Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Rembates parkā, Spīdalas saliņā, laternu un ugunskura gaismas apmirdzētas un rudens krāsu iekrāsotas, Friča Bārdas lirikas romantiskās un elēģiskās noskaņās Lielvārdē aizvadītas Dzejas dienas.

Piektdienas novakarē aktieris Artis Robežnieks kopā ar Dailes teātra muzikālās daļas vadītāju, komponistu Juri Vaivodu aicināja uz koncertportretu ar Frici Bārdu.

"Līdz šim nebijām svinējuši Dzejas dienas ārpus telpām, bet šis laiks ir ļoti pateicīgs dzejas pasākuma rīkošanai. Kokiem krāsojas lapas, skatuve izrotāta ar ķirbjiem un rudens ziediem, satumst rudens vakars, radot romantisku noskaņojumu," par ieceri stāsta Lielvārdes novada Kultūras centra kultūras projektu vadītāja Līga Cerbule. "Šim vakaram ir ļoti piemērota Friča Bārdas dzeja, kas skan Arta Robežnieka un Jura Vaivoda koncertprogrammā. Programma "Arta Robežnieka jubileju gaidot" veltīta aktiera 50.dzimšanas dienai, ko svinēsim gada nogalē. Skatītāji šo iestudējumu šovasar tikai trīs reizes noskatījušies Dailes teātra Vasaras dārzā. Lielvārdiešiem ir tā ekskluzīvā iespēja šo programmu redzēt savās mājās un piedevām bez maksas".

Organizatori bija parūpējušies par plediem un siltu tēju, lai skatītāji justos omulīgi un varētu baudīt dzeju. Dzejas dienas organizēja Lielvārdes pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Lielvārdes novada Kultūras centru.

Lielvārdes pilsētas bibliotēkas vadītāja Rita Platpīre atklāj, ka, saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību cilvēki ir piesardzīgi pret publisku pasākumu apmeklēšanu, taču arī šogad, tāpat kā katru rudeni, Lielvārdes novadā svin Dzejas dienas.

"Tas  ir centrālais Dzejas dienu pasākums, ko mēs katru gadu rīkojam sadarbībā ar Lielvārdes novada Kultūras centru. Lai ievērotu epidemioloģiskās drošības noteikumus, izvēlējāmies šādu formātu – baudīsim ārā dzeju un rudeni," saka R.Platpīre. "Jo, neraugoties ne uz kādiem laikiem un apstākļiem, latvietis savu dzīvi bez dzejas nespēj iedomāties."

Visās Lielvārdes novada bibliotēkās ir organizētas dzejas grāmatu izstādes, notiek dažādi pasākumi, informē R.Platpīre. 25.septembrī Lēdmanes Tautas namā bija tikšanās ar dzejnieci Sandru Grīnbergu un dziedātāju, dziesmu autoru Kasparu Krastiņu. Nupat, 2.oktobrī, pirmsskolas izglītības iestādē "Pūt vējiņi" viesojās māksliniece Indra Sproģe, kura kopā ar Renāru Kauperu veidojusi projektu "Joka pēc alfabēts".  Šī tikšanās, tāpat kā saruna ar grāmatu autori un žurnālisti Līgu Blauu, kas plānota 9.oktobrī plkst. 16.30 Lielvārdes novada Kultūras centrā, tiek organizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Informācijas avots www.ogrenet.lv

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu