Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

 „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros, projektu nedēļas laikā Lielvārdes pamatskolas 2.-4.klašu skolēni un skolotāji uzņēma ciemiņus – Dabas muzeja lektorus. Nodarbības tika ietvertas projektu nedēļā, kad sākumskolas dienas tēma bija Latvijas daba.

Pirms pasākuma ar skolotāji ar skolēniem pārrunāja daudzveidīgo un bagāto Latvijas dzīvnieku un augu valsti. Skolēnu mājas uzdevums bija sagatavot kādu interesantu faktu par Latvijas dzīvnieku, koku un putnu. Gatavojoties nodarbībām, bērni paši meklēja un apkopoja informāciju par kādu sev interesējošu koku, putnu vai dzīvnieku, zīmēja to. Tas deva skolēniem iespēju pilnvērtīgāk uztvert informāciju, kad par to stāstīja Dabas muzeja lektores.

Dabas muzeja nodarbībās klase darbojās grupās. Bērni atbildēja uz jautājumiem par dzirdēto un gatavoja dažādu dzīvnieku maskas.

Katrs skolēns ar savu atrasto informāciju iepazīstināja arī savus klases biedrus un citas sākumskolas klases skolēnus. Iegūto informāciju bērni rakstīja uz lapām un noformēja. Vēlāk visi varēja iepazīties, cik dažāda, aizraujoša un bagāta ir mūsu Latvijas daba.

Skolēni ieguva jaunas zināšanas - iepriekš nedzirdētus nosaukumus, redzēja īstu dzīvnieku un putnu izbāzeņus. Bija iespēja uzzināt arī par taksidermista un ornitologa profesijām. Pēc lektoru stāstījuma, skolēniem bija daudz jautājumu par putnu un dzīvnieku interesanto dzīvi. Varēja vērot, taustīt un smaržot dažādu koku koksnes paraugus. Nodarbībā par kokiem skolēni daudz darbojās praktiski.

Dabas muzeja nodarbības bija ļoti interesantas. Skolēniem bija iespēja mācīties atšķirt kokus, uzzināt nedzirdētus putnu nosaukumus. Katrā darbnīcā skolēni darbojās ar interesi, taču vislabāk patika nodarbības par kokiem un putniem.

Skolēnu atziņas pēc pasākuma:

-par putniem man interesēja to izskats un nosaukumi;

-man ļoti patika dzīvnieku izbāžņi, taču žēl, ka tie ir miruši dzīvnieki;

-visinteresantāk bija ieraudzīt pasaulē lielāko čiekuru;

-es nodarbībā pirmo reizi dzirdēju par tādu putnu, kā zaļā vārna;

-man šķita interesanta informācija par gājputniem;

-man patika atšķirt kokus pēc smaržas;

- patika likt koku attēlu puzzles;

-man interesanti bija noteikt koku augļus pēc taustes;

-pirmo reizi izpratu, kā skaitīt kokam gadus pēc gredzeniem;

-man patika viss, taču vēlētos, lai citreiz ir arī informācija par citu zemju putniem, kokiem, dzīvniekiem.

Skolēni šo dienu vērtē kā interesantu. Šis pasākums skolēniem palīdzēs labāk apgūt dabas zinību tēmas. Grāmatā apskatīt ir viens, bet redzēt dzīvē – pavisam kas cits.

Informāciju sagatavoja Inga Blumfelde, Lielvārdes pamatskolas direktora vietniece

 

 

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu