Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Patriotu nedēļas ietvaros 16. novembrī Vidzemes koncertzālē „Cēsis” Draudzīgā aicinājuma fonds jau 10. reizi apbalvoja skolas, kuras skolu reitingā uzrādījušas vislabākos sasniegumus mācību darbā, izvērtējot skolēnu sniegumu centralizētajos eksāmenos. Pirmo reizi laureātu vidū bija Jumpravas vidusskola, saņemot apbalvojumu par izciliem sasniegumiem vēstures mācīšanā.

Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitinga mērķis ir izveidot objektīvu skolu vērtējumu pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem skolās, kuras realizē vidējo izglītību. Par datu bāzi reitinga veidošanā izmanto Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra organizēto skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātus. Rezultātus vērtē katrā priekšmetā un skolas kopvērtējumā. Vērtē centralizēto eksāmenu rezultātus šādos mācību priekšmetos – latviešu valoda, matemātika, angļu valoda, dabas zinātnes un vēsture.  Katra mācību priekšmeta vērtējumu aprēķina kā matemātisku vidējo.  Jumpravas vidusskola vēstures centralizēto eksāmenu rezultātu reitingā lauku vidusskolu grupā ir ieguvusi 1. vietu, un saņēma mākslinieka Arvīda Endziņa metālā izstrādāto Mazo pūci, grāmatu, kur publicēti visi rezultāti, un diplomu. 

Pēc balvas saņemšanas Jumpravas vidusskolas direktore Ruta Dišereite sacīja, ka Jumpravas vidusskola jau vairākus gadus bijusi tuvu uzvarai reitingā kādā no mācību priekšmetiem, un šogad beidzot ir izdevies iegūt 1. vietu, tādēļ ir liels gandarījums par paveikto mācību darbu un skolēnu labajiem rezultātiem eksāmenos pagājušajā mācību gadā.

Otrs virziens, kā tiek veidots reitings, ir vērtējot skolas kopvērtējumā, un tas tiek darīts četrās nominācijās: ģimnāzijas, pilsētu skolas, lauku skolas un specializētās skolas.  Šeit izcilus rezultātus parādījušas kaimiņu novadu skolas – lauku skolu kopvērtējumā visaugstāko vietu reitingā ir ieguvusi Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, bet pilsētu vidusskolu grupā 2. vietu – Ogres 1. vidusskola.

Jāpiebilst, ka svinīgajā ceremonijā piedalījās fonda dibinātājs Jānis Endele, bijušais valsts prezidents Valdis Zatlers, bijušie izglītības ministri un citas ievērojamas personības.

Zanes Aperānes teksts un foto

Fotogrāfijā no kreisās:  Elīna Lesničenoka (Jumpravas vidusskolas 2016.g. absolvente), Benita Jaunzeme (latviešu valodas un literatūras skolotāja), Ina Mārcēna (vēstures skolotāja), Ruta Dišereite (Jumpravas vidusskolas direktore), Guna Jansone (direktores vietniece)

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu