Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Pavisam saņemti 50 izsaukumi, tajā skaitā 23 izsaukumi caur Valsts policijas (VP) dežūrdaļu. Sastādīti 15 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā divi protokoli par Lielvārdes novada pašvaldības Administratīvās komisijas kompetencē esošajiem jautājumiem un septiņi protokoli – paziņojumi par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. Uzsāktas sešas lietvedības administratīvā pārkāpuma lietās.

Izskatīti deviņi administratīvo pārkāpumu protokoli un pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpumu lietās.  Apsekoti 22 dzīvokļi, gan kopā ar Sociālo dienestu un Bāriņtiesu, gan veicot personu izdeklarēšanu. Viena persona nogādāta VP Ogres iecirkņa dežūrdaļā, divas personas nodotas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, trīs personas nogādātas nakts patversmē “Gaiziņš”. Veikts profilaktiskais darbs, 38 gadījumos izsakot mutiskus aizrādījumus.


Interesantākie atgadījumi pašvaldības policijas darbā:

 • 5. oktobris – Saņemta informācija, ka laivu piestātnē Lielvārdē netālu no Krasta un Skolas ielas krustojuma grimst motorlaiva. Uz notikuma vietu izsaukti glābēji no VUGD, kas atsūknēja ūdeni no laivas. Veikta notikuma vietas dokumentēšana un materiāli nosūtīti Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālajai vides pārvaldei. ( foto)

  No Valsts policijas dežūrdaļas saņemta informācija, ka kādā tirdzniecības vietā Lielvārdē nepilngadīgai personai tika pārdotas cigaretes. Pārdevēja savu vainu atzina un, konsultējoties ar Valsts policiju, pārdevējai tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.
 • 6. oktobris - Lielvārdē, Avotu ielā sniegta palīdzība Valsts policijas darbiniekiem meklēšanā izsludinātas personas aizturēšanā.
 • 7. oktobrī – saņemta telefoniska sūdzība no veikala Maxima X, Lielvārdē, ka netālu esošajā īpašumā tiekot kurināts ugunskurs un dūmi nākot veikala telpās. Konfliktsituācija atrisināta uz vietas.
 • 8. oktobrī – Raiņa un Slimnīcas ielu krustojumā, Lielvārdē noticis ceļu satiksmes negadījums, kura rezultātā vieglā automašīna Honda ietriekusies elektrības stabā, to nolaužot. Informēti glābēji un Ceļu policija, norobežota negadījuma vieta. (foto)
 • 12. oktobrī – saņemts Avotu dzīvojamā rajona iedzīvotājas iesniegums par nepilngadīgu bērnu iespējamo rīcību - pīpēšanu, alus dzeršanu un “čufānīšanu” (polietilēna maisiņu piepūš ar dezodorantu, tad to liek galvā un elpo, lai apreibinātos). Ņemot vērā, ka notikušajā iesaistīti nepilngadīgi bērni (neviens nav sasniedzis 14 gadu vecumu, lai varētu runāt par jauniešu administratīvo atbildību), pašvaldības policija strādā ciešā kontaktā ar Lielvārdes novada sociālo dienestu un izglītības iestādēm. Pašvaldības policija, savas kompetences robežās cenšas nepieļaut alkohola un cigarešu nonākšanu nepilngadīgu personu rīcībā, kā arī veic profilaktiskos reidus nepilngadīgo jauniešu pulcēšanās vietās. Pašvaldības policija aicina bērnu vecākus rūpīgāk sekot savu atvašu nodarbēm no mācībām brīvajā laikā.
 • 12. un 14. oktobrī – pašvaldības policijas darbinieki atbalstīja “Karjeras nedēļa 2015” pasākumus un viesojās pie Lēdmanes bērnu dārza bērniem un Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolēniem, iepazīstinot ar policista profesiju. Par ieguldījumu “Karjeras nedēļas 2015” organizēšanā, Lielvārdes novada pašvaldības policijas kolektīvs ir saņēmis Valsts izglītības attīstības aģentūras direktores D.Traidās pateicību.
 • 14. oktobrī – pie veikala Maxima X, Lielvārdē, aizturēta un nodota Valsts policijas rīcībā iereibusi persona, kas uzmācīgi diedelēja naudu no garāmgājējiem.
 • 20. oktobrī – izsaukums no Valsts policijas dežūrdaļas, par to, ka kādā Raiņa ielas namā, aizturēšanas operācijas ietvaros, iespējama personas nepakļaušanās policijas darbinieku likumīgajām prasībām.
 • 21. oktobrī – administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts personai A.Z., kura būdama alkohola reibumā, traucēja darbu sociālā dienesta darbiniekiem Jumpravā.
 • 22. oktobrī - pēc dzelzceļa stacijas “Lielvārde” dežuranta izsaukuma, no pasažieru vilciena izsēdināts agresīvs bezbiļetnieks P.A..
 • 26. oktobrī – pašvaldības policijas darbinieks kopā ar skolotāju Veltu Gobiņu un viņas audzēkņiem, skolas projekta ietvaros veica atkārtotu publisko ūdeņu tauvas joslas pieejamības apsekošanu Daugavas krastos no “Lielvārdes ostas” līdz Dārza ielas apbūvei.

  Pašvaldības policija saņēma Pārtikas un veterinārā dienesta vēstuli ar lēmumu par kāda Jumpravas pagatā turēta suņa atzīšanu par bīstamu. Ministru kabineta noteikumi Nr.428 “Kārtība, kādā suni atzīst par bīstamu, un prasības bīstama suņa turēšanai” nosaka prasības šādu suņu saimniekiem. Pašvaldības policija sekos šo prasību izpildei.

Novembrī Lielvārdes novada pašvaldības policijas darbinieki atsevišķos reidos pārbaudīs kā gājēji un, it īpaši skolēni, ievēro viņiem noteiktās prasības, diennakts tumšajā laikā pārvietojoties pa ceļiem. Ceļu satiksmes noteikumu 19. punkts nosaka, ka “Diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.”

Pašvaldības policija aicina Lielvārdes novada izglītības iestāžu jaunāko klašu (1.-4.klase) skolēnus piedalīties Valsts policijas organizētajā bērnu zīmējumu konkursā “Esmu redzams – esmu drošs”. Konkursa norises laikā no 2015. gada 9. līdz 19. novembrim, bērnu zīmējumi jāiesniedz tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Sīkāka informācija pieejama pie izglītības iestāžu vadītājiem.

Uvis Briedis, Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšnieks

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu