Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
               
ziemelv
DSC_0124.JPG
DSC_0127.JPG
IMG_0091.JPG
SAM_3709.JPG
SAM_3721.JPG
SAM_3729.JPG
SAM_3741.JPG
SAM_3742.JPG

Draudzība Ziemeļos un Lielvārdes pamatskolā

Jau 18.reizi Latvijā un 13. reizi Lielvārdē notika Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas lasījumi. Katru gadu nedēļai ir cita tēma. Šogad tā bija „Draudzība Ziemeļos”. Var draudzēties cilvēks ar cilvēku, cilvēks ar dzīvnieku, dzīvnieks ar citu dzīvnieku, bet var arī izveidoties tik neparasta draudzība kā cilvēkam ar skeletu. To mums stāstīja Lielvārdes pilsētas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāres Ilona Misāne un Dace Vecziediņa, kuras projekta ietvaros viesojās Lielvārdes pamatskolā 23. un 26.novembrī, tiekoties ar 5-gadīgajiem   un 6-gadīgajiem bērniem, kā arī ar 1.a, 1.b, 2.a, 2.b, 3.a un 4.a klases skolēniem.

Tikšanās sākumā bibliotekārītes informēja, kuras ir tās valstis, kas piedalās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumos. Savu dalību projektā varēja piereģistrēt mājas lapā www.bibliotek.org , ko arī mūsu skolas bibliotēka labprāt izdarīja. Tad jau tradicionāli sveču gaismā sākās lasījumi. Pirmsskolniekiem un pirmklasniekiem tika lasīta J.Vīslanderes grāmata „Mūmammas pavasara tīrīšana”, bet 2. - 4.kl. skolēniem fragmenti no grāmatām: S.Nūrdkvists „Kad Finduss bija maziņš un pazudis” un P.Rauda „Princese Skella un Leta kungs”. Pēdējā no minētajām grāmatām tad arī uzzinājām par neparasto draudzību, kas izveidojās starp princesi Skellu un skeletu – Leta kungu. Interesanti, ka viena no bibliotekārītēm bija piemeklējusi attiecīgai tēmai piemērotu tērpu (skelets) vai aksesuāru - cepuri (vārna). Visi tikšanās dalībnieki saņēma dāvanas – krāsojamus darbiņus, neparastas sniegpārsliņas, kas veidotas kā rokās sadevušies cilvēciņi, kā arī kartiņas ar Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tematiku.

Darbu lasījumus kopumā  noklausījās vairāk kā 160 mazu un lielu klausītāju. Paldies kolēģēm   D.Gailītei, S.Lapsai, I.Mūrniecei, I.Leonei, A.Bariņai, A.Kriņģelei, A.Alksnei, I.Bertulsonei, R.Kažociņai, A.Sparānei un S.Mežvēverei par atsaucību.

Paldies bibliotekārītēm Ilonai un Dacei par jaukajām tikšanās reizēm!

Lielvārdes pamatskolas bibliotekāre Anita Atraste
Foto - Inita Leone, Anita AtrasteZiemeļvalstu bibliotēku nedēļa 2015 - draudzības gaismā

Ikgadējie Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas lasījumi jauki papildina Lāčplēša dienas un Latvijas dzimšanas dienas siltās svētku sajūtas tumšajā novembrī.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Projekts Ziemeļvalstīs norisinās kopš 1997. gada, Latvijā – kopš 1998. gada Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Šogad ziemeļvalstu autoru darbi sveču gaismā tika lasīti 2000 bibliotēkās.

http://www.bibliotek.org/lv/par-projektu/

Šī gada Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma DRAUDZĪBA ZIEMEĻOS.

Plakāta autore zviedru māksliniece Sāra Lundberga (Sara Lundberg).

Pie mums, Lielvārdē, lasījumi pulcē kopā lielus un mazus klausītājus kopš 2000. gada. Visvairāk, protams, ir mazo klausītāju. Katru gadu klausīties gribētāju ir tik daudz, ka Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Lielvārdē pastiepjas mēneša garumā. Šogad E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, Lielvārdes pamatskolā un PII „Pūt, Vējiņi” mūsu lasījumos ieklausījās 15 klašu kolektīvi un 5 sagatavošanas grupiņu bērni.

  Lasīto literāro darbu klāsts bija visai plašs:

  • Zviedru autoru Jujas un Tūmasa Vīslanderu grāmatiņa par gotiņas Mūmammas un vārnas draudzību „Mūmammas pavasara tīrīšana”;
  • Zviedru rakstnieka un mākslinieka Svena Nūrdkvista darbs par vectētiņu Petsonu un viņa mazo draugu kaķēnu Findusu „Kad Finduss bija maziņš un pazudis”;
  • Savdabīgā princeses Skellas un skeleta draudzība igauņu autores Piretas Raudas grāmatā „Princese Skella un Leta kungs”;
  • Hugo un Jozefīnes pārbaudījumi pirmajā skolas gadā zviedru rakstnieces Marijas Grīpes grāmatā „Hugo un Jozefīne”;
  • Paaudžu draudzības saites zviedru autora Ulfa Starka grāmatā „Aušas un nirlas”.

Faktiski mēs kopā ne tikai lasījām, bet arī pārrunājām, kas ir draudzība, noskaidrojām, kas var savstarpēji draudzēties un, ko nozīmē būt labam draugam, pinām draudzības pīni, veidojām draudzības apļus, pārbaudījām draudzību kopīgi ar vienu rakstāmo zīmējot lietas, kas saistās ar draudzību, krāsojām Mūmammas un vārnas piedzīvojumus…

Laiks aizritēja nemanot. Svarīgākais ieguvums – ir modināta interese par priekšā lasītajām grāmatām, un čaklākie lasītāji ir jau paspējuši tās paņemt, lai uzzinātu, kā grāmatu varoņiem klājas turpmāk. Paldies visiem, kas klausījās un piedalījās, jo īpaši E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas bibliotekārei Jolantai Sirsniņai un Lielvārdes pamatskolas bibliotekārei Anitai Atrastei, kā arī visām klašu un grupiņu audzinātājām un auklītēm.

Uz tikšanos nākošgad!

Ilona Misāne, Lielvārdes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vecākā bibliotekāre

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu