Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
               

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001„ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Lielvārdes pamatskolas 8. kl. un 9. kl. skolēni 25. aprīlī devās uz Liepāju, lai iepazītos ar dažādu profesiju pārstāvjiem.
Karjeras pasākums tika  finansēts projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001„ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros .
Skolēni viesojās Kalvenes zoodārzā “Cīruļi”, kur iepazinās ar dzīvnieku kopēju profesiju. Uzzināja, ka Rīgas Zoodārza filiāle „Cīruļi” izveidota 1993. gada vasarā. 137 hektāros, plašos aplokos un mītnēs aplūkojami 38 sugu savvaļas dzīvnieki, kā arī 12 sugu un visdažādāko šķirņu mājdzīvnieki. Noskaidroja, kas garšo katram dzīvniekam un kādi pienākumi jāveic dzīvnieku kopējiem.
Bija Karostas cietumā, kas ir vienīgais Latvijā. Tur iepazina gida profesiju. Karostas gids bija stingrs, lika uzvesties ļoti disciplinēti un vajadzēja uzmanīgi klausīties stāstījumā. Skolēni secināja, ka būt par labu gidu ir grūti, jo jābūt zinošam, komunikablam, jāprot ieinteresēt klausītājus. Gids pastāstīja par armijas virsniekiem, cietuma uzraugiem, kādi pienākumi viņiem jāveic.
Visskaistākā, vismodernākā vieta, kuru apmeklēja, bija koncertzāle “Lielais Dzintars”. Gida vadībā iepazina telpas - trīs koncertzāles - Lielā zāle ar 1000 skatītāju vietām, Kamerzāle – ar 200 vietām un Eksperimentālā skatuve ar 120 vietām, kuras papildina mākslas telpa Civita Nova ēkas 1.stāvā, spoguļu zāle 6.stāvā, kā arī kafejnīca un restorāns "TINTO". Uzzināja, cik daudz cilvēku strādā šajā kultūras ēkā, cik dažādas ir profesijas – gaismas režisors, mākslinieciskā vadītāja, mārketinga un pārdošanas daļas vadītāja, sabiedrisko attiecību vadītāja, koncertu un mākslas pasākumu producente, klientu apkalpošanas vadītāja un citi. Nedaudz pastāstīja par viņu pienākumiem un veicamajiem darbiem. Redzēja, kā gaismas režisors kopā ar citiem darbiniekiem iekārto skatuvi, maina gaismas prožektorus koncertam, tika iekārtota Lielā zāle.
Pasākumi bija interesanti, pārdomāti un izzinoši. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem.

Informāciju apkopoja Lielvārdes pamatskolas pedagogs karjeras konsultants Inta Lipiņa.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu