Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

8.martā Valmieras integrētajā bibliotēkā norisinājās seminārs “Inovatīvas metodes klientu piesaistei bibliotēkā. Lasīsim kopā ar suni”. Šāds seminārs, kur tikās ikdienā šķietami nesaistītu profesiju pārstāvji – kinologi, kanisterapeiti un bibliotekāri, Latvijā notika pirmo reizi.

Pateicoties kanisterapijas asistentes Solvitas Dreimanes piedāvājumam, arī mēs - bibliotekāres  Gunta un Dace no Lielvārdes pilsētas bibliotēkas un Dagnija no Lāčplēša bibliotēkas, piedalījāmies šajā seminārā.

Semināra galvenais mērķis bija iepazīstināt citus speciālistus ar kanisterapijas (rehabilitācijas veids, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni) metodēm, ko pielieto bērnu lasītprasmes attīstīšanā.

Sadarbojoties ar suni, bērns mācās iniciatīvu, pacietību un paškontroli. Lasīšanas nodarbībās suns mazina uztraukumu, iedvesmo, nekad bērnu nepārtrauc, turklāt šādā veidā tiek attīstīta arī saskarsmes prasme, mazinātas bailes.

Pasākumā ar pieredzi dalījās Latvijas Kinoloģiskās federācijas mācību komisijas vadītāja Ingūna Tihomirova un Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre Līga Bujane.

Vēlamies šo metodi izmēģināt arī mūsu bibliotēkās.

Paldies Valmieras integrētās bibliotēkas kolektīvam par iespaidiem bagāto un interesanto pieredzi!

Rakstā izmantota informācija no http://www.valmiera.lv

Attēlā no kreisās: Solvita Dreimane, Dagnija Kāle (aizmugurē), Gunta Rozenberga, Dace Vecziediņa un ņūfaundlendietis Zum Zum

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu