Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Ar sportu Lielvārdē noteikti saistām Lielvārdes Novada Sporta centra (LNSC) vārdu. Nupat Sporta centrā  ar vienotības skrējienu, kurā piedalījās izglītojamie, viņu vecāki un treneri  sācies jaunais mācību gads. Šobrīd Sporta centrs nodrošina iespēju bērniem un jauniešiem apgūt prasmes trīs profesionālās ievirzes programmās – tenisā, vieglatlētikā un florbolā. Šie sporta veidi gadu gaitā  Lielvārdē ir kļuvuši par ļoti pieprasītiem, un jaunieši tajos startējuši ar lielākiem un mazākiem panākumiem.

“Es vienmēr esmu uzskatījis, ka, vietā, kur iedzīvotāju un sportistu skaits ir salīdzinoši neliels, kāds no sportistiem var izcīnīt medaļas un kāds var aizbraukt uz pasaules čempionātu, tas nozīmē, ka mēs esam strādājuši kvalitatīvi un ar atdevi. Protams, vienmēr var labāk, kaut ko var uzlabot un attīstīt,” stāsta Lielvārdes novada Sporta centra direktors Ainars Puķītis. Direktors atzīmē - pozitīvi vērtējams fakts, ka no 1995. gada, kad tika dibināta Sporta skola Lielvārdē, audzēkņu skaits katru gadu ir saglabājies ap 200. Lielvārdē ir jaunieši, kas vēlas sportot!

“Jāatzīst, ka arī pie mums Lielvārdē ir cilvēki, kas uzskata, ka Sporta centrā nekas nenotiek, tad es aicinu viņus vismaz vienreiz uz šejieni atnākt!” aicina Sporta centra direktors, piebilstot, ka jau kopš pagājušā gada Lielvārdē ļoti trūkst sporta zāles, jo esošās ir noslogotas no agra rīt līdz plkt.22.30 vakarā. Šogad gan, pateicoties pašvaldības atbalstam, Lielvārdē ir vēl viena renovēta sporta bāze – Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas stadions, kuru, protams, dienas pirmajā pusē izmanto skola, lai skolēni nodarbotos ar sportu, attīstītu savu fizisko sagatavotību. Pēcpusdienās stadionu izmantos LNSC izglītojamie, kas īpaši būtiski ir vieglatlētiem mācību treniņu procesa nodrošināšanai. Lielvārde var lepoties ar  vienu no labākajiem sprinteriem Latvijā - Matīsu Gržibovski.

LNSC koordinē novada skolu aktīvu iesaistīšanos sporta pasākumos – mēs organizējam sporta pasākumu starpnovadu skolām “Lieliskā balva”, krosa stafetes, volejbola sacensības vidusskolām un florbola sacensības.

Īpašu uzmanību veltām jaunajai paaudzei - Lielvārdes novada Sporta centrs piedāvā vispārējās fiziskās sagatavotības kustību rotaļas un karatē nodarbības bērniem. Jaunums LNSC ir džudo nodarbības, ko vadīs treneris, kurš 17 gadus nodarbojies ar džudo mācīšanu Francijā. Deju studija “Teiksma” ir viena no iespējām arī meitenēm iesaistīties sportiskās aktivitātēs.

Piektdienās un sestdienās ir paredzētas arī interešu izglītības nodarbības futbolā, kas nu jau būs trešais mēģinājums šo sporta veidu ieviest Lielvārdē. Pirmajā reizē, lai gan treneris bija jauns, perspektīvs un radošs, iedzīvotāju atsaucība un ieinteresētība bija tik minimāla, ar grūtībām varēja nokomplektēt grupu. Otrais mēģinājums nebija nemaz tik sen – 2015. gadā futbola klubs “Rakari” gadu īrēja sporta zāli. Sākumā uz nodarbībām pieteicās četri puiši, bet gada beigās tajās piedalījās tikai viens Lielvārdes novada jaunietis. Šobrīd Ķegumā ir iespēja apmeklēt futbola nodarbības, turp dodas arī lielvārdieši. “Manuprāt, tas ir tikai normāli, ka jaunieši dodas uz tuvākajiem novadiem, lai  trenētos tajos sporta veidos, kas nav pieejami uz vietas Lielvārdē. Vai Ķeguma futbolisti varētu paralēli izmantot sporta bāzes arī Lielvārdē? Jā, stadions ir pieejams, ir iespēja runāt ar skolas vadību. Izskanējusi ideja arī par futbola nodarbībām Lēdmanes pamatskolas sporta zālē, bet lielvārdiešiem tie ir transporta izdevumi, diemžēl arī  ceļa segums nav kvalitatīvs. Un tomēr LNSC šogad interešu izglītībā atkal mēģinās ieviest futbolu, vecākiem tas izmaksās tikai 5,50 EUR, lai gan citviet, vecāki ir gatavi maksāt pat 30,00 EUR. LNSC šādu iespēju ir nodrošinājis – vecākiem atliek izdarīt savu izvēli.”

Sporta centra direktors saka, ka, ja futbola vai džudo nodarbības apmeklēs liels skaits bērnu un jauniešu, ja būs liela atsaucība un interese, tad, iespējams, pēc diviem, trim gadiem LNSC izveidos profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu, un jauniešiem būs iespēja iegūt profesionālo izglītību noteiktajā sporta veidā. Bet līdz tam jānonāk pakāpeniski – vispirms jāpārliecinās, ka šie sporta veidi Lielvārdē ir dzīvotspējīgi, ka esam gatavi uz augstu sasniegumu sportu nevis tikai interešu līmenī.

Ar interešu izglītības palīdzību LNSC nodrošinās iespēju novada bērniem un jauniešiem nodarboties ar prāta spēli – dambreti un piedalīties valsts līmeņa sacensībās. Dambretes nodarbības notiks gan E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas telpās, gan Jumpravas pamatskolā.

Sporta skolas direktors ir pateicīgs pašvaldībai par to, ka Eiropas projektu īstenošanā, kas paredzēti novada iedzīvotājiem, tiek iesaistīts arī LNSC. Jauniešiem ir bijusi iespēja nodarboties gan ar ielu basketbolu, gan pludmales volejbolu, gan ar futbolu. “Diemžēl jāatzīst, ka, lai gan šīs nodarbības ir trenera vadībā un bezmaksas, tās apmeklē tikai nedaudzi novada jaunieši. Pamatā šīs nodarbības apmeklē tie iedzīvotāji, kuri tāpat ir aktīvi sportisti. Viņi nodarbībās pilnveido savas sportiskās prasmes un iemaņas. Mēs vēlētos, lai bezmaksas nodarbībās iesaistās tie iedzīvotāji, kam nav citādu iespēju, kas nav tā aktīvākā sabiedrības daļa, kas ikdienā aktīvi nenodarbojas ar sportu. LNSC piedāvā ļoti daudzveidīgas sporta aktivitātes – gada laikā noorganizēti novada čempionāti basketbolā, ielu basketbolā, tenisā, pavasara sezonu noslēdzām ar turnīru futbolā, arī šoruden plānots futbola turnīrs. Ziemas sezonā gandrīz katru sestdienu tiek plānotas dažādas sporta aktivitātes, arī ģimenēm ar bērniem. Nupat sadarbībā ar Lielvārdes novada Invalidu biedrību organizējām arī Vidzemes reģiona invalīdu sacensības. Vēl joprojām LNSC svētdienās no plkst.10.00-13.00 ir iespēja sportot bez maksas – brīvā laika apmeklējums – un tas vēl nav viss. Tātad Lielvārdē ikvienam interesentam ir iespēja atrast iespēju nodarboties ar sporta aktivitātēm. Aicinu visus iedzīvotājus būt aktīviem, iesaistīties sporta aktivitātēs! ” aicina LNSC direktors.

Šogad ļoti aktīvi sporta dzīves veidošanā Lielvārdes novadā iesaistās biedrība “Visa Veida Kustība”. Tās vadītājs Agris Pikšens nodrošina tādas nodarbības, kas motivē iedzīvotājus veselīgam un aktīvam dzīvesveidam.

Priecē, ka Lielvārdē ir daudz jauniešu, kuri atraduši iespēju nodarboties ar tādiem sporta veidiem, ko mēs Lielvārdē nenodrošinām – jaunieši spēlē hokeju Rīgā un Jelgavā, trenējas basketbola skolā Ogrē, bērni spēlē  futbolu Ķegumā.

“Ir iedzīvotāji, bērnu vecāki, kas jautā, kāpēc ne Lielvārdē?  Ir jāsaprot, ka Lielvārdē, novadā, bērnu ir tik, cik viņu ir. Manuprāt, nav pareizi, ka visos sporta veidos, īpaši komandu sporta veidos, mēģināsim komplektēt grupas. Mums sadarbībā ar kaimiņu novadiem būtu jāvienojas, kas, piemēram Lielvārdē attīstām florbolu, savukārt Ķegumā futbolu, bet Ogrē basketbolu. Tas atmaksājas, jo visi nevar darīt visu - jau šobrīd ir jaunieši, kuri no Ogres vai Aizkraukles brauc spēlēt florbolu piuz Lielvārdi, savukārt mūs jaunieši, kā jau iepriekš minēts, dodas uz citiem novadiem apgūt prasmes savā izvēlētajā sporta veidā”, teic direktors.  Viņš uzsver, ka katrs treneris astoņgadīgam bērnam vispirms attīsta vispārējas fiziskās sagatavotības prasmes un tikai pēc tam nopietnāk pievēršas izvēlētajam sporta veidam.

LNSC nākotnē plāno izmantot arī sporta zāli Kaibalā. Sadarbībā ar Ikšķiles novada sporta skolu mēģināsim Lielvārdē attīstīt akadēmisko airēšanu, tā būtu jauna iespēja novada iedzīvotājiem, kuriem tuvs ir ūdens sports. Ja izdosies, ar Eiropas projektu finansiālu atbalstu attīstīsim florbolu meitenēm, kas gan nekas jauns nebūs, jo savulaik Lielvārdē florbolu labā līmenī spēlēja arī jaunietes. Noteikti mēģināsim atjaunot ideju par mākslas vingrošanas nodarbībām bērniem. Lai visas šīs un vēl citas idejas īstenotu, LNSC ir izstrādāta Sporta attīstības stratēģija. Es kā direktors esmu atvērts sarunām ar izglītojamo vecākiem, ar ikvienu sporta entuziastu un iedzīvotāju, gribētos dzirdēt konstruktīvus piedāvājumus, idejas par jaunām sporta aktivitātēm, gribētos, lai iedzīvotāji aktīvi piedalās pasākumos. Diemžēl ļoti reti cilvēki personīgi nāk pie manis un runā par problēmām, ko vajadzētu atrisināt, šodien esam pieraduši pasūdzēties un runāt aplinkus. ”

Paldies visiem novada sportiski aktīvajiem iedzīvotājiem un mūsu bērnu, jauniešu vecākiem par aktīvu līdzdalību Lielvārdes novada sporta un kultūras dzīvē, tomēr gribu aicināt vecākus izvērtēt savu bērnu slodzi, jo tajā brīdī, kad slodze ir par lielu, tā var kaitēt veselībai. Visur nevar būt izcils – grūti vienlaikus būt  labam dziedātājam, dejotājam un panākumiem bagātam sportistam, ir jāsaliek prioritātes.

Es lepojos ar mūsu audzēkņiem, viņu panākumiem, vēlmi darīt un ieguldīties. Un es ticu, ka vienmēr Lielvārdē būs jaunieši, kas grib, var un dara!” ar pārliecību saka LNSC direktors.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu