Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

6.septembrī vairāki tūkstoši skolēnu no visiem Latvijas novadiem satikās Rīgā uz Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu - „Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākumu.  Programmas “Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1.-12.klases skolēns, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, klātienē izzina un pieredz Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīst zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ieviešanas sagatavošana noritējusi vairāku gadu garumā, radot jaunu sistēmu, kā efektīvi organizēt finansējuma piešķiršanu un izglītības iestāžu sadarbību ar dažādu izzinošu aktivitāšu sniedzējiem vēl nepieredzētā mērogā.

Skaistajā atklāšanas pasākumā 6.septembrī Arēna Rīga Lielvārdes novadu pārstāvēja 32 dalībnieki (27 skolēni un 5 pedagogi) no visām novada skolām. Pasākumu atklāja Ministru prezidents, iniciatīvas patrons Māris Kučinskis, uzrunas teica gan Kultūras ministre Dace Melbārde, gan Izglītības un Zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Skolēniem pirms koncerta bija iespēja piedalīties dažādos radošos eksperimentos, iepazīt kino un animācijas tapšanas aizkulises, kā arī dalīties iespaidos, kādu viņi saredz Latviju vēl pēc simt gadiem. Vērienīgajā atklāšanas koncertā “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ''Karters'' un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem.

Atsauksmes par atklāšanas pasākumu no Lielvārdes novada dalībniekiem:

 "Skolas somas" atklāšanas koncerts bija ļoti labs, krāšņs, gaismas specefektiem bagāts. Laiks koncertā paskrēja nemanot.”

 “Katrs dalībnieks dāvanā saņēmām sporta somiņu "Skolas soma/LV100".

“Varēja vērot dažādas, interesantas aktivitātes - smilšu mākslu, interesantu muzicēšanu uz trubām, dīdžeju darbošanos. Visvairāk patika koncerts.”

"Latvijas skolas soma ir projekts, kas liks skolēniem mācīties ar prieku un interesi. Mani ļoti ieinteresēja duets Santehniķi, un es vēlētos ar šo neparasto instrumentu un jaunajiem mūziķiem iepazīstināt savus klasesbiedrus. Manuprāt, mana vecuma un arī vecākām  meitenēm varētu patikt nodarbība ar "Una style''.  

“Brauciens bija iespaidiem bagāts. Koncerts bija brīnišķīgs!”

Vēlam Lielvārdes novada skolēniem ar tikpat lielu aizrautību un sajūsmu piedzīvot arī pārējās “Latvijas skolas somas” aktivitātes!

Foto galerija no atklāšanas pasākuma: https://failiem.lv/u/enz6p5m3

https://www.flickr.com/photos/latvia100/albums/72157695231288660
Foto: Kaspars Teilāns, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs

Agnese Vovčenko, Lielvārdes novada “Skolas soma” koordinators

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu