Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Piektdien, 10. jūlijā, Colabora telpās notika radošā meistarklase, kuras galvenā tēma bija iespējamā Lielvārdes novada Kultūras centra sienas apgleznošana. Idejas un pasākuma iniciatore māksliniece Ieva Jaundāldere (Santagora Lavander) skiču darbnīcā aicināja iesaistīties ikvienu klātesošo, lai vizuāli paustu savu redzējumu par Lielvārdi un tās kultūrvēsturisko mantojumu, kuru tālāk nestu Lielvārdes novada Kultūras centra monumentālās ēkas aizmugures siena.

Radošo meistarklasi vadīja Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs, katru atnākušo pamācot, iedrošinot un mudinot domāt netradicionāli, būdams pārliecināts, ka ikviens var būt idejas autors kādam brīnišķīgam darbam.

Ievada daļā A. Naumovs iepazīstināja klātesošos ar labākajiem mākslas darbu piemēriem, kas graffiti veidā radīti uz namu sienām lielākajās pasaules pilsētās. Prezentācijā liels uzsvars tika likts uz mākslas pasaulē labi “zināmi nezināmo” Banksy, kura mākslas darbiem ir sevišķa mākslinieciskā vērtība, un kura darbos asprātīgā un trāpīgā veidā izklāstītas mūsdienu sabiedrības aktuālākās problēmas.

Klātesošie labprāt iesaistījās skiču radīšanā, kaut arī lēmums par šīs akcijas īstenošanu dzīvē no Lielvārdes novada domes deputātiem vēl nav akceptēts. Pasākuma dalībniece, Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule ar šīs idejas ieceri domes deputātus plāno iepazīstināt 22. jūlijā komiteju kopsēdē.

Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule:Domājot par Kultūras centra ēkas fasādi, arī iepriekš kultūras darbinieki pieskārušies tēmai par ēkas vizuālo izskatu. Kas noteikti pietrūkst, tas ir uzraksts – pa gabalu saskatāms iestādes nosaukums. Sienu gleznojumi ir viens no veidiem, kā ēkai piešķirt šarmu un oriģinalitāti. Gan pasaulē, gan arī Latvijā tam sastopami ļoti daudz pozitīvu piemēru, par ko arī tikšanās reizē interesanti stāstīja profesors A. Naumovs. Paldies Ievai Jaundālderei par iniciatīvu un noorganizēto tikšanos. Ievas rīkotā pasākuma mērķis bija apspriest ideju par konkrētas sienas apgleznošanu -  virs Kultūras centra galvenās ieejas.  Šobrīd Kultūras centra darbinieku redzējums ir, ka mākslai plašāk varētu ļaut izpausties ēkas aizmugurē, bet  ēkas sienu virs galvenās ieejas atstāt pietiekoši neitrālu, dodot vietu iestādes nosaukumam. Tā kā ir paredzētas līdzīgas tikšanās un radošums noteikti izpaudīsies visdažādākajās idejās, pieļauju, ka mūsu viedoklis varētu arī mainīties, tāpēc, lai saprastu, vai iecere ir atbalstāma, jānonāk līdz konkrētai idejai un tās vizualizācijai. Manuprāt, idejas pamatā ir jābūt vēstījumam un tad jau tālāk jāskatās, kā tā iekļaujas vidē, kā tā saistās ar Lielvārdi un pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu.”

Anitas Sakas teksts un fotogrāfijas

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu