Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā” Lielvārdes pilsētas bibliotēkā šogad piedalījās 71 eksperts no E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas un Lielvārdes pamatskolas 1.-4.klasēm un 6 jaunieši no vecākajām klasēm. Vecāku žūrijas eksperti joprojām ir ļoti neaktīvi. Žūrijas grāmatas izlasījušas tikai pašas bibliotekāres, viņu ģimenes locekļi un dažas skolotājas. Mīļie vecāki, nesūdzieties, ka Jūsu bērni nelasa! No kā gan viņiem ņemt piemēru?

Tomēr tiem, kuri izlasīja un izteica savu vērtējumu, šoreiz tika ne vien LNB dāvātā aprocīte, pateicības raksts un saldumiņš, bet arī divas brīnišķīgas tikšanās.

Ceturtdien, 22. martā, pie Lielvārdes pamatskolas Bērnu žūrijas ekspertiem ciemojās Dubultu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa ar savām pašdarinātajām lellēm. Inguna nav tikai bibliotēkas vadītāja vien, bet arī Jūrmalas teātra aktrise un leļļu teātra studijas mākslinieciskā vadītāja. Jūrmalas leļļu teātra studija tikko atzīmējusi savu 10. jubileju. Katru gadu iestudēta vienai izrāde no latviešu autoru literatūras darbiem. Inguna ne tikai gatavo un vada lelles, bet ir režisore un dekoratore. Sākotnēji lelles sākusi šūt, lai bērniem būtu interesantāk iepazīties ar grāmatu varoņiem. Gadu gaitā tapušas krietni vairāk nekā 300 dažādu leļļu, 70 no tām apceļojušas Latvijas un Ziemeļvalstu bibliotēkas ceļojošajās izstādēs.

Vispirms no Ingunas maisa ārā izlēca vardulēns, kurš, pavasarim atnākot, bija iemīlējies baltajā pīlītē, bet nezināja, kā atklāt savas jūtas. Tad izkāpa lelle, kura domāja, ka ir visskaistākā, jo viņai mugurā ir kleita, tomēr izrādījās, ka vienai no ekspertēm arī ir uzvilkta kleita, un lellei nācās samierināties ar otro vietu. Tad no maisa ārā izvēlās kāds samiegojies radījums, meklēdams domubiedrus, kuriem nepatīk celties agri no rīta. Viņš arī nodemonstrēja trīs pārvērtības, kāds ikviens izskatās, kad nav izgulējies. Pirmslieldienu laikā savu stāstu izstāstīja arī bezausis, iepazīstinot visus ar savu ausaino draugu, kas izšķīlies no viņa lolotās olas. Neiztikām arī bez raganām un velniem. Šoreiz tā bija raganiņa Lilija, kura mēģināja pārkrāsot savu kaķi, lai tas būtu labāk pamanāms. Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem nācās atzīt, ka kaķis jāatstāj melns, bet jāpārkrāso raganiņas pils, tad viss būs kārtībā. Savukārt velnēnam un vecajam velnam nekādi neizdevās apēst divus bomzīšus, nācās padoties un pazust ellē uz visiem laikiem. Maisā iekāpis bija arī kārumnieks krītiņēdājs, cerot, ka Lielvārdē būs krietni vairāk vaska krītiņu nekā Jūrmalā (tur visi jau apēsti). Vienu izdevās dabūt un ar gardu muti apēst… Visbeidzot pats maiss, izgriežoties uz otru pusi, pārtapa mīļā Čučuzaķī, kurš visiem čaklajiem žūrijas ekspertiem novēlēja labu, saldu miegu naktī. Pasakas izstāstītas, lelles aptaustītas un samīļotas, bet negribas šķirties – tik jauki bija!

Otrdien, 27. martā, E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas Bērnu žūrijas eksperti tikās ar žurnāla “Ilustrētā Junioriem” radošo komandu.

Žurnāla galvenā redaktore Gunta kopā ar kolēģi Līvu plaši un izsmeļoši pastāstīja un uzskatāmi parādīja kā top žurnāls. Trešā kolēģe ikvienu mirkli centās iemūžināt fotogrāfijā. Jautājot bērniem, kā viņi domā, kādas darbības jāveic, un kādā secībā, lai taptu žurnāls, noskaidrojās, ka ikvienu tēmu, par kuru žurnālā tiek rakstīts, redakcijas darbinieces izmēģina uz savas ādas. Iepazīst līdz sīkumam gan, ciemojoties lidostā, gan maizes ceptuvē, policijas un neatliekamās medicīnas palīdzības mašīnā. Pat lidojot lidmašīnā un ielūkojoties bišu stropā, izmēģinot dažādus sporta veidus un veicot radošus un interesantus eksperimentus, un vēl, un vēl. Jo katrs žurnāls ir neatkārtojams - pilns ar aizraujošu informāciju un krāšņi ilustrēts. Tika atzīmēts, ka ikviens no bērniem var piedalīties žurnāla veidošanā, e-pastā uzrakstot jautājumu, kas viņu interesē, un saņemt atbildi kādā no nākamajiem žurnāla numuriem.

Svarīgi ne tikai līdz sīkumam izpētīt katru tēmu, par kuru rakstīs žurnālā, bet arī interesanti to aprakstīt. Ne mazāk svarīgi esot tekstu pārskatāmi izvietot žurnāla lappusēs, piemeklēt atbilstošas ilustrācijas un fotoattēlus. Žurnālā tiekot izmantoti gan pašu fotografētie attēli, gan interneta fotobankās iegādātie. Tiekot darīts viss, lai bērni saņemtu visinteresantāko un vislabāko žurnālu.

Neizpalika arī konkurss – zināšanu pārbaude. Bērni aizrautīgi izvēlējās piedāvātos atbilžu variantus, par pareizo atbildi saņemot balvā žurnāla pielikumu “Uzdevumi un radošie darbi”, bet par papildjautājumiem – uzlīmes.

Žurnāla veidotājas bija atvedušas arī citas brīnišķīgas balvas – maisiņus ar žurnāla logo un katram kasti bio kraukšķu “MILZU!” Arī šī tikšanās paskrēja tik ātri, ka negribējās šķirties.

Paldies ciemiņiem par atsaucību un dāvāto prieku!

Paldies čaklajiem lasītājiem un viņu skolotājām!

Gaidīsim jauno žūrijas kolekciju, lai atkal mestos aizraujošajā lasīšanas piedzīvojumā.

Bērnu literatūras nodaļas vecākā bibliotekāre Ilona Misāne

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu