Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Atzinības krusta V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri kultūras darbinieci, ilggadējo Lielvārdes novada Kultūras centra deju kolektīvu “Pūpolītis” un “Vēji” vadītāju, horeogrāfi Ilutu Mistri.

Apbalvojums Ilutai Mistrei piešķirts par radošo ieguldījumu kultūras darbā, kultūrvides veidošanā un tautas deju tradīciju attīstībā un popularizēšanā.

2008. gadā Iluta bijusi XXIV Vispārējo Latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku virsvadītāja, 2013. gadā - XXV Vispārējo Latviešu Dziesmu un XV Deju svētku virsvadītāja, kā arī X un XI Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja 2010. un 2015. gadā.

Gadu gaitā tapuši vairāki Ilutas Mistres autordarbi – oriģināli deju uzvedumi: 2009. gadā “Šūpuļdziesma Pērlei”, kur Iluta bijusi libreta un 16 horeogrāfiju autore; 2004. gadā tapis “Circenis Frīdis un viņa  piedzīvojumi”, kur viņa radījusi scenāriju, dejas un 19 dziesmu tekstus; 2001. gadā veidojusi autorkoncertu „Pa dejas ceļu” – kurā izdejotas 22 jaunrades dejas.  2014. gadā izdejots autorkoncerts “Uzlūgt dzīvi uz deju”- kurā skatītāji varējuši baudīt 23 Ilutas jaunradītās dejas.

Pati Iluta apkopojusi, ka laika posmā no 1987. līdz 2018. gadam izveidotas 80 deju horeogrāfijas.

Apbalvojums Atzinības krusts, kas piešķirts Ilutai Mistrei, dibināts 1710. gadā Liepājā, bet Latvijas Republikā nodibināts 1938. gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā.

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2019. gada 8. aprīļa lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā augstākie valsts apbalvojumi piešķirti kopumā 103 personām: Triju Zvaigžņu ordenis – 49 personām, Viestura ordenis – 11 personām un Atzinības krusts – 43 personām.

Apbalvošana notika 3. maijā Augstāko valsts apbalvojumu pasniegšanas svinīgajā ceremonijā Rīgas pilī. Pēc apbalvojuma saņemšanas Iluta Mistre sacīja:

“Paldies cilvēkiem, kuri ir novērtējuši manu darbu. Paldies labajiem gariņiem, kuri mani izvirzīja šim augstajam valsts apbalvojumam. Tas, protams, uzliek man vēl lielāku atbildību. Es gribētu pateikt milzīgu paldies savai ģimenei, mammai, vecmāmiņai, manai meitai, māsai, manām mīļajām dzimtas sievietēm par to, ka viņas man ir iemācījušas darba mīlestību, ka bez darba šajā dzīvē nevar neko sasniegt. Protams, paldies maniem kolēģiem, ar kuriem mēs esam kā komanda. Paldies maniem skolotājiem un tuvākajiem draugiem, kas zina, cik īstenībā mana ikdiena ir smaga. Paldies visiem uzticamajiem dejotājiem un viņu vecākiem, Lielvārdes viedajiem ļaudīm. Trīsdesmit divus gadus es esmu strādājusi Lielvārdē, savā mīļajā Lielvārdē, un esmu izaudzinājusi jau vairākas dejotāju paaudzes, un ir radīti ļoti skaisti deju uzvedumi. Strādāts ir ļoti daudz. Visa dzīve paiet darbā, dejā, mīlestībā. Kamēr vien veselība atļaus, darīšu visu, lai Lielvārdes labais vārds tiktu godāts, lai saglabātu tautas mākslas tradīcijas, lai mūsu mazie lielvārdieši izaugtu par krietniem cilvēkiem ar stingru mugurkaulu un ar pārliecību teiktu: “Es lepojos, jo nāku no Lielvārdes!”

10. maijā Iluta Mistre svinēs 50 gadu jubileju. Sirsnīgi sveicam un vēlam, lai dzīvesprieks, radošuma dzirksts un mīlestība pret deju un dzimto novadu nezūd nekad!

Iluta Mistre svinīgajā pieņemšanā pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. Ģirta Ozoliņa foto

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu