Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Šodien, 26. martā Lielvārdes novada pašvaldības administrācija, Lielvārdes novada sporta centra direktors Ainars Puķītis un pašvaldības policijas priekšnieks Artis Mundurs  tikās ar Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku komandieri pulkvežleitnantu Viesturu Masuli un Gaisa spēku un Nodrošinājuma pavēlniecības 2.Reģionālā nodrošinājuma centra pārstāvjiem, lai pārrunātu rīcības plānu Lielvārdes novadā Covid -19 pandēmijas krīzes situācijas risināšanā.

Kā informēja pulkvežleitnants Viesturs Masulis, NBS Aviācijas bāzē, Lielvārdē, esošās vienības ir gatavas iesasistīties pandēmijas apkarošanā pēc pirmās nepieciešamības, iespēju robežās sniedzot cilvēkresursu un materiāltehniskā nodrošinājuma atbalstu.

Domapmaiņā sprieda par to, vai iedzīvotājiem varēs nodrošināt aizsargmaskas, aizsargtērpus, vērtēja to efektivitāti, modelēja situācijas, kā iedzīvotājus nodrošināt ar pārtiku un dezinfekcijas līdzekļiem, plānoja, kādi būs rīcības scenāriji, ja valstī izsludinās komandantstundu, kā arī iespējamās darbības liela skaita slimnieku aprūpē. Tiek plānots, ka, pēc nepieciešamības, varēs piesaistīt arī Lielvārdes novada medicīnas personālu.

Lai sagatavotos pandēmijas slimības apkarošanai un palīdzības sniegšanai, NBS Gaisa spēku komandieris informēja, ka otrdien, 31. martā NBS Aviācijas bāzes teritorijā tiks modelēta t.s. “Table Top Exercise”  - galda izspēle, kuras laikā tiks izspēlēti iespējamie scenāriji un situācijas, kādās iedzīvotāji varētu nonākt Covid – 19 krīzes laikā un kāda šajā situācijā varētu būt visefektīvākā palīdzība Lielvārdes novada iedzīvotājiem.


Aizsardzības ministrs Artis Pabriks Nacionālo bruņoto spēku mājaslpā sargs.lv atkārtoti apstiprina, ka “Nacionālie bruņotie spēki pēc pirmā pieprasījuma ir gatavi sniegt atbalstu veselības nozarei un Iekšlietu ministrijai COVID-19 izplatības ierobežošanā. NBS ir izstrādājuši rīcības plānus, apzinājuši personāla un materiāltehniskos resursus, lai krīzes un pandēmijas saasināšanās gadījumā iesaistītos ārkārtējās situācijas risināšanā.”

Pabriks uzsver: “Šajā brīdī  visām valsts iestādēm un dienestiem ir jāstrādā kā vienotam veselumam, un bruņotie spēki tam ir gatavi.”

Informācijas līdzekļu redaktore
Anita Saka


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu