Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Lielvārdes pilsētas bibliotēka piektdien aicināja interesentus uz tikšanos Lielvārdes novada Kultūras centrā ar rakstnieci Ingunu Baueri pasākumā "No pagātnes uz nākamību".

Lielvārdieši bija sarūpējuši nelielu izstādi ar I.Baueres grāmatām un populārākajām publikācijām preses izdevumos par autori.

Lielvārdes pilsētas bibliotēkas vadītāja Rita Platpīre pateicās klausītājiem par atsaucību. Izrādās, ka rakstniece Lielvārdē viesojas otro reizi.

I.Bauere ir viena no ražīgākajām Latvijas autorēm – izdoto grāmatu skaits jau ir pie 30! Lasītājiem ļoti paveicies, jo rakstnieces interešu lokā ir vēsturiskas tēmas un galvenais – cilvēki, kuru mūža veikums būtiski iekrāsojis jomu, kurā viņi darbojušies. 

Ja nebūtu grāmatas "Palieku tev uzticams. Juris Neikens", par Latviešu Dziesmu svētku tēvu mēs zinātu krietni mazāk. Romāns "Piedod, Karolīne!" lasītājus izvadā pa 19.gadsimta ievērojamākā latviešu atmodas darbinieka Kronvalda Ata dzīves līkločiem, bet grāmata "Ede, Pumpura sieva" ļauj uz Andreju Pumpuru, latviešu pirmās atmodas dzejnieku, paraudzīties ar citām acīm. Tā var turpināt vēl un vēl. 

I.Bauere padalījās ar sajūtām un pārdomām, kādas rodas, rakstot par mūsdienu cilvēkiem. Grāmatā "Jānis Lūsēns trešais" atradīsit saskarsmi ar lietām un vietām, kurās paši esat bijuši un paši līdzi pārdzīvojuši. Atmodas laika dziesmas joprojām ir dzīvas un tiek atskaņotas. 

Rakstniece turpina strādāt. Nereti tēmas jaunām grāmatām viņu uzrunā un atrod pašas. Par jaunāko I.Baueres grāmatu jājautā grāmatu veikalos vai bibliotēkās. Tiem, kuri iecienījuši e-grāmatas, arī ir daudz lasāmā.

Lielvārdes novada Kultūras centra zālē uz ekrāna kādu laiku greznojās rakstnieces foto un uzraksts "Dzīvot Latvijā ir Dieva izredzētība. Domāt latviski. Un rakstīt latviski. Tiem, kuri vēlas lasīt latviski…"

Informācijas avots: ogrenet.lv

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu