariju Šulcu izveidoja mākslas studiju Cesvainē. Šobrīd mākslinieks dzīvo Ikšķilē, bet viņa darbi uz laiku atrod mājvietu dažādos kultūras namos un izstāžu galerijās. Visus darbus vieno mākslinieka moto: “Pasaulē viss mainās. Nemainās vienīgi cieņa un mīlestība pret savu zemi – Latviju”. Izstāde būs skatāma līdz oktobra beigām. 

Aicinām uz Valda Kaprāļa gleznu izstādes atklāšanu 16. oktobrī, plkst. 18:00 Lēdmanes tautas namā!


Lēdmanes tautas nama vadītāja Inese Nereta

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu