Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Augustā Lielvārdes novada pašvaldības policijā saņemti 90 izsaukumi, tajā skaitā 37 izsaukumi caur Valsts policijas dežūrdaļu; sastādīti 20 Administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 6 protokoli par Lielvārdes novada pašvaldības Administratīvās komisijas kompetencē esošajiem jautājumiem un 1 protokols – paziņojums par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. Uzsāktas 3 lietvedības administratīvā pārkāpuma lietās.

Izskatīti 10 Administratīvo pārkāpumu protokoli un pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpumu lietās;  Apsekoti 7 dzīvokļi, gan kopā ar Sociālo dienestu un Bāriņtiesu, gan veicot personu izdeklarēšanu; 6 personas nogādātas VP Ogres iecirkņa dežūrdaļā; 5 autovadītāji nodoti Ceļu policijai; 7 personas nodotas NMPD; 3 personas nogādātas uz nakts patversmi “Gaiziņš”; Veikts profilaktiskais darbs 59 gadījumos izsakot mutiskus aizrādījumus.

Interesantākie atgadījumi pašvaldības policijas darbā:

4.augustā – saņemta iedzīvotāju sūdzība par to, ka Avotos, pašvaldības policijai jau labi zināmais V.R. atkal atrodas sabiedriskā vietā cieņu aizskarošā stāvoklī.

5.augustā – izsaukums no Valsts policijas Ogres iecirkņa dežūrdaļas par to, ka Slimnīcas ielā NMPD brigādei nepieciešama palīdzība agresīvi noskaņotas personas savaldīšanai. Persona bruņojusies ar cirvi un nazi. Pēc liecinieku sniegtās informācijas, persona mājās glabā arī šaujamieročus, kuriem esot arī šaujamieroču glabāšanas atļauja. Mediķi personu nogādāja ārstniecības iestādē, bet Valsts policijas darbinieki nogādāja drošībā šaujamieročus.

Sniegta palīdzība Ceļu policijai iereibuša BMW vadītāja aizturēšanā.

8.augustā – saņemta informācija no iedzīvotājiem, ka pašvaldības policijai zināmie brāļi bezpajumtnieki iedzīvotāju dārziņos lasot gurķus un tomātus. Personas nogādātas patversmē.

10.augustā – pēc informācijas no Valsts policijas Ogres iecirkņa dežūrdaļas, aizturēts un nogādāts dežūrdaļā M.K., kurš atradās krūmos netālu no Lielvārdes dzelzceļa stacijas un bija apgādājis sevi ar interesantu piederumu klāstu – lubrikantu, prezervatīviem, binokli, metamo nazi, “spriguli”, tabletēm, dažādiem dzērieniem un citām lietām.

13.augustā saņemta savstarpēji nesaistīta informācija par divām personām, kas bija apmaldījušās un nespēja patstāvīgi nokļūt mājās. Personas nogādātas to dzīvesvietās – Lielvārdē un Skrīveros.

19.augustā klaiņojošs suns no Lielvārdes poliklīnikas telpām tika nogādāts Ogres dzīvnieku patversmē.

Saņemts lēdmanieša S.V. iesniegums par bērniem, kuri metot dīķī akmeņus, esot nosituši pīļu māti. Pašvaldības policijas darbinieki kopā ar sociālā dienesta darbinieku veica pārrunas ar notikumā iesaistītajiem bērniem un viņu vecākiem.

20.augustā – sniegta palīdzība Ceļu policijai norobežojot CSN vietu Rembates un Stacijas ielu krustojumā, kā arī ceļu policijas ekipāžai nodots bez vadītāja apliecības braucošais BMW vadītājs A.Š.
     
Izmantojot ugunsdzēšamo aparātu, Pašvaldības policijas darbinieki nodzēsa degošu matraci Raiņa ielā 7, Lielvārdē.

22.augustā – pašvaldības policijas darbinieki pastiprinātā sastāvā dežūrēja Lielvārdes Jauniešu dienas pasākumu norises vietu tuvumā. Lai arī pasākums kopumā noritēja bez vērā ņemamiem incidentiem, pašvaldības policijas darbinieki veica profilaktiskos pasākumus un konstatēja vairākas nepilngadīgas personas, kuras atradās alkohola reibumā. Šo personu vecāki tika izsaukti uz pašvaldības policiju, kur viņu klātbūtnē nepilngadīgajiem tika sastādīts Administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas APK 171.1.panta pazīmēm. Vairākas nepilngadīgas personas pasākuma vietā bez vecāku klātbūtnes atradās arī pēc pulkstens 22:00. Šīm personām lūgts pasākuma vietu pamest un nekavējoties doties mājās. Daudzām pilngadīgajām personām izteikti mutiski aizrādījumi par alkoholisko dzērienu ienešanu pasākuma norises vietā. Novērotie trūkumi pasākuma drošības prasību nodrošināšanā pārrunāti ar pasākuma organizatoru.

23.augustā pēc Valsts policijas Ogres iecirkņa uzdevuma sniegta palīdzība trīs, no Lauberes bērnu nama, izbēgušu meiteņu meklēšanā.

24.augustā Edgara Kauliņa alejā pie daudzdzīvokļu māju atkritumu konteineriem aizturēta persona V.F., kas ar piekabi bija atvedis savus atkritumus, piekrāmējot pilnus atkritumu konteinerus (foto pielikumā). Pēc pašvaldības policijas iejaukšanās, persona nekavējoties samaksāja atkritumu apsaimniekotājam konteineru izvešanas maksu.

25.augustā Austriņu ceļa pludmalē Ceļu policijas ekipāžai nodots iereibis autovadītājs, kurš nebija spējis apgriezties braukšanai pretējā virzienā uz šaurā ceļa.

29.augustā Ausekļa ielā 5 iepretīm poliklīnikai pamanīts avarējis motorollers. Cietušie J.D. un S.M. nodoti NMPD, izsaukta Ceļu policijas ekipāža.

Eksperimentālā kārtā, pēc Pašvaldības vadības norādījuma, pašvaldības policijas darbinieki veica patrulēšanu piektdienu un sestdienu vakaros līdz pulksten 02:00 nākamās dienas rītā, kā arī darbu sestdienu un svētdienu rītos sāka no pulksten 10:00. Ņemot vērā pozitīvo pieredzi, šādas darba grafika izmaiņas saglabāsies vēl vismaz līdz septembra vidum.

Pamata darba aktualitātes augusta mēnesī bija saistītas ar alkoholisko dzērienu lietošanas kontroli publiskās vietās, kā arī zāles pļaušanu īpašumos. Katru dienu apsekotas pilsētas pludmales, nodrošinot tur atpūtniekiem kārtību un mieru. Saņemtas iedzīvotāju sūdzības par sadzīves atkritumu savākšanas problēmām un kaimiņu trokšņošanu nakts stundās.

Septembra mēnesī plānots vairāk laika veltīt nepilngadīgo personu likumpārkāpumu profilaksei, apsekojot jauniešu “pīpmaņu” pulcēšanās vietas pie izglītības iestādēm, kā arī kontrolējot spēļu zāles un publiskas vietas, kur jaunieši varētu uzturēties pēc pulksten 22:00 bez vecāku vai citu pilngadīgu personu klātbūtnes.

Uvis Briedis, Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšnieks

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu