Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā noslēdzies Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu (EPVS) programmas otrais gads. Pasākumi skolā un ārpus tās bijuši daudzveidīgi un interesanti.

Jaunieši un pedagogi oktobrī un februārī pilnveidoja savas zināšanas un guva iedvesmu turpmākajam darba izglītojošos semināros ES mājā Rīgā. 3 dienas novembrī astoņi 12. klases skolēni un skolotāja S. Trence apmeklēja Eiropas Parlamentu Briselē, kur iepazinās un diskutēja ar pārējo ES valstu jauniešiem par Eiropai aktuāliem jautājumiem.

19.11.2018. Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas delegācija Eiropas Parlamentā Briselē. No kreisās: Sabīne, Marta, Toms, Santa Renāte, skolotāja Sandra Trence, Marika, Aiga, Liene, Laura. Foto no skolas arhīva

Aprīlī sākumskolas klasēs aizraujošas nodarbības vadīja Eiropas Kustības Latvijā pārstāves Lienes Valdmanes vadībā. 21. februārī atklāto stundu par Eiropas projektiem savienības valstīs 11. klasēs vadīja skolotāja A. Lukašunas. 9. aprīlī 25 jaunieši no 5 novadu  vidusskolām Lielvārdes vidusskolā mērojās spēkiem erudīcijas konkursā “Jauniešu iniciatīva Eiropas Savienībā. Eiropas Parlamenta vēlēšanas 25. maijā”.

 

 Viena no skolēnu komandām prezentē savas komandas darbu. Foto: A. Lukašunas

Protams, bija vēl daudz un dažādu pasākumu (skolēnu prezentācijas klasēs), kas rezultējās 9. maijā – Eiropas dienā, kuru svinēja visa skola. Galvenie organizatori -11. klašu skolēni, kuri sākumskolas skolēniem noorganizēja interesantas spēles par Eiropas Savienību. 12. klašu skolēni klasēs rādīja prezentācijas par savu mācību braucienu uz Briseli; visas dienas garumā 7.-12. kl. skolēni kārtoja Eiropas eksāmenu. Eiropas Parlamenta birojs Latvijā 1.-3. klašu skolēniem bija atsūtījis konfektes ar Eiropas Savienības simboliku.

24. maijā Rīgā notika EPVS izlaidums, kurā tradicionāli piedalās visas skolas.

Latvijā jau ir ap 70 vidusskolām, kuras iesaistījušās projektā, bet programma turpinās.

Šoreiz visus klātesošos ar savu iedvesmojošo dzīves stāstu uzrunāja Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Kopā ar viņu un Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāju Martu Rībeli bija iespēja nofotografēties visu skolu delegācijām.

  

24.05.2019. EPVS izlaidums. Marta Rībele un Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas komanda: Artūrs Kristkalns, Ģertrūde Štakmane, Aina Lukašunas, Līva Cionele. Foto: Ilmārs Znotiņš, EP birojs, Rīga.

Konferencē pedagogi tikās ar Valsts izglītības satura centra vadītāju Guntaru Catlaku un izglītības jaunā mācību satura un pieejas izstrādātājiem, lai diskutētu par aktuāliem izglītības jautājumiem. Jauniešus savukārt iedvesmoja un interesantās sarunās izklaidēja Latvijā populāri cilvēki: Edmunds Rasmanis, mūziķis, Marta Selecka, TV personība, Kaspars Zlidnis, mūziķis, Laura Grēviņa, dzīvesstila blogere u.c. Aktīvākajiem EP jaunajiem vēstniekiem tika izsniegti EP biroja Latvijā sertifikāti ar apliecinājumu, ka viņi ar entuziasmu piedalījušies Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmā, veicinot informētības un pilsoniski aktīvas sabiedrības izaugsmi. Sertifikātus saņēma 12 mūsu skolas skolēni. Un saņēmām arī ļoti patīkamu pārsteigumu – 2019. gada oktobrī brauksim uz EP Strasbūrā (Francijā).

Aina Lukašunas,

politikas un tiesību skolotāja Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā

 

 

 

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu